חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מה זה באמת להבין? (פירורי תובנות 223)

רוב האנשים בטוח שהבין ברגע שהתאוריה נשמעה לו הגיונית. וזו באמת סוג של הבנה. רק שזה לא באמת סוג ההבנה שניתן לעשות אתו משהו משמעותי. אולי לנהל שיחה תאורטית עמוקה עם משוגעים לדבר. או לפתח תיאוריות על גבי תיאוריות. ולהישמע ממש חכם.

רק שיש הבדל משמעותי בין הבנה כזו לבין הבנה יישומית. כזו שמאפשרת לנו להשיג תוצאות חדשות. כזו שמאפשרת לנו ללמוד מהניסיון שלנו. כזו שמאפשרת לנו לחזור על תוצאות טובות. או לפחות להימנע מחזרה על תוצאות שליליות.

כאשר אנחנו מעוניינים לשפר את התוצאות שלנו, עלינו להבין אחרת. עלינו לדעת מה לעשות ומתי. וכדי לדעת מה לעשות ומתי, עלינו להבין מה קורה ומתי. או במילים אחרות, להבין זה לזהות תבניות שחוזרות על עצמן.

בדיוק כמו הילד שלומד לראשונה מתי לזוז קדימה ולהיעמד על המדרגות הנעות כדי לא ליפול. בדיוק כמו גולש הגלים שמזהה מתי הזמן לעלות על הגל. בדיוק כמו הנהג שמזהה מתי הזמן הנכון להשתלב בתנועה הערה שלצדו.

כאשר אנחנו מבינים מתי הזמן שלנו להשתלב ומה לעשות, אנחנו יודעים איך לחזור על התוצאה. אנחנו יודעים גם מתי לא. וזה הדבר שבו אנחנו מתמקצעים עם השנים. אנחנו לוקחים את הדיוק, את הפעולה ואת התזמון והופכים אותם לתוצאות.

אז ורק אז, באמת נוכל להגיד שהבנו. אולי לא ברמה התיאורטית הכי מקיפה. ומצד שני, התוצאות יתחילו להגיע כאילו מעצמן. באוטומט. כי הגוף שלנו למד את המקום שלו. מכוון לחלוטין לכיוון התוצאה. וזו ההבנה הגדולה מכולן. זו שבה אנחנו והתוצאה הרצויה הם אחד.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

4 תגובות

 1. אהבתי את התובנה. ויש לי שאלה:
  אני משחק משחק מחשב כלשהו שהרבה אנשים משחקים. זה משחק אונליין. יש שם דרגות והדרגה שלי היא בממוצע שם. לא גבוהה מדי.
  יש שם אנשים שמשחקים הרבה הרבה יותר טוב ממני ומאחרים והייתי רוצה להגיע לדרגה שלהם ואפילו לעקוף אותם. אני מסתכל על סירטונים שלהם משחקים הרבה ומנסה ללמוד מאיך שהם משחקים. אחרי זה אני משחק ומנסה לעשות דברים שהם עושים וכו' אבל עדיין אני פשוט לא מצליח להיות טוב כמוהם. מה אני יכול לעשות כדי להגיע לדרגה כמו שלהם ואפילו לעקוף אותם? וחשוב רק לשים דגש שאני חורש על המשחק. זה לא שאני משחק פעם ב… ולמרות זה שאני חורש פשוט לא מצליח להשתפר ולהיות תותח כמוהם.

  סליחה שהשאלה קצת ארוכה.

  שבת שלום,
  דין

  1. היי דין,

   כאשר אתה צופה בהם משחקים, אתה יכול ללמוד על הדרך שבה הם מגיבים ביחס למשחק. עם זאת, חסר לך די הרבה מידע כדי להבין איך הם באמת משחקים ברמה כל כך גבוהה. ואני אסביר:

   אתה לא יודע איך הם מתכוננים למשחק, מה הידע שהם צוברים מראש או איך הם מכינים את התנאים הטובים ביותר למשחק. אתה לא יודע מהי תפישת העולם שלהם ביחס למשחק (האמונות, הערכים וכן הלאה). מתוך צפייה, אתה יכול רק לשער מה הם עושים פיזית בזמן אמת ובמקרה יותר טוב, לשמוע או לקרוא את התגובות שלהם.

   כדי ללמוד איך הם משחקים ברמה גבוהה כל כך, רצוי לבצע תהליך דיגום (אחד מהכלים שלומדים בהכשרת ההתמחות לעיסוק ב-NLP) לאחד או שניים מהם.

   1. לבצע תהליך דיגום אתה מתכוון שאני אפגש איתם? כי זה די בלתי אפשרי. השחקנים הטובים שאני מדבר עליהם גרים בארצות הברית

    1. בעיקרון לא חייבים להיפגש איתם ואפשר גם לעשות את זה בסקייפ. מצד שני, אני יודע שיש שחקנים ברמה גבוהה מאוד גם בארץ (למרות שרובם בארה"ב/אסיה).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: