חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לא רוצה לאכזב אותך (פירורי תובנות 160)

אני בכוונה לא מתחייב לשום דבר, הוא אמר. שלא ליצור ציפיות. אם ילך, ילך. אם לא, לפחות תדע שניסינו. ובזה השיחה הסתיימה. צד אחד מלא בתקווה. צד שני ינסה. ובדרך כלל זה לא יעבוד. לא בגלל רוע או חוסר כוונה. אלא בגלל צורת החשיבה.

רוב האנשים נמנע מלהציב מטרות גדולות מדי. עוד לפני שהם התחילו לעשות, הם כבר חושבים על הסיכוי להיכשל. הם רוצים למזער אותו מראש. לא לטעות. לא ליפול. כי זה כואב. והם בגדול רוצים שיהיה להם טוב. אבל בלי כאב. ועם מינימום מאמץ.

זה לא שהם לא מוכנים להשקיע מאמץ. כל עוד הוא מאמץ מוכר. לעשות את מה שהם כבר רגילים לעשות. שוב ושוב. ושוב. שם, אין להם בעיה להתאמץ. וגם אם משהו לא יעבוד, זה קורה לפעמים. כי לנפילות האלה הם רגילים.

הפחד מ"ליפול בפעם הראשונה" הוא זה שמושך אותם לאחור. הפחד מלהבטיח ולא לעמוד בזה. כי למדנו שהמילה שלנו יותר חשובה מהאתגר. מיציאה לדרך אל הלא נודע. מהסיכוי שנצליח בגדול למרות שקיים גם סיכוי שניפול.

זה אחד הדברים המשמעותיים ביותר שמבדילים בין המצליחים לכל השאר. הם מבינים שצמיחה דורשת מאמץ. שצמיחה דורשת מאתנו קבל את העובדה שנפילות הן חלק מהלמידה. שצמיחה דורשת מאתנו להגיע למקומות ומצבים חדשים ולא מוכרים.

אדם שנחוש להצליח, מבין שההצלחה היא התוצאה של המסע. לא נקודה שצריך לשמור ולמסגר. בטח שלא תוצאה סופית. הרי תמיד, מאחורי ההצלחה עומד אתגר גדול יותר. במהלכו, סיכונים גדולים יותר. ובסופו נמצאת הצלחה גדולה יותר.

האם אנחנו מוכנים לעשות את הצעד? האם אנחנו מוכנים להתמודד עם כל תוצאה? האם אנחנו עסוקים בלהסביר לעצמנו שעדיף שנדע את כל הידע התיאורטי קודם? או מתחבאים מאחורי ציפייה למצוא מחקרים מדעיים שיגנו עלינו מהסיכוי שמשהו לא יעבוד?

הגיע הזמן להפסיק לחפש את ההגנה. להתחיל להתקדם. לשאוף גבוה. ולא כדי להגיע לתוצאה שהיא פחות מהגבוה שמגיע לנו. אלא כי בחרנו להיות יותר מהממוצע. וזה כל סוד העניין, לא ככה?

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: