חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

כוחה של חשיבה שלילית (פירורי תובנות 216)

יש משהו מדליק בחשיבה חיובית. המחשבה עלינו חושבים משהו חיובי שגם משפר לנו את התוצאות נשמעת מושלמת. זה גם מתאים לאדם שתמיד רצינו להיות. יותר מצליחים. יותר ממוקדים. יותר שמחים. החבילה השלמה.

למרות שלחשיבה החיובית יש את היתרונות שלה, היא גם המקור הראשי לקריסתם של הרבה מאוד עסקים בשנתם הראשונה. אחרי הכל, כשאנחנו מקימים עסק או מתחילים פרויקט יש לנו אמונה מלאה שהוא יעבוד.

ולא רק שהוא יעבוד. שאנשים פשוט יפלו מהרגליים שלהם. שהעיתונות הכלכלית תזהה אותנו. והכסף… יתחיל לזרום ללא הפסקה. הרי מי לא ירצה משהו כל כך מושלם. משהו שיכול פשוט לשנות להם את כל החיים.

העניין הוא שחשיבה סופר אופטימית וחיובית נושאת איתה את הסיכונים שלה. היא לא מאמינה שמשהו יכול להשתבש. ואפילו להיפך, היא תופשת את אלו שמזהירים מדברים שישתבשו בתור פרנואידים. או כאלה שרק מנסים להכשיל.

זה יכול היה להיות מושלם אם לא היו דברים שעשויים להשתבש. דברים שאדם עם ניסיון יכול היה לזהות מראש ולבנות להם פתרון. פתרון שמראש יכול לדאוג שהשירות או המוצר יהיו טובים יותר ומתאימים יותר ללקוח.

בכל קבוצה שבונה משהו צריך מישהו שיודע לזהות את נקודות הכשל. מישהו שיודע ליישם חשיבה שלילית מבוקרת על מנת לסגור את הנקודות הפתוחות. אלה שאפשר לצפות. אלה שאם נסגור אותן מראש, יבטיחו הישרדות מעבר לשלבים הראשונים.

בצורה הזו אפשר ליצור איזון אמיתי. איזון שיכין את העסק לטבילה הראשונה שלו במים ההפכפכים של המציאות טוב יותר. כי רק אם יהיה לנו כוח דוחף חיובי שימריץ את העסק קדימה ועין בוחנת ומאזנת שכל הזמן פותרת בעיות, יהיה אפשר להצליח.

המציאות אינה מורכבת רק מ"כן" ו"לא". מ"חיובי" ו"שלילי". אין צורת חשיבה שאין לה יישום חיובי. ואין שום התנהגות שאינה יכולה להיות יעילה בהקשר מסוים. צריך רק למצוא את ההקשר המתאים, לעשות ולקבל תוצאות.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

6 תגובות

  1. לא שכחתי. העירייה ערכה מסיבת רחוב מחוץ לבית שלי כך שהיה בלתי אפשרי להקליט אותו. כשאקליט את המאמר של יום ראשון, אוסיף לסאונדקלאוד גם את הקלטת הנוכחי 🙂

 1. נכון מאוד.
  נראה לי שאנחנו נולדנו, טבע האדם, לחשוב מלכתחילה על הרע.
  לא אומר שאי אפשר להרגיל את האדם לחשוב יותר על הטוב.
  אבל זה מצריך אימון. זה לא בין רגע.
  מי שרוצה. יצליח.
  כמו שמי שרוצה לעבור לגור במדינה אחרת משקיע ולומד את שפת האם שם, כי הוא רוצה.
  הוא לא נולד דובר את כל השפות הקיימות.
  אז מה שאני בא להגיד שרוב בני האדם לדעתי חושבים יותר שלילי מאשר חיובי.
  בנוסף לדעתי, תלוי גם סביבת החיים שלך. אם אתה יותר בסביבה חשדנית, שעובדת עליך הרבה, רמאויות, נוכלים
  אתה אוטומטית תרצה לא תרצה אתה גם נהיה חשדן, וחושב שלילי.
  זה הכל תלוי זה בזה. יש כ"כ הרבה דברים שמשפיעים על זה.
  אחד הדברים המדהימים זה להגיע לאותו איזון מדהים בו אפשר לחשוב גם חיובי, ומתי שצריך, שלילי.
  למרות שבואו לא נשלה את עצמנו. אנחנו בני אדם. לא רובוטים.
  איו לנו כפתור "שלילי". ואז כפתור "חיובי".
  בגלל זה לדעתי אתה ליאור עלית על זה. שאנחנו לא רובוטים וכתבת שיהיה עוד מישהו בקבוצה שיתן יותר את החשיבה השלילית.
  כי אי אפשר שאדם אחד יחשוב גם חיובי וגם שלילי. אולי אפשר, אבל אני מאמין שזה מאוד מאוד מאוד קשה. קצת סוג של פיצול אישיות גם, נראה לי.
  בכל אופן, מרתק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: