קטגוריות מאמרים
על האתר
runner

לשרוף את הגשרים (פירורי תובנות 22)

כל אצן יודע שלא מספיק להסתכל קדימה ולהזיז את הרגליים כדי לרוץ. בהזנקה, צריך לנעוץ את הרגליים נכון באדמה. לדחוף אותן ולהרים ברך, כדי להציב את הרגל הראשונה קדימה. ברגע שהרגל הראשונה ננעצת ברצפה, היא דוחפת את כל הגוף קדימה.

המפתח לעניין הוא לנוע קדימה. ברגע שהגוף נכנס לרוטינה שבה כל רגל דוחפת את הגוף קדימה, אפשר להתחיל לשלוט במהירות ובכיוון. ברגע שיש לנו מטרה מול העיניים, הריצה הופכת להסתערות לעבר מטרה קבועה מראש.

המטרה לעולם לא תהיה החלק היחידי. הנעה נכונה של הגוף ומטרה שעוזרת לנו להתאים את עצמנו ביחס אליה אינן נפרדות. הדבר היחידי שעלינו להפריד את עצמנו ממנו הוא הישגי העבר וכשלונות העבר. אין להם מקום בזמן הריצה.

כשאנחנו רוצים להסתער קדימה, עלינו לשחרר את כל מה שמאחורינו. אחרי הכל, אי אפשר להסתער קדימה ולהסתכל אחורה בו זמנית. זו הנוסחה הבטוחה ליפול. כל מה שחשוב הוא לדחוף חזק עם הרגליים ולהאיץ עד לקו הגמר.

וזה, בדיוק ההבדל בין אדם שרץ לאצן. ולא, אני לא באמת מדבר על ריצה.

יום מעולה לכולם,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: