חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מלחמת הצדק (פירורי תובנות 172)

ככל שעובר הזמן זה נהיה יותר ברור. יותר ויותר אנשים מעדיפים ליהנות מהדרמות הקטנות. נהנים לכעוס. לדבר שוב ושוב על מה שלדעתם עשו להם. אכלו להם. שתו להם. לדבר על "העוול ההיסטורי". לנסות לגייס כמה שיותר אנשים ל"צד שלהם". להרגיש צודקים יותר.

מרוב כעס, הם מוצאים רוע בכל דבר שהצד השני עושה. בעיקר אם הוא מצליח להצליח. כי לדעתם לא מגיע לו. אז הם מנסים "להחזיר" לו. ואם הצד השני מחזיר לו על כך שהחזיר לו, שניהם מסתחררים למטה במעגל אין סופי של שנאה. מעגל שלא עושה דבר מלבד לרסק את שני הצדדים.

השנאה מדבקת.

מהרגע שהחלו לדבר עם כולם על מה שקרה, היא מפסיקה להיות השנאה שלהם בלבד. הם מדביקים בה את האנשים שאוהבים אותם. את האנשים שבצד שלהם. וכך הכעס והשנאה רק גדלים. עוברים לאנשים אחרים. מרעילים אותם. וטוב להם שאחרים בצד שלהם, כי הם מרגישים יותר צודקים.

הטעות הגדולה ביותר היא לעמוד מולם. להילחם את מלחמת הצדק. כי עכשיו זה השם הטוב שלנו מול זה שלהם. הצד שלנו מול הצד שלהם. ולאפשר לשנאה שלהם להדביק גם אותנו. לכלות את כל מה שטוב בנו. להתנצח, להתנגח ולהשמיד כל חלקה טובה. לחרוך את האדמה.

לעתים חכם יותר לזוז הצידה. לא לעמוד באמצע נתיב ההסתערות ובטח שלא להילחם. פשוט לזוז מכיוון התקיפה. לאפשר לאדם המסתער להמשיך לרוץ בשנאה עיוורת אל עבר הדרקונים שבראשו. וכשאין אף אחד שבאמת נמצא שם להילחם איתם, לאפשר ללהבת השנאה שמעוורת אותם לכלות את עצמה.

בזמן שהם מסתערים על תחנות רוח עם גרזנים שלופים, חשוב יותר להמשיך לפתח את הטוב שבתוכנו. להתמקד בעשייה ובחזון שלנו. לעזור לאנשים. לפתח אותם. להדביק אותם בהשראה, בחיוביות ובמוטיבציה. וזה עדיף על מלחמת הצדק. כי מצדקנות ונקמנות שום דבר טוב לא יצא.

המלחמה שלנו חייבת להיות רק בעצמנו. בדחפים שלנו להחזיר למישהו על מה שעשה. להראות מי צודק יותר. לגייס תומכים שיצדיקו אותנו. לשמר מלחמות מיותרות. ולהסיח את עצמנו מכל מה שחשוב. זו מלחמת הצדק היחידה שבה עלינו לנצח.

כי ההצלחה שלנו לא טמונה במלחמה על צדק. אלא בנתינת ערך לאחרים.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: