חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

להיות אדם טוב (פירורי תובנות 17)

לילה אחד הכל נסדק. הוא ישב על הספה החומה ופרץ בבכי. זה היה קצת אחרי הגירושין ובאמצע חשבון נפש מאוד גדול. בפעם הראשונה בחייו, הוא העז לשאול את עצמו שאלה אחת. מהסוג שאף אחד לא בטוח שהוא רוצה לקבל תשובה עליו. והוא קיבל תשובה.

במשך הרבה מאוד זמן הוא היה בטוח שהוא אדם טוב. כל אדם רוצה לדעת שהוא אדם טוב. זה עוזר לנו לישון בלילה. כל דבר בחייו גם נגזר מתוך ה"נחמדות" הזו, שהיתה ערך כל כך מוביל עבורו. לכן, הוא ראה הכל דרך עיניים שמבחינתו היו ה"אנושיות" ביותר.

הוא חיפש תמיד איך לעזור ולשמח. בעבודה שלו, הוא מצא את הנקודה שממנה הוא יכל לתת ללקוחות ערך מוסף. בסתר, הוא סייע לאנשים שאף אחד לא נמצא שם בשבילם וללא כל תשלום. לעתים קרובות, אפילו לא שמע מהם ולו אמירת תודה.

בלילה שנשבר, הוא העז לראשונה לשאול שאלה שממנה ניסה להתחמק לאורך שנים – למה כל כך חשוב לי להיות טוב? ואז, באותו הרגע שהצליח להגדיר את השאלה, קיבל מעצמו תשובה כנה – לא באמת היה חשוב לו לעזור, הוא רק רצה שיחשבו שהוא אדם טוב.

וזאת בדיוק היתה השניה בה המסיכה נשברה והוא ראה את עצמו כמו שהוא באמת.

המחשבות החלו לרוץ בראשו – אני באמת כל כך אנוכי שאני עוזר לאחרים רק כדי להרגיש טוב עם עצמי? יכול להיות שאני לא באמת עוזר לאחרים מתוך רצון לעזור להם? יכול להיות שאני טוב, כל עוד אחשוב שאדם שהיה מסתכל היה אומר לי "כל הכבוד"?

באותו הרגע, הוא החל לאסוף את השברים, שפעם היו הוא. הוא הגיע להחלטה שלפעמים דורשת התרסקות ובחינה מחדש של החיים. כדי לעזור לאחרים, עליו קודם להוכיח לעצמו שהוא ראוי לתואר "אדם טוב" ללא כל קשר לאחרים שיאשרו אותו ואת מעשיו.

וכשהוא אישר לעצמו אותו, שם, לבד, הוא היה מאושר, בפעם הראשונה בחייו.

יום מעולה לכולם,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

4 תגובות

 1. כמו כל פוסט שלך – גם זה פוסט מרתק. אנחנו מונעים לעיתים כל כך קרובות 'ממה יגידו עלינו' ולא תמיד חושבים מה באמת טוב לנו עצמינו.
  לעיתים מה שטוב לנו הוא להיות מי שאנחנו באמת.
  וזה חלק מתהליך. כי במשך שנים לימדו אותנו מהו טוב ומהו רע.
  וזה חשוב וקריטי בעיקר בתהליכים השיקומיים למינהם. אני סוג של מורדת במערכת השיקומית. כי אני לא סבורה שעצם היותו של האדם נזקק לשיקום עושה אותו לדפוק טוטלית לכל החיים.
  אתה תבין את מה שמשרד הבריאות לא יבין..
  רחל

  1. היי רחל,

   לפעמים מערכות השיקום שוכחות כי יש הבדל בין אדם שזקוק לשיקום לאדם שצריך סיעוד שוטף. שיקום זה תהליך שאמור להסתיים מתי שהוא ובסופו האדם צריך להיות מוכן לחזור לחייו עם המשאבים שדרושים לכך.

   תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: