חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

להפריד (פירורי תובנות 139)

אנשים מחפשים גיבורים. אנשים יוצאי דופן. כאלה שמסוגלים להוביל אותם להצלחה. או לפחות לביטחון. כאלה שאפשר להסתכל עליהם מלמטה. להעריץ אותם. להאמין שיש אנשים שפשוט נולדו לגבורה. זה מרגיע אותם. נותן אישור לחוסר הרצון שלהם לקחת אחריות.

לגיבורים תמיד יש סוף טראגי. ולא כי זה הגורל שלהם. אלא כי היכולת להיות גיבור דורשת מאדם להיות על טבעי. מעל היכולת האנושית להגיע להישגים. מעל היכולת האנושית הרגילה לקחת אחריות. והכי חשוב, מעל היכולת האנושית לטעות.

העניין הוא שהגיבורים שלנו הם בני אדם. בדיוק כמונו. אחרי הכל, הם אלים רק בגלל שהפכנו אותם לכאלה במחשבות שלנו. וברגע שהם טועים או מתגלים בחולשתם, היחס שלנו כלפיהם משתנה ברגע לתיעוב. לאכזבה מכך שלא עמדו בציפיות שלנו.

אין אדם שיכול לעמוד בכל הציפיות של כל האנשים ממנו לתמיד. כי אין אלים בין בני האדם. ואין גיבורים אמתיים. יש רק בני אדם שמוכנים לקום ולעשות. לשדרג את עצמם. לעשות צעדים כדי להצליח יותר מהממוצע. ולקחת אחריות.

במקום להמליך מלכים ולהתאכזב כל פעם מחדש, זה הזמן להפריד את העשייה מהאדם. להבין שהיכולת המעולה של הגיבורים שלנו יכולה להיות שלנו אם נלמד ונתמקצע. להבין שכל עוד לא ניקח אחריות על התוצאות שלנו, נהיה תלויים בגיבורים ובהצלחה שלהם.

הגיע הזמן להפריד את האגדה מההצלחה. הגיע הזמן שלנו.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: