חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

סוד הצעידה (פירורי תובנות 236)

לשבת במקום. לחשוב. להרהר. להטיל ספק. לתכנן את התכנית המושלמת. להעביר ביקורת על כל מי שעושה. לא למצות חס וחלילה חלק מהפוטנציאל. או להשקיע את מה שיש. כי לכו תדעו מתי נצטרך את זה. אז עדיף לשמור את זה ליום גשום.

רק ש… כשאדם לא זז, הגשם לא נוגע בו. וגם לא השמש. הוא נשאר בביתו. מתכנן תכניות. מדמיין את העתיד. מקווה שמשהו ישתנה. כי מישהו אמור לעשות את זה עבורו. מישהו אמור לשנות לו את המצב. מישהו. או משהו. איך שהוא. מתי שהוא.

הוא פותח את המחשב ועובר לשבת שם. רואה אחרים זזים. מחייכים. חיים. בזוגיות. עובדים. מגשימים את עצמם. וזה מכעיס אותו. מבחינתו הם שחצנים. ראוותנים. עסוקים בפוזה שלהם. והוא כועס עליהם. לפעמים משאיר הערה עוקצנית.

עבורו, להרגיש צודק זה להרגיש חזק. כי זה מה שיש לאדם היושב. כמו מבקר מסעדות שמעולם לא בישל. כמו מבקר קולנוע שמעולם לא למד קולנוע. כמו מבקר שאף פעם לא ביקר. כי באין תוצאות, נשאר לו רק הרצון למשמעות. והמשמעות שלו היא להיות צודק.

מבחינתו, אם לא יהיה צודק, לא יישאר ממנו כלום. הרי הדעה שלו היא האמת. וההוכחה שלו ניתנת למציאה בחיפושי הגוגל. כמו ההוכחה להיפך, אם יחפש. רק שהוא לא מחפש. הוא רוצה להוכיח. להצדיק את ההצדקה. להרגיש מוצדק.

וזה לא משתנה. עד המשבר. זה שמפיל את הכל סביבו. זה שמראה לו שהבית כבר לא יציב. ושאי אפשר לשבת יותר. אז… הוא נאלץ לקום נגד רצונו. לנער אבק. אמנם מלא בתחושת מרמור, רק שאין לו אפשרות אחרת. מלבד לצאת החוצה.

שם הוא מגלה פתאום עולם של הולכים. כאלה שמתקדמים. וזה מוזר לו. הוא היה בטוח שכולם יושבים. ולמרות שיש את אלה שיושבים, הוא לא יכול היה לראות אותם. כי הם לא בחוץ. ואלה שצועדים מחייכים אליו חיוך קליל תוך כדי צעידה. מברכים אותו. וממשיכים ללכת.

הם הולכים כי הם יודעים את סוד החיים. את סוד הצעידה. הסוד שאלה שיושבים בפנים לעולם לא יגלו. עד שיאלצו לצאת משם. כי זה לא מסוג הדברים שאפשר ללמוד בתיאוריה. אלא רק מתוך התמודדות. רק מתוך התקדמות. רק מתוך עמידה בצמתי דרכים.

האדם הצועד לא תמיד יגיע למחוז חפצו. רק שהוא תמיד יגיע למקום חדש. כי בזמן הצעידה, אנו מגיעים לצמתים שלא ידענו על קיומם. פוגשים אנשים שלא יכולנו להכיר אחרת. הזדמנויות שלא יכולנו להכיר בישיבה לבד. ואלה… פותחים את הדלת לתוצאות של ממש.

שיהיה לכם סופ"ש מעולה,

ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: