קטגוריות מאמרים
על האתר
ladybugs

לצמוח בנפרד (פירורי תובנות 171)

אנשים משתנים. וקשה לנו לקבל את זה. אנחנו מאוד רוצים להניח שמה שהיה הוא שיהיה. שהאדם שאותו הכרנו יתנהג תמיד באותה הצורה. שלא יהיו הפתעות. שנוכל להירגע לתוך ההרגלים שלנו. ושנוכל סוף סוף לנוח. ללא כל סיכון. בתוך שגרה מרגיעה.

אנחנו רוצים להאמין שלנו מותר להשתנות. שאנחנו יכולים להתפתח. וכל השאר יישאר אותו הדבר. וכך אנחנו נוכל להשתוות לאחרים. לקבל יתרון על מישהו אחר. אבל במציאות, אנשים אחרים לא מחכים לנו. ושינויים מתרחשים במקביל. לעתים אף ללא כל קשר ביניהם.

אנשים משתנים. ולא תמיד בצורה שרצינו או דמיינו. הם כבר לא מי שהיו בהתחלה. ומותר להם. הם גם עברו דברים במהלך השנים האחרונות. והדברים האלה הותירו את חותמם. השאירו את השריטות והעיקומים שלהם. בדיוק כמו שהשאירו עלינו.

לכעוס על אדם כי השתנה זה בזבוז של זמן. כמו לכעוס על השלכת. זה אפשרי. פשוט לא מקדם שום דבר. דברים קורים. ומעבר לערנות ותשומת לב לשינוי שהתרחש, לא נוכל לעשות דבר כדי למנוע אותו. אז, נוכל להגיב. ולקוות שהתגובה הייתה הדבר הנכון.

אנשים משתנים. ואנחנו חייבים לקבל את זה כעובדה. להעריך את אלה שטוב לנו איתם. לחתוך קשר מאלה ששואבים מאתנו אנרגיות מיותרות. ולא כי הם רעים. אלא כי בנקודה הזו, החיתוך הזה מאפשר לשני הצדדים להיפטר מהתלות השלילית. ולפתוח אפשרות לצמיחה חיובית בנפרד.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: