להפסיק לרוץ מהר (פירורי תובנות 78)

משהו מלהיב אותנו. זה גדול. מדהים. רעיון העשור. ברור לנו שזה הולך להצליח. אין מצב שאנשים לא יבינו למה זה גדול. וזה יהיה גדול. בטוח. והנטייה הטבעית היא לשבת על זה. להתחיל לבצע. עכשיו זה הזמן. כשיש אדרנלין.

זה נכון שהרעיון החדש מדהים ומלהיב. זה נכון שאנחנו מלאים במרץ. מצד שני, הצלחה בחיים היא ממש כמו ריצת מרתון. כשאנחנו רצים ספרינט אנחנו מגיעים מהר למטרה קרובה. אין על מה לחשוב. פשוט לתת את כל מה שיש לנו ובכל המהירות קדימה.

רוב האנשים רצים את מרתון ההצלחה שלהם בספרינטים קצרים. מהר בכל הכוח ועוצרים כדי לנוח. שוב מהר בכל הכוח ורצים כדי לנוח. וזה מתסכל שבהתחלה דווקא הצלחנו לרוץ מהר ואז התעייפנו. במיוחד כי נראה שיש אחרים שעוקפים אותנו.

בהתחלה קל לזלזל בהם. הם התחילו לרוץ לאט כמו צבים. עקפנו אותם בסיבוב. זה אפילו הצחיק אותנו. רק שפתאום התעייפנו. והם שמרו על המהירות. נראים ערניים ונחושים. אז אנחנו רצים שוב ספרינט ועוקפים אותם. ואז עוצרים עייפים רק כדי שיעקפו אותנו שוב.

כשרצים מרתון צריך לחשוב לפני ותוך כדי. להרגיל את עצמנו לא לרוץ מהר מדי כי לזה התרגלת בריצת הספרינט. לנהל את הנשימה שלנו. לדעת מתי לשתות. לדעת מתי להאט ומתי להאיץ. לשים לב לכל דבר מסביבנו. ולהגיב מתוך חשיבה.

ריצת מרתון מלמדת אותנו על עצמנו. על הגבולות האישיים שלנו ועד כמה אפשר למתוח אותם. ואפשר תמיד עוד קצת. על הגעה למטרות. על איפוק. על חלוקת משאבים נכונה. על התמודדות עם הלא ידוע.

לפעמים חשוב להפסיק לרוץ במהירות למטרה מבלי לחשוב. לפעמים, צריך לדעת להסתכל מספיק רחוק. ולו רק כדי לראות שאנחנו רצים למרחק ארוך יותר ולהתאים את החשיבה שלנו.

סופ"ש משובח,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: