חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

נקודה שמכילה את הכל (פירורי תובנות 321)

בתוך השקט נמצא לו המון רעש. כי אז ניתן לשמוע בקלות גדולה יותר את המחשבות. אלה שרצות ברקע. קופצות מאחת לשנייה. מרעיון לרעיון. מהעברת ביקורת לניסיון לתאר מה יכול היה לקרות. וזה לא שהן לא היו רצות שם גם ככה. אלא שהשקט נטול הסחות. והן זורחות כמו כוכבים מעל מדבר.

זו הסיבה שבגללה רוב האנשים מציף את עצמו במידע. צפצופים. הבהובים. אורות מרצדים על מסכים. מוזיקה קולנית. ולו רק כדי לא להתמודד עם השקט. עם חוסר ההפעלות החיצוניות. רק שהמחשבות עדיין רצות להן ברקע. כמו הכוכבים. נמצאים שם ובוחנים אותנו גם כשלא רואים אותם.

בתוך הרעש נמצא לו המון שקט. עודף ההסחות גורם לכל הקולות, פנימיים כחיצוניים, להפוך לרעש לבן. סטטי. חסר ערך. כזה שנבלע פתאום ברקע. ומתוך הרעש הסטטי הזה צפות מחשבות נקיות יותר. ממוקדות יותר. מחשבות יצירתיות.

רק שזה מעגל אין סופי. שקט שיוצר רעש. רעש שיוצר שקט. רצים סביב מעגל המחשבה. עד שעוצרים. מפסיקים לשמוע. ומתחילים להקשיב. במקום לדכא, לאפשר ולשחרר. כי המחשבה היא כמו אדם. כשלא מאפשרים לו להתבטא, הוא מנסה חזק יותר וחזק יותר.

יחס סלחני, מקבל ומכיל הוא הבסיס להשלמה. אין מחשבה שאסור לנו לחשוב. מותר לנו לחשוב אותה ולשחרר אותה הלאה. כי בסופו של יום, המחשבות הן כמו עננים המשתקפים על פני אגם. ולא משנה עד כמה האגם ירצה לשמור עליהם בתוכו, הוא לא יצליח. כי הם רק משתקפים על פניו.

וברגע ההוא, השקט והרעש כבר לא יהיו מעגל. הם יהיו נקודה אחת. נקודה שמכילה את הכל.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: