חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

5 שיעורי החיים הקשים ביותר שלמדתי על בשרי (פירורי תובנות 268)

בנקודות מסוימות בחיים, כולנו עושים קצת חשבון נפש. להבין קצת איך דברים הגיעו לאן שהגיעו. להציב מראה מול עצמנו. כי זה מה שנדרש כדי שנוכל ליצור כנות פנימית גדולה יותר. להביא למצב שבו הדעה שלנו על עצמנו ועל המציאות מסונכרנת עם מה שבאמת מתרחש.

זו רשימה (חלקית) של שיעורי החיים הקשים ביותר שלמדתי על בשרי. הם אלה שעזרו לי לבנות את עצמי ואת העסקים שלי בצורה יציבה. ואני מאמין באמת ובתמים שהם יכולים לעזור לך להבין משהו או 2 שישפר גם לך את החיים:

 1. לא הכל באחריותי – מאוד קל לקחת עודף אחריות. כמו שכל שיחת מכירה חייבת להסתיים בסגירת עסקה. ואם לא, זה אומר שלא הייתי טוב. האמת היא שיש שם אדם אחר. וזכותו לסרב. התפקיד שלי הוא פשוט לעשות את מאה האחוזים מצדי שיידע על מה הוא מוותר.
 2. מה זה להיות אדם טוב – במשך שנים סיפרתי לעצמי שאני אדם טוב. ואם נבחן את תוצאות המעשים שלי, בסך הכל אפשר להגיד שצדקתי. רק שיום אחד הבנתי שאני לא עושה דברים מטוב לבי. אלא כדי שיגידו שאני טוב. וזה היה הרגע שהתחלתי לעשות באמת בשביל אחרים.
 3. מותר לאנשים לאהוב אותי – במשך שנים שנאתי להצטלם. בעיקר כי לא אהבתי את המראה שלי. ותמיד הביך אותי כשאנשים החמיאו לי על דברים שעשיתי. רק שאיפה שהוא משהו נשבר. וכשהתחלתי לאהוב את עצמי, יכולתי לאפשר לאחרים לעשות את אותו הדבר.
 4. מותר לאנשים לא לאהוב אותי – כאדם נחמד היה לי תמיד מאוד חשוב שאנשים יהיו מרוצים. יאהבו אותי. בטח שלא יכעסו עליי. רק שברגע שאנחנו מנסים לרצות את כולם, אנחנו מתאכזבים שיש כאלה שלא. גם אם נורא ננסה לגרום להם. וזה בסדר, תמיד יהיו כאלה. מותר.
 5. זה בסדר לא לנצח בכל דיון – הרצון להוכיח שאנחנו צודקים הוא הגיוני. כל אדם מצדיק את עצמו. על אחת כמה וכמה כשאדם נחשב לאמן שכנוע. אז, הוא חייב לנצח. רק ש"לנצח בכל דיון ובכל מחיר" לא באמת נתפש ככה על ידי אחרים. הם דווקא חושבים שאתה צדקן.

הרשימה הזו היא אמנם חלקית, רק שהשיעורים בה לא היו פשוטים. אפילו שחלקם נשמעים ברורים מאליו. ברורים מאליו זה ברור. בתיאוריה. וקל להגיד. רק שלהפנים… זה משהו אחר לגמרי. וזה דרש שבירה רצינית של האגו ושיפור מעשי. כזה שנובע מתוך התנהגות אחרת.

עכשיו, מסקרן אותי לקרוא אילו שיעורים קיבלת בחיים שהפכו אותך לאדם טוב יותר?

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

 1. 2 לדעתי חזק מאוד. ואני יוסיף משהו שמתחבר לזה -ביחסים אנושיים לפי דעתי ומהניסיון שלי בשיחות עם חברים הבנאדם היחיד שבאמת יעריכו עד הסוף זה לא דווקא את זה שמעוניין כל הזמן לפתח ולהעצים את עצמו, זה שדואג שישמעו את מה שיש לו להגיד את הסיפור שלו שמחפש להראות את עצמו… אלה זה- שהכבוד של אנשים מבחינתו זה במקום הראשון, שחשוב לו להעצים את חברים שלו לשמוע את מה שיש להם להגיד שיתן להם את הבמה שאכפת לו לשמוע אותם לפני שישמיע את עצמו שאכפת לו לתת להם לבטות את עצמם לפניו

 2. 3 ו4 מאוד נכונים.

  בתור אדם שתמיד מנסה לרצות את כולם, נוצר מצב ש"תפסת מרובה – לא תפסת".
  אי אפשר שכולם יהיו מרוצים. אפשר לשאוף להגיע לזה, אבל צריך לדעת לקבל את זה שהמצב לא תמיד מאפשר ויצטרכו להיות וויתורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: