חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

חוכמת הכבשה השחורה (פירורי תובנות 13)

כשהולכים בעדר, זה לא משנה מי אומר לך לאן ללכת – הרועה, כלב השמירה או כבשה אחרת. כל עוד הולכים אחרי מישהו אחר מבלי לשאול שאלות, זה עדיין נקרא להיות חלק מהעדר. אז זה לא העדר המקורי, אז מה?

שלא יובן לא נכון, ללכת בעדר ולהיות מונע מהדחפים החייתיים זה לא כזה רע. זה פשוט לתת למישהו אחר להשיג את המטרה שלו. לא תמיד המטרה שלו שונה משלנו. אז, זה דווקא די בסדר גמור.

השאלה היא האם ללכת עם העדר אחרי מישהו שמבטיח לנו שיהיה בסדר, תמיד מוביל אותנו אל שדה המרעה הירוק והמבטיח של השכן. לפעמים, זה כן וזו חוויה מדהימה. לפעמים הוא מוביל אותנו כדי לקחת מאיתנו את הצמר, החלב ולעתים גם את הבשר.

אי אפשר באמת לדעת, כשהולכים בעיניים עצומות אחרי מישהו כעדר.

אסור לנו לטעות. חופש הוא לא דחף פנימי עבור כבשי העדר. כשאנחנו הולכים אחרי הדחף הפנימי, אנחנו מחפשים תמיד רועה חדש שיקח אותנו הרחק מהסכנות ולכיוון הגנה, מזון ומין. בוודאי שאנחנו לא מחפשים חופש אמיתי.

בחופש אנחנו חייבים לדאוג לדברים האלה בעצמנו.

באיזו נקודה, זה דווקא די נחמד להיות כבשה שחורה בתוך העדר. לפעמים לציית, לפעמים לא ולטרוח להבין למה. כשמבינים את חוקי המשחק, הרבה יותר כיף לשחק ואפשר גם לנצח. כשהולכים אחרי העדר, רק משחקים את המשחק.

הכבשה השחורה יכולה לעזוב את העדר. והעדר ישרוד. והוא יצחק עליה ויגיד לה שהיא מוזרה וקטנה ולא מבינה. לחשוב לבד… כמה מגוחך. עם זאת, זה החופש האמיתי – היכולת לבחור למה להשתייך ולמי להשתייך במקום לחכות שמישהו אחר יניע אותך.

יום מעולה לכולם,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: