חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

למה ללמוד מטעויות זו דווקא טעות? (פירורי תובנות 105)

ללמוד מטעויות. כי אם טעינו במשהו בוודאי שנוכל ללמוד מזה. להתחסן לעתיד. להשיג את הביטחון כי לא יכאב שוב. כי לא נטעה. כי הכל יהיה בסדר אם נלמד מספיק מהטעויות. בסוף נהיה מושלמים. כי מרוב טעויות, בטוח נלמד להיות צודקים תמיד.

הפילוסוף היווני הרקליטוס אמר פעם כי אי אפשר להיכנס לאותו נהר פעמיים. המים זורמים. הרגל הנוגעת בקרקע משנה את מיקום האבנים והעפר בקרקעית. למרות שעל פניו, הנהר נראה אותו הנהר הוא לא בדיוק אותו הנהר שאליו נכנסנו בפעם הראשונה.

החיים שלנו הם אותו הדבר בדיוק.

רוב האנשים המבצעים דבר שנתפש בעיניהם כ"טעות" עשוי להימנע מלעשות משהו דומה בעתיד. זו יכולה להיות בחורה שהחליטה להפסיק לצאת עם בחורים במועדון מסוים כי נפגעה מאחד שפגשה שם. זה יכול להיות אדם שהפסיק לאכול מאכל כי בפעם הקודמת הוא היה מקולקל.

כאשר אנחנו לומדים מטעויות בצורה הזו, אנחנו עושים טעות. אנחנו מצמצמים את אפשרויות הבחירה שלנו בעתיד. וככל שאנחנו מצמצמים יותר את אפשרויות הבחירה שלנו, כך אנחנו מקטינים את הגמישות המחשבתית הנדרשת להשגת תוצאות טובות יותר.

זה הקונפליקט הגדול שטמון בלמידה מטעויות: אם ללמוד מטעויות זו טעות אחת גדולה, איך לומדים ממנה?

שיהיה לך יום מעולה,

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: