חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

כבר לא ירוק (פירורי תובנות 179)

הוא כבר לא ירוק כפי שהיה, אמרו הפרחים אחד לשני. כבר לא עושה מספיק צל. אנחנו שצומחים דווקא תחתיו, הם המשיכו, כבר לא מקבלים את מה שמגיע לנו. והם צדקו. לא היה שם צל מלא. השמש השודפת והמבול הסוחף עברו בין ענפיו, פגעו בעליהם העדינים והפריעו את נמנומם המתמשך.

התחלפה העונה ונשרו כל עליו. אחרי קיץ קשה בו התמודד עם שמש קופחת ומייבשת רק כדי לייצר צל. שגם עליו התלוננו. לחלקם היה חם מדי ולחלקם לא חם מספיק. הוא ספג את קרני השמש ואת חצי הביקורת. למרות הקליפה, גם קרני השמש וגם החצים פגעו בו. והוא השתדל לצמוח. לא הייתה לו המותרות להיפגע ולקמול.

לא קל היה להיות עץ בין פרחים מנומנמים ומלאי ביקורת. להיות ההוא שחוסים בצלו. כי להעביר ביקורת מגובה הדשא זה קל. משם נדמה שרואים את כל הפגמים. את כל המציאות. ומאוד קל לפתח תיאוריות איך עץ יכול לגדל ענפים סבוכים יותר. או לגדל עלים מסוג אחר. או להפוך לסוג עץ אחר.

הם חסו בצלו. מנומנמים ומתלוננים. וככל שאמרו יותר שצריך להחליף עץ, כך הרגישו שלמים יותר עם עצמם. דמיינו שבכך הם נלחמים על עתידו של הפארק. וככל שהרגישו יותר שלמים עם עצמם, כך האמינו יותר שתלונותיהם משפרות את המצב. ובאין עץ אחר, הצל החלקי הוא היחיד שקיבלו.

אף אחד מהם לא ניסה לגדל שורשים עמוקים יותר או לצמוח יותר לגובה. כי כל אחד מהם ראה איך שאר פרחי היער מתייחסים אל העץ. ולא באמת רצו ליהנות מיחס דומה. גם ככה היה להם מאתגר להתמודד עם החיים ביער. והוא גם ככה כבר היה עץ. ולצערם, העץ היחיד בפארק שלהם. בגללם.

שבת שלום,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: