קטגוריות מאמרים
על האתר

חופשי זה לגמרי…? (פירורי תובנות 50)

במהלך היום יום, אנחנו עושים המון דברים במקביל. עובדים. מתחזקים זוגיות. פייסבוק. מנהלים את הילדים בטלפון. מנהלים רשימת קניות בראש. מתכננים את החופשה הקרובה. שומרים על קשר עם חברים. זו השגרה שלנו. המפוזרת.

הפיזור הזה מאפשר לנו להשפיע על מגוון גדול יותר של תחומים. לכסות יותר מאשר רק את ה"כאן ועכשיו". לתפקד ביותר ממישור אחד. להאציל סמכויות. להיות ביותר ממקום אחד בו זמנית. לאכול יותר מהעוגה. בצורה מרפרפת, אבל לכסות יותר שטח.

בדיוק כמו אור מפנס. מאיר יותר שטח. מאפשר לנו לראות יותר מהסביבה שלנו ולפעול בה.

יציאה לחופש, עבור רובנו, היא הפסקת השגרה המפוזרת ומלאת הלחץ של חיי היום יום והחלפתה באחרת. לנסוע לחו"ל. ללכת למוזיאונים. אתרי תיירות. מסעדות. לדחוס כל יום. הרי לא יכול להיות שנהיה בלונדון ולא נעבור בהייד פארק.

אחרי חופש, לפעמים, אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים עוד חופש. וזה לא מקרי. לא באמת הייתה שם מנוחה. בין ה"להספיק הכל" לבין ה"קניות שחייבים לערוך" נשארה עוד שניה "להספיק לאכול במסעדה המדהימה שהמליצו לנו עליה".

כאשר אנחנו ממוקדים במשהו אנחנו מגבילים את תשומת הלב שלנו לאותו הנושא. כמו לייזר אנחנו מגבילים את פיזור האור ומגדילים את הטווח והעוצמה שלו. באותו הרגע, כל הדברים סביבנו הופכים להיות לא רלבנטיים. אנחנו לגמרי שם.

יכול להיות שהחופש שרוב האנשים מחפשים לא נמצא בחו"ל אלא בתוך היכולת לעבור בצורה יעילה בין ריכוז לפיזור?

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: