חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מידה של השפעה (פירורי תובנות 279)

בואו לשמוע מה הלקוחות שלי אומרים, היה כתוב באתר. אוסף פרצופים מחייכים. לבושים יפה. כל אחד שופך יותר מחמאות מהאחר. הפכו אותי למבריק. מיצו פוטנציאל שהיה גלום בי. שיפרו את האחוזים שלי ב-273%. נו בטח, מה ישימו באתר, את אלה שלא מרוצים…?

יכול מאוד להיות שנוצר שינוי. שיפור משמעותי אפילו. הרי זו המטרה של כל אחד מאתנו שמשלם על שירות או מוצר. לשפר משהו בחיים שלנו. להקל עלינו. לפתור איזו שהיא בעיה. לענות על צורך. ואפילו על דחף רגעי.

רק ששאלה אחת חייבת להישאל. עד כמה אנחנו באמת יכולים להשפיע. לשנות. להפוך לאדם את החיים. לשנות לו את סדרי העולם. במיוחד בהנחה שהגיע אלינו כי לא הצליח לבד. וזו שאלה מעט יותר עמוקה ממה שנדמה לנו.

הבעיה הגדולה ביותר של מאמני הכושר היא הצרה של כל נותני השירות בעולם. לכל מאמן כושר קל יחסית להניע מתאמן לעשות. הרי הוא כבר מתאמן. הגיע לשם עבור מטרה. והוא נמצא שם עם המאמן שממלא אותו במוטיבציה לעשות. או גורם לו לעשות בכל דרך אחרת.

עם זאת, ברגע שמאמן הכושר הלך, המתאמן חוזר להיות לבד. וברוב המקרים, מאותו הרגע המוטיבציה הראשונית דועכת. למה? כי הוא צריך לשכנע את עצמו והוא לא תמיד מצליח. כי דברים קורים לו בחיים ומסיחים אותו. כי הנטייה לחזור להרגלים הוותיקים חזקה יותר ממנו.

ברגע שהמצב הזה נשבר, מתחיל הקסם האמתי. ברגע שלקוח מתחיל להשתמש לבד במוצר. או בשירות. מתחיל לעשות דברים באופן מודע. משנה הרגלים בכוונה. ומתמיד. שוב ושוב. למרות שזה בוודאי לא קל. הרי ההרגל תמיד יותר קל, פשוט ונוח לביצוע.

אנחנו, כאנשי מקצוע, רק שם כדי ללחוש על אוזנו. לפעמים בצורה סמכותית, מקצועית וחסרת פשרות. לפעמים, דווקא בצורה מעט יותר חברית ומעודדת. לפעמים, רק להנחות אותו מה לעשות. ובמקרה הטוב, יכולים לתת לו השראה. לחזק את הקול הפנימי שדוחף אותו לעשות.

זה הם שחייבים להניע את היד. את הרגל. את הפה. להתחיל לעשות. שוב ושוב. וזה הכבוד שלנו לקבל הרשאה כזו למוח שלהם. כי הם סומכים עלינו. ומכאן הסמכות שלנו כלפיהם. לא כי אנחנו "הוד מעלתם". אלא כי הסכימו לקבל את דעתנו. והתחילו לעשות.

בסופו של יום, זה תמיד הם. אנחנו… רק פילטר שמאפשר למחשבות שלהם להזדכך. להפוך לחזקות יותר. ובסופו של דבר, להניע אותם לעשות. רק שהם אלה שעושים. ואנחנו, יכולים רק להישאר גאים בהם על השיפור בתוצאות. בוודאי שלא להתהדר בהם, כאילו היו הנוצות שלנו.

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: