חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

להעמיק את החריץ (פירורי תובנות 80)

ציפורן נלחצת כנגד שולחן העץ שוב ושוב. בהתחלה זה לא עושה שום שינוי. ואז נוצרת שריטה קטנה על פני השטח. זעירה. כזו שאפשר לשים לב אליה רק במישוש עדין. ואז שוב. נדמה כאילו בפעם השנייה אין שום שינוי.

בהעברה העשירית בערך, החריץ כבר נראה לעין. וגם אז יצחקו עליך. יכולת לעשות את זה עם מסמר או כל דבר חד יותר. אחרי הכל, הציפורן יכולה להישבר. ומעבר לזה, כשלוחצים איתה לאורך זמן היא מתחילה לכאוב.

והכי קשה להסביר להם למה. סתם כי יש לך את הגירוד לעשות את זה. כי חשוב לך להוכיח שאפשר. אחרים אולי עושים את זה אחרת או עושים משהו אחר. זה לא ממש משנה לך. לא נולדת כדי להפוך לעוד העתק של משהו שיש המון ממנו.

מישהו רואה אותך עושה את זה. בהתחלה הוא לא מבין למה. גם לך קשה להסביר. אז הוא מחליט לקחת סיכון. מעביר ציפורן על שולחן העץ שלו. ובפעם הראשונה הוא לא רואה שינוי. עכשיו הוא בטוח שנכשל. והוא נעצב.

אבל הוא רואה את ההצלחה שלך ורואה גם שההצלחה לא גרמה לך להפסיק. אפילו להיפך. וזה מדרבן אותו לעשות שוב. ואז הוא שוב נכשל. נעצב. ולומד לחזור לזה שוב, גם כשאין תמיד תוצאות. ואז מישהו רואה אותו.

בינתיים החריץ שעשית בשולחן כבר עמוק מספיק. אז החלטת להרחיב אותו. לעגל טיפה את הקצוות. להפוך אותו לאות. ואז עוד אות. ולפני ששמת לב, השם שלך נחרת בשולחן העץ העמיד לעד.

הדבר היחיד שעוד לא קלטת, הוא שגם שמם של אלו שבחרו ללכת בעקבותיך נחרת על השולחנות שלהם. ובהדרגה גם שמם של אלו שהחלו להעביר את הציפורן על השולחן סתם כי ראו אותם עושים את זה.

באיזה שהוא מקום בעולם, ילד שמעולם לא הכיר אותך מתחיל להעביר ציפורן על שולחן עץ. וילד אחר יראה שהוא עושה את זה.

יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: