קטגוריות מאמרים
על האתר
slappy

מה עוצמת הסטירה שבא לך לקבל? (פירורי תובנות 207)

בכל תקופה, אני מוצא את עצמי בדיוק באותה הנקודה. זה נכון, אני נמצא בה עם קצת יותר מצח ופחות שיער. המצב המשפחתי שלי קצת משתנה. העסקים גדלים. ועדיין, זו בדיוק אותה הנקודה. לרוץ במעגל ולהגיע לנקודת הפתיחה. אותה הנקודה.

זו בדיוק אותה הנקודה שמזכירה לי דבר אחד בלבד – שאני רק בן אדם. לא אל. לא מרצה. לא איש עסקים מצליח. לא מורם מעם. לא שווה יותר מכל אחד אחר. הנקודה הזו היא השיעור האמתי. זה שבו אני באמת חייב להתמודד עם העובדה שאני אדם.

זה השיעור שאנחנו מקבלים פעם בתקופה. וככל שאנחנו מתקדמים בחיים, אנחנו מקבלים אותו בתדירות גבוהה יותר ובעוצמה חזקה הרבה יותר. גם כי יכולת ההכלה שלנו עולה והשיעור צריך לחדור את הקליפה. וגם כי לא אנחנו בוחרים את השיעורים שלנו.

אנחנו מקבלים את השיעור שאנחנו צריכים. לא את זה שאנחנו רוצים. וככל שהשנים עוברות, אנחנו נהיים יותר רכים כלפיו. מוכנים להקשיב הרבה יותר. כי אחרת נקבל שיעור חזק יותר. כמו סטירת התעוררות. עד שנפקח את העיניים.

זו יציאת המצריים הפרטית שלנו. כזו שבה אנחנו יוצאים מעול האגו שלנו. העריץ. זה שגורם לנו להעריץ את עצמנו. כאילו שהיינו הרבה יותר ממה שאנחנו באמת. שעבוד שאין כמוהו. אני ואני ואני ואני. הכל מסתובב סביבי. וכל השאר לא חשובים.

כי השיעור הזה הוא מדבר. הוא מייבש אותנו. מענה אותנו. מקלף מאתנו את הקליפות. ומחייב אותנו לצניעות. להבין ששום דבר אינו נמוך מדי עבורנו. שאין עיסוק בזוי. שאין אדם פחות טוב. שרוע שאנחנו צוברים בתוכנו מסתובב כלפינו בסוף.

אם יש שיעור אחד שאנחנו חווים שוב ושוב בחיים זה שיעור הצניעות. ואם נקשיב לאגו במקום לשיעור, נקבל אותו שוב ושוב. ולא משנה את מי נאשים. ולא משנה את מה נאשים. בסוף נאלץ להתעורר ולבחון את עצמנו.

השאלה שנשאלת כרגע היא: האם באמת בא לך לחכות לסטירה הגדולה באמת?

שיהיה לכם חג פסח שמח,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 16 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: