זרז (פירורי תובנות 28)

הכי קל לבוא ולהגיד "אני". מגיע לי. אחרי הכל השקעתי כל כך הרבה בלהפוך להיות אני. עכשיו מגיעה לי הערכה. שלמו לי. תאהבו אותי. אני הכי טוב. כל השאר הם בזבוז של זמן. תשנאו אותם. אין לי תחליף. תנו לי בזול. מגיע לי. אני שווה את זה.

מעכב הוא חומר שמאיט את מהלכן של פעולות כימיות. אם חומר מסוגל להתחבר לחומר אחר, המעכב יאיט את התהליך. אם חומר בוער מהר, המעכב יגרום לו לבעור לאט יותר או יעלה את טמפרטורת הבעירה שלו.

הרבה יותר מורכב מלהגיד "אני" הוא להגיד "אתה". אחרי הכל, כל אחד רוצה להגיד "אני". אפשר לעזור להם להפוך ל"אני" יותר טוב. כזה שבאמת יהיה שווה להתגאות בו. כשאנחנו עוזרים לאחר להפוך להיות "הוא טוב יותר", הוא יעשה זאת גם לאחרים.

זרז הוא חומר שמאיץ את מהלכן של פעולות כימיות. אם משהו מסוגל להתפוצץ, זרז מסוגל לגרום לו להתפוצץ מהר יותר. אם 2 חומרים מסוגלים להתחבר לחומר חדש, זרז יגרום להם להתחבר קודם.

מה דעתך להיות זרז?

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: