חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

משל לשבת (פירורי תובנות 169)

הכל היה בה ולא היה בה כלום. פיסת זכוכית המצופה כסף בחלקה האחורי. ובתוכה, התקיימו עולמות שלמים של פרשנות. על פניו, שיקפה בצורה מלאה את הנראה מולה. אך העומדים מולה, הבינו את הנשקף ממנה דרך מראה אחרת. פנימית.

הם ראו דרך המראה הפרטית שבראשם. זו ששיקפה להם את עצמם באחרים. זו שגרמה לרגשות לצוף בצורה עקיפה. ואת שהרגישו כלפי עצמם מבפנים, הפגינו כלפי אחרים מבחוץ. כי זה הטבע של המין האנושי. משקף.

וכך, עמדה היא ושיקפה את המראות הפנימיות שלהם. ההיא שמצאה מה לאהוב בכל אדם. ההוא, ששנא שמנים. ההם, שהעבירו ביקורת על תרבות הלייקים אבל הצטלמו לעוד סלפי אחד אחרון וקיוו ליהנות מאהבת הציבור.

השנאה והזעם. האהבה והרוך. הביטחון וההכלה. כל אלה עברו בתוכה ולא השאירו בה דבר. ולא כי היא לא רצתה. היא דווקא רצתה שיאהבו אותה. להיות חלק מהם. הם פשוט לא ראו אותה בתוכה. הם ראו רק את עצמם. ועצמם, הסתיר להם אותה.

היא, שכל כך רצתה להיות חלק מהם, ניסתה לשקף להם את שרצו. ללא הצלחה. כי הם לא ראו באמת דרכה. אולי היא רק הייתה שם. משקפת ובלתי נראית. ואולי היא בדיוק כמוהם. רואה בהם רק את עצמה. ולא רואה אותם בכלל.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

6 תגובות

  1. קראתי את זה 3 פעמים ואני פשוט לא מצליח להבין כלום. למה לא להשתמש במילים פשוטות שכולם יבינו ולא רק חלק?

    1. מאוד פשוט, כי לא כל תובנה צריכה לבוא לעוסה ומוכנה. דווקא התובנות שצריך לתת להן לשקוע ולחשוב עליהן, הן אלה שילמדו אותך הכי הרבה.

      1. כן אבל זה לא מה שקורה בפועל. מה שקורה בפועל זה אותו דבר בדיוק אם תקרא סינית ולא תבין.

  2. קראתי את הטקסט ועלתה לי שאלה :
    האם האמונות שלנו משפיעות על המעשים שלנו או המעשים משפיעים על האמונות ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: