חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לעצור ולחייך (פירורי תובנות 136)

אדם הולך באמצע רחוב ומחייך. חלק מחזירים אליו חיוך. חלק מחזירים אליו חיוך מבולבל. חלק חושבים שמשהו נדפק אצלו בראש. הרי למה שילך ברחוב. ועוד מחייך. מה כל כך טוב לו. הוא לא רואה חדשות? לא חי במציאות?

אז הוא מפסיק לחייך וממשיך לחייך מבפנים. לא נעים לו להיות מוזר. לחיות בעולם שבו הרוב מסתכל עליו מוזר. ועוטה ארשת פנים אדישה כמו כולם. חי. מסתיר את הרצון לחייך. כי בסך הכל טוב לו. ומתלונן כמו כולם. כי לא נעים להיות יוצא דופן.

אדם נכנס לשנת החורף של חייו. וחי ללא חיוך. עד שיום אחד הוא רואה אדם מחייך מולו ברחוב. לא כלפיו. סתם מחייך. בהתחלה זה מבלבל אותו. מי הרשה לו לחייך. אז הוא מישיר כלפיו חיוך מבולבל. מה הוא רוצה המוזר. הוא לא שם לב לכל השאר?

יום יבוא ויבוא מולו אדם שלא יפסיק לחייך. אדם שלא ירגיש מוזר עם עצמו. אדם שלא באמת יהיה עסוק בפרצופים שאחרים עושים לו. כי החיוך שלו הוא הבשורה שלו. לא תורה רוחנית עמוקה. ואולי דווקא כן. והוא יגרום לו לחייך. חיוך אמתי מבפנים.

אחרי החיוך יבואו הדמעות. דמעות של שחרור. כמו גשם שמוריד מהשמיים את כל המטען. רק כדי שהן יתפנו ויהיה מקום לשמש ולכחול הבהיר. כמו חיה שעוזבת את השבי ומוצאת חופש בפעם הראשונה.

ושאלה אחת מהדהדת לו בראש: למה לא חייכתי כבר קודם? לא הגיע הזמן לעצור ולחייך?

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

17 תגובות

    1. כל כך נכון. אל תשימו לב למה שמקובל ונהוג, אחרת תגבילו את עצמכם להיות מישהו שאתם לא, רק מהחשש של להיות שונים. תחייכו לעולם והוא בטוח יחייך חזרה!

      תודה על מאמר נפלא ומעצים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: