קטגוריות מאמרים
על האתר
smellofrain

לנשום את הרגע (פירורי תובנות 250)

כל יום אותו הדבר. טקס של בוקר. טקס של צהריים. טקס של ערב. הולכים לישון. קמים בבוקר. יום חדש. ופתאום, אנחנו נמצאים באותו היום. פשוט בשבוע שלאחר מכן. הזמן טס. ואין אף אחד שמסוגל לעצור אותו. רק שהתחושה היא שהוא טס יותר מהר מהתוכניות שלנו.

שוב קפה. שוב מיילים. שוב רצף העבודה. שוב לעשות את אותם הדברים פחות או יותר. וזה עובר די אוטומטי. המחשבות נודדות למקומות אחרים. הידיים עושות את מה שהן יודעות לעשות. הפה יודע לעשות את מה שהוא יודע לעשות. ועוד שבוע חלף.

במצב כזה מאוד קל להתעורר יום אחד ולהבין ששום דבר לא משתנה חוץ מהתאריך. פתאום התנועות מרגישות סתמיות. אותן תנועות כל יום. המילים מרגישות סתמיות. אותן מילים כל יום. בהתחלה… זה נהיה משעמם. ובהדרגה… זה מתחיל לשחוק.

לשחוק את הערנות. לשחוק את האכפתיות. לשחוק את הרצון לעשות את זה. לשחוק את הרצון לקום בבוקר ולעשות את אותו הדבר. רק שבזמן שהמוח רוצה לברוח, הגוף מעדיף להישאר. זה מוגן. זה בטוח. זו הכנסה. ומה יהיה אם לא?!

והלב. מי שואל אותו בכלל מה הוא רוצה. למרות שהוא רוצה. הוא רוצה יותר. כי הוא יודע שמגיע לו יותר. יותר שמחה. יותר עצב. יותר דרמה. יותר משהו. כי נמאס לו מהרוטינה הקבועה. והוא מחפש ריגושים. כאלה שהמוח והגוף לא מספקים לו.

ככה בדיוק נולד המרמור. מתוך השגרה. מתוך חוסר השינוי. מתוך הידיעה שמגיע לנו יותר. מתוך התחושה שיודעת שהיא אמורה להיות מורגשת. מתוך העשייה, שאמורה להשתנות באיזו שהיא צורה. ואז… ברגע אחד של מרמור, נוצרת תובנה.

תובנה זכה כמו טיפת מים שנעצרת בקצה גבעול דשא טרי בסוף גשם. מחכה ליפול. להתרסק. ובכל טיפה שתישבר ממנה, להשקות את פיסת האדמה שבה נגעה. ליצור אדוות בתוך מים שכבר נמצאים ומחכים לה. שתחזור. תחזור למלא את היעוד שלה.

ובבוקר, קמים ליום חדש. ונעצרים עם כוס הקפה, רגע לפני השתייה. מריחים אותו. נהנים מהחום המפשיר שלו בכף היד שלנו. ורק אז שותים, כדי להתמוגג מהטעם. זה כבר לא הקפה של אתמול. זה קפה חדש.

אז הולכים לעבודה. ועוצרים לרגע מול השומר. אומרים לו שלום. מתעניינים בשלומו. והוא מחייך. עונה לנו. נכנסים פנימה. ומתחילים לשים לב שלמרות שהפעולות הן אותן הפעולות, הכוונה היא שונה. כי ברור לנו מה המשמעות של כל פעולה. למי היא עוזרת. מה היא חוסכת.

חוזרים הביתה. ועוצרים לפני הדלת. מרוקנים את האוויר. כדי לנשום את אוויר הבית בצורה מלאה. מחייכים. אוהבים. מעריכים. במקום לעשות את הדבר הקבוע. כי שבירת ההרגל יוצרת רגע של מודעות. ומודעות היא ההיפך מהשגרה.

כי לפעמים, מרוב מחשבות על מה שהיה ומה שיהיה, אנחנו לא באמת נהנים ממה שיש. חיים בראש שלנו, בזמן שהוא מצלם את מה שקורה ומגיב אוטומטית. ואת זה חשוב לשבור. כדי לחוות ולא רק לתעד. כדי לחיות ולא רק להתקיים. כדי לנשום את הרגע.

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: