מיתוס ההיסחפות (פירורי תובנות 456)

מיתוס שקרי ומקובל בנוגע לבגידות ורציחות, הוא ההיסחפות. כאילו שקרה משהו ואז עוד משהו ולפני שאפשר היה לעצור את זה – הרצח או הבגידה. רק שזה שקרי. ולמה? לא כי לא יכול להיות שזה היה ספונטאני. אלא כי לפני שאדם עושה משהו, צריך לקרות לפחות אחד מ-2: ניסיון קודם או מוכנות.
 
אם זו לא הפעם הראשונה שזה קורה, אז יש סימנים מקדימים. קודם בדיקות קטנות. לראות מה קורה כשעושים. וככל שזה מצליח יותר, כך אדם ירשה לעצמו יותר. יסלים את הפעולות. וזה יהיה קל יותר ככל שיעשה. ההצלחות הקטנות נותנות לו את האומץ לבחון את הגבול הבא.
 
רק שאם זו הפעם הראשונה, זו לא באמת הפעם הראשונה. כי הראשונה, כבר התרחשה בתוך הראש שלו. ושם, ניתן גם האישור שאם יגיע לאותו המצב, יפעל. ואז, כשהסיטואציה מתרחשת, אפשר להיסחף באמת ולעשות את אותו הדבר. כאילו שזה היה בלתי נשלט.
 
רק שהמיתוס הזה נכון לכל דבר שאנחנו לומדים. חיובי ושלילי. ולו אנשים היו נותנים לעצמם את הרשות לבצע ולהיסחף בדרך אל המטרות שלהם… כל ביצוע קטן היה מחזק אותם. עוד קצת ועוד קצת. ואז, היו משיגים את התוצאות שתמיד רצו.
 
רק שהרבה יותר קל "לחטוא" במחשבה כלפי השלילי מאשר כלפי החיובי. כי אנחנו מופצצים כל היום בתכנים שליליים. והדוגמאות השליליות של אחרים מהוות אישור פנימי שגם לנו מותר. כי אם אחר השיג את התוצאה ההיא, כנראה שגם אנחנו יכולים.
 
הגיע הזמן להחליף את מקורות המידע שלנו. למצוא אנשים שנרצה להיות כמוהם ולהקיף את עצמנו בכאלה. אנשים שמרימים ומקדמים אחרים. ולא כאלה שרק ממלאים אותנו בפחד ובכעס. כי מגיע לנו להיסחף אל המטרות שלנו. ולהפוך בהדרגה למקור השראה לאחרים.

שיהיה לך סוף שבוע מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע מאמר חדש על NLP, שכנוע, תת המודע ושפת הגוף? זה המקום להשאיר בו את המייל שלך:

על איזה נושא מעניין אותך לקרוא?

מאמרים שכדאי לקרוא:

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: