חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לרקוד את הריקוד (פירורי תובנות 163)

הוא בהה בהם רוקדים. מזיזים את הגוף. כמו קבוצה של זומבים מסונכרנים המחוברים בחוטי צליל בלתי נראים. לא הבין את הקטע. מה כל כך מרגש בתזוזה לפי קצב. אולי זה האלכוהול שחיבר ביניהם. אולי לא. והוא הרגיש לגמרי מיותר שם.

לא שייך. הוא אף פעם לא הרגיש שייך. חווה את המציאות מתוכה כאילו היה מנותק ממנה. כאילו היה מעל כל חוקי המשחק. כאילו מעולם לא שיחק. הוא לא אהב לשחק. למרות שהכיר את החוקים, הייתה לו התחושה שהוא מפסיד. והוא רצה להימנע ממנה ככל האפשר.

הוא הצליח לזייף את המינימום הנדרש כדי לא להיתפש כמוזר. ידע לחייך. לצחוק מבדיחות. לשוות לעצמו הבעת פנים רצינית כשמשהו חשוב קרה. אבל זה לא היה באמת להרגיש. רק שיקוף של ההתנהגות שידע שהם מצפים ממנו.

ואז היא הגיעה. עברה שם במקרה. ותוך כדי שהלכה, עיניה ננעלו על שלו. בניגוד לאחרים היא לא בהתה דרכו כאילו היה חלק מהתפאורה. היא באמת הבחינה בו. וחייכה חיוך קטן. שלא היה מיועד לאף אחד חוץ ממנו.

החיוך שלה סדק אצלו משהו. ולמרות שלא רצה לשחק את המשחק בדרך כלל, החיוך שלה גרם לו לרצות. להיות נוכח, גם אם זה רק לרגע. להרגיש מחובר. לרצות פתאום לזנק פנימה. לנצל את ההזדמנות. למרות שהוא לא ידע איך.

הוא החליט לנסות לרקוד את הריקוד. להסתנכרן. חייך אליה בחזרה. ולמרבה חרדתו, היא ניגשה לדבר אתו. לא הכל עבר חלק. אחרי הכל, אלה הצעדים הראשונים שלו. אבל היא החזיקה לו את היד. ומבלי לקחת את ההובלה חיברה אותו לקצב.

מעולם לא היה דבר שריתק אותו יותר מלשחק את המשחק באותו הערב. להתחבר לחוטי הצליל הבלתי נראים שקשרו אותו אליה באותו הערב. התמכר לחיוך שלה. לקלילות. ולחיים שהזריקה לתוכו. משהו שם נסדק. ומשהו אחר בקע מתוכו.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: