חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

שליש שנה (פירורי תובנות 204)

אחד באפריל הוא אמנם החג שבו אנשים עובדים אחד על השני. רק שבזה לא מסתיים היום. הראשון באפריל מסמן אצלי ביומן את היום שבו עברה שליש שנה. 92 ימים מתוך 365. ולמרות שאולי זה לא אומר לכם כלום, עבורי זאת נקודת בדיקה.

בכל סוף שנה אני מציב לעצמי את המטרות שלי לשנה הבאה. כחלק מהצבת מטרות ל-8 השנים הקרובות, אם שאלתם את עצמכם. את המטרות לשנה, אני פורס ללוחות זמנים קצובים יותר לביצוע. מטרות חודשיות. מטרות שבועיות. לפעמים אפילו יומיות.

שליש השנה הוא זמן מאוד מיוחד עבורי. הוא מאפשר לי לבדוק 2 דברים:

 1. האם אני מול המטרה? – לפעמים, "כיבוי שריפות" גורם לנו לא לבצע משימות שקבענו לעצמנו. לפעמים אני מתפזר. לפעמים אני עושה משהו שחשבתי שיקרב אותי לכיוון המטרה ובפועל מרחיק אותי ממנה. שליש השנה הוא הזמן לבדוק איפה אני ביחס למטרה.
 2. האם המטרה עדיין רלבנטית? – תכנונים מראש הם כיף. רק שהחיים שלי אינם מורכבים רק מהדברים שאני בוחר לעשות. המצב במדינה משתנה. המצב הכלכלי פחות צפוי מבעבר. ויכול להיות שצריך לחזור ל"שולחן השרטוטים" ולקבוע מטרות חדשות ורלבנטיות יותר.

היום, אני בוחן את עצמי מול המטרות שלי ואת המטרות שלי מול המציאות הקיימת. מה אתכם?

שבת שלום,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

 1. אחלה תובנה רק 2 דברים הפריעו לי:
  1. המנגינה ברקע הפריעה לי להבין מה אתה אומר
  2. 92 ימים מתוך 365 זה לא שליש שנה. שליש שנה זה 121.6 ימים

  1. היי דין,

   תודה על המשוב. בנוגע ל-92 הימים: היום ה-92 (ה-1 באפריל) הוא היום שבו אני מתחיל לבדוק את התוצאות שלי מול המטרות שלי (עד סוף החודש). בסוף החודש כמובן, אנחנו עומדים על 121 הימים בצורה מלאה.

   שבת שלום! 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: