סנטימטר אחרי מילימטר (פירורי תובנות 281)

תנועה אחת. בודדת. ועוד אחת. אטית. ואז עצירה לרגע. הרמה של כוס הקפה. לגימה. והורדה בחזרה. מבט נוקב. רגע של ביקורת עצמית. זה זז לאט מדי. והמחשבה עוברת. חוזרים לרצף. תנועה נוספת. ועוד אחת.

בשקט של החג. כשכולם כבר ישנים. התקדמות בקצב של חילזון. עם עצירות מדי פעם. רק בקצב תמידי קדימה. סנטימטר אחרי מילימטר. קדימה. זה לא משנה שהם נחים. או מבלים. או סתם בוהים במשהו בטלוויזיה.

כשהחזון גדול מאתנו, הוא מניע אותנו. דוחף אותנו לעשות. גם אם זה בחצי הילוך. כל הזמן קדימה. כל פעם קצת. וזה לא משנה אם מאמינים בנו או לא. או אם אין לנו מושג אם זה יצליח. קדימה, קדימה ועוד קצת קדימה.

כי דבר אחד ברור בלי שום ספק. לא משנה עד כמה לאט נזוז, נעקוף שוב ושוב בסיבוב את יושבי הספות. אלה שרק יודעים לספר שזה לא יעבוד. שאין טעם. שלא הבנו את חוקי המשחק. שכדאי שנתנהג בהתאם לגיל שלנו. ושנפסיק להיות כאלה כבדים.

ולא כי לעקוף אדם שלא מתקדם זו כזו שאיפה ראויה. אלא כי התנועה היא המהות. עקיפת קצה היכולת. גירוד האזורים במוח שאחרים עצלנים מכדי להפעיל. זה הדבר שבאמת יוצר מוטיבציה. וביטחון עצמי. ועניין בחיים. והשראה לאחרים שיתעוררו גם הם, בזמנם.

שתהיה לכולנו שנה מעולה,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

  1. מסכים לגמרי. ובן אדם שהוא בהתקדמות תמידית ומקבל תוצאות טובות יהיה הרבה יותר מסופק באופן כללי מבן אדם שנשאר במקום ולא זז.
    עכשיו בלי קשר כל כך לתובנה, אם היו אומרים לך להמר מה יקרה עם צפון קוריאה וארצות הברית, מה היית מהמר שיקרה?

    1. אני אישית לא מהמר כשאין לי את כל המידע (ויש הרבה מידע שחשוב לדעת ואין לכלל הציבור). התקווה שלי היא שיפתרו את כל העניין בדרכים דיפלומטיות או דרכי סייבר ולא במלחמה עולמית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: