נמלה בתנועה (פירורי תובנות 257)

נמלה בתנועה עושה יותר משור נח. היא סגרה את הספר. משהו הדהד שם בפנים. כמו שיחה פנימית ומעומעמת בתוך מערה. בהתחלה הדהוד קטן. ובהדרגה גדול יותר ויותר. פוגע בדפנות המוח וחוזר שוב. ודמעה קטנה החלה להיווצר בקצה העין שלה.

היא תמיד הרגישה כמו נמלה. קטנה. חרוצה. חלק מהעדר. ובעוד שאהבה את החיזוקים מהבוסים שלה, משהו לא ישב לה שם כמו שצריך. היא לא רצתה להיות נמלה. נמלים תמיד נראו לה כחרקים חסרי מוח. חייבים אחד את השני כדי לשרוד.

בהתחלה זה לא היה ככה. היא דווקא נהנתה במשך שנים להיות חלק מ"כולם". אהבה את תחושת החיבוק. נהנתה מהדרמות הקטנות. ויותר מכל, היא הבינה את החוקים. התנהגה לפיהם. וידעה בדיוק מה התגובות שהיא צפויה לקבל.

רק שברגע אחד הכל התערער. חברה המליצה לה בעין בורקת על ספר. אחד שישנה לה את החיים. והיא, שלא באמת רצתה לשנות כלום, רק רצתה להבין למה החברה מתרגשת. אז קראה את הספר. ואחריו קראה מאמר. עשתה איזה קורס. נסחפה לזה עד הסוף.

הם הסבירו לה כמו לילדה קטנה איך באמת צריך להתנהג. מה צריך באמת לרצות. מה הכי חשוב בחיים. איך להיות היא בצורה מלאה יותר. ועל הדרך, היא לא שמה לב. מרוב שלימדו אותה איך לחיות את החיים, היא לא שמה לב שרק החליפה קן נמלים.

נמלה בתנועה עושה יותר משור נח. נמלה שחולמת שהיא שור, אולי תשקיע יותר מאמץ. רק שהיא לא באמת הפסיקה להיות נמלה. והיא, שלא רצתה להאמין שהיא נמלה, לא הפסיקה להתנהג כמו נמלה. רק סיפרה לעצמה את הסיפור שמכרו לה.

היא לא באמת הייתה נמלה פעם. באותה מידה שהיום היא לא שור. היא הייתה היא. וברגע שהבינה את זה, הכל התאפס פתאום. והדמעה התחלפה בחיוך. ענק. כזה ששמור רק לילד שמקבל את הגלידה שהבטיחו לו.

שיהיה סוף שבוע מעולה וחג פסח שמח,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: