חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

3 מראות (פירורי תובנות 245)

באמצע היער, נעצרתי מוקף בשלוש מראות. לכל אחת מהן, הצבע שלה. מעל כל אחת מהן, נכתבה חידה. כזו, שהתשובה עליה עשויה לפתור אותנו. לא את סיבות ההצלחה שלנו. או את הנסיבות שהובילו אותנו לכאן. אלא שלוש חידות שפותרות את מי שאנחנו.

מעל מראת הזהב נכתב: "האם הזהב של אתמול הוא הזהב של מחר?". וכבר אז היה ברור לי שיש משהו נסתר בשאלה. האם המוזיקה הקלאסית של היום הושוותה לאחרת שקדמה לה כדי לזלזל בה? האם הדור שלנו הושווה לדור שלפניו וגם עלינו אומרים ש"הדור הולך ופוחת"?

זהב הוא זהב. ולא תמיד קל לנו לזהות את איכותו. לוקחים אותו כמובן מאליו כשיש אותו. מסתכלים בגעגוע כלפי תקופות שזכרנו כטובות יותר. כי זהב לא משתנה. אלא הרגש שנתקע בזיכרון. והרגש הוא השקרן הגדול מכולם. משכיח את איכות היום. מעצים את חוויות העבר.

מבטי קפץ אל המראה השנייה, מראת הכסף. מעליה נכתב: "האם פיך וידיך מספרים את אותו הסיפור?". המחשבות החלו לרוץ. האם אנחנו רוצים להרוויח יותר בזמן שאנחנו דורשים מאחרים להרוויח פחות? האם אנחנו מוכנים לעשות את מה שביקשנו מאחרים לעשות?

בכל מעשה שלנו, אנחנו מלמדים אחרים איך להתנהג אלינו. והתנאים הם שווים. ככל שנעשה יותר, נוכל להעריך יותר את עבודת האחר. ככל שנעריך יותר את עבודת האחר, נעריך יותר את העבודה שלנו. וזו בדיוק הסיבה שבגללה עלינו לשים לב מה אנו דורשים מאחרים.

הרי דרישתנו לקבל מחיר זול כמוה כדרישת האחר שנמכור לו את עצמנו בזול. בדיוק כמו שרוב האנשים לא יסכים שהבוס שלו יבקש לשלם לו פחות כסף בכל חודש. על אחת כמה וכמה אם ביצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. ובדיוק אותו הדבר בכל תחום אחר.

המראה השלישית, הייתה מראת הנחושת. מעליה נכתב בכתב מרוקע: "מתי הסתכלת עליך לאחרונה?". על פניו, התשובה הייתה קלה. אך משהו סימן לי שלא לזה החידה התכוונה. הרי לא מדובר בפעמים שבהן ראיתי אותי. אלא במקומות שבהם השתקפתי.

בכל מקום, ראינו אותנו. בלקוחות שלנו. במשפחה שלנו. באנשים שסביבנו. אלה שאהבנו. אלה שמהם ניסינו להתעלם. וגם באלה שהכעיסו אותנו. הרי היכולת שלנו להרגיש משהו כלפי מישהו תלויה ביכולת שלנו לחשוב עלינו במצבו.

הם לא בהכרח זהים לנו. השתקפויות מעוותות. מראים לנו את הטוב שבנו בצורה מוגזמת. מזכירים לנו את הדברים שאנחנו לא אוהבים בעצמנו באופן מועצם. ובהתמודדות איתם, אנחנו מתמודדים אתנו. צומחים. או מנסים לברוח ממי שאנחנו.

לפתע הבנתי כי הניסיון להבין את התשובות הסתיר לי רק דבר אחד. את האדם שעומד בין שלוש המראות. משתקף בכולן. ומפריע להן להשתקף האחת בשנייה עד אין סוף. וכי הייתה תשובה אחת. עמוקה יותר. אחת שחיברה בין 3 החידות לאמת אחת. אמת מערערת מציאות.

האם הזהב של אתמול הוא הזהב של מחר? האם פיך וידיך מספרים את אותו הסיפור? מתי הסתכלת עליך לאחרונה?

שיהיה סוף שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

6 תגובות

  1. רגע אז מה שצריך להבין מזה זה בתכלס "? מתי הסתכלת עליך לאחרונה?"
    בכל מקרה רציתי גם להגיד ברכות על זה שעקפת את מכללת *** בגוגל ואתה מקום ראשון באורגני 😉

          1. ניסתי להבין לבד וקראתי אתזה כמה פעמים . אאני לא מוצאת משהו מחובר בטקסט … אפשר רמז ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: