חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

לרמות במשחק (פירורי תובנות 85)

אף אחד לא לימד אותנו את חוקי המשחק. הם פשוט שם. בין השורות. מאחורי המעשים. צריך לדעת איך לזהות אותם בתוך הצלחתם של אלו שכבר עשו זאת. לראות את התבניות שחוזרות על עצמן בכל פעם. להבין לבד מה גורם להן לעבוד.

מי שהצליח להבין לבד יודע איך לשחק. מקבל סיכוי לנצח או להצליח במשחק. מי שלא מבין, תמיד ירגיש שדפקו אותו. שההצלחה שייכת ל"הם". שגזלו ממנו את ההזדמנויות להצליח. והוא צודק חלקית. הוא מחוץ למשחק. אי אפשר לנצח מחוץ למשחק. רק להעביר ביקורת.

זה לא מספיק להכיר את חוקי המשחק כדי לנצח. עצם כך שלמדת איך לשחק שחמט, רק אומר שלמדת איך להזיז את הכלים, מתי ולאן. זה הכל. וזה רק השלב הראשון. בלעדיו אי אפשר לשחק. עם זאת, זה עדיין לא אומר שלמדת איך להצליח בשחמט.

האתגר הגדול בשחמט טמון בכך שכל אדם שמשחק אותו, מכיר את חוקי המשחק שלו. זה נותן לו הזדמנות שווה להצליח כשהוא משחק מול כל אדם שרק מכיר את חוקי המשחק. לא יגרמו לו לנצח. רק נותנים לו סיכוי. ועדיין, יש כאלה שינצחו אותו תמיד ובלי שום מאמץ.

אלה האנשים שלמדו "לרמות" במשחק. הם למדו את חוקי המשחק ומבינים אותם יותר לעומק. יודעים להסתכל עליו מבחוץ. לצפות את ההתנהגות של האדם השני. לדעת לתכנן מתוך הבנת הדרכים שבהן אנשים מגיבים ביחס לכל דבר שעשוי לקרות במשחק.

הדרך היחידה "לרמות" במשחק היא ללמוד ממישהו שעשה את זה. מהסתכלות. מחיקוי. לספוג מידע מתוך שיחות איתו. להפוך לשוליה ולהיות זבוב על הקיר. להטמיע את צורות החשיבה באופן לא מודע.

לרמות במשחק זה ללמוד. ואדם שאינו מוכן ללמוד דברים חדשים ויישומיים ימצא את עצמו מחוץ למשחק. בוכה על רוע גורלו. על כך שאחרים מצליחים ורק הוא מקופח. והוא צודק. כשאדם לא לומד הוא מקפח את עצמו.

העולם לא עוצר לבכות כי מישהו שיכל, לא הרים את עצמו למעלה. העולם מריע למנצחים.

יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: