חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

7 תובנות קצרות שיהפכו את החיים שלך לקלים יותר (פירורי תובנות 69)

כל אדם רוצה שיהיה לו יותר קל בחיים. החיים שלנו מאתגרים מספיק כרגע והדבר האחרון שאנחנו מעוניינים הוא לסבך אותם עוד יותר. עם זאת, לפעמים אנחנו לא שמים לב שאנחנו עושים משהו שעשוי לסבך אותנו אחר כך.

7 התובנות הבאות הן פשוטות ליישום ויקלו על החיים שלך באופן מהותי:

1. ללמוד לנסח דברים בצורה קצרה ופשוטה. ניסוח מסובך ושימוש במילים לועזיות גורמים לאנשים להישמע יותר חכמים, רק כי הם היחידים שמבינים מה הם אומרים. רעיון שמובע במשפט פשוט מובן באופן מיידי. בצורה הזאת נביא אנשים להבין אותנו יותר מהר.

2. להשתדל לפתוח שיחות עם אנשים בהערה חיובית וכנה. כל דבר יכול לעבוד פה כל עוד הוא כנה ולא מוגזם. אם אין משהו שאפשר להעיר עליו ואפילו אם הם זרים, תמיד אפשר להגיד "כיף לפגוש אנשים כמוך". בצורה הזו אנשים ישתפו אתנו יותר פעולה.

3. לעשות מבלי לשפוט. כאשר אנחנו כל הזמן חושבים אם כיף לנו לעשות משהו או איזה דבר מעניין יותר יכולנו לעשות, אנחנו ממקדים את עצמנו בתחושה לא נעימה. אם זה משהו שצריך להיעשות, פשוט עושים. בצורה הזו נסיים דברים שצריך לעשות מהר יותר.

4. להתנסות יותר במקום לשאול. אנחנו מפחדים להיכשל. רוצים רק להצליח. שואלים מיליון שאלות שאולי יעזרו לנו לא ליפול. אף אחד לא יכול לנחש מה בהכרח יעבוד. וליפול זה חלק מהדרך לצמוח. בצורה הזו נלמד יותר לסמוך על עצמנו ונדע מה באמת עובד ומה לא.

5. להשתמש בעבר ובעתיד שלנו כמוטיבציה. די. אין לנו צורך בעוד קורבנות בעולם. יש לנו מספיק. אם היה לך חרא, אני מזמין אותך לעשות הכל כדי להתרחק משם. אם נקבע מטרה טובה בעתיד, יהיה לנו גם לאן לשאוף. בצורה הזו, אפשר להשיג כמעט כל מטרה שנציב.

6. לאבד קצת שליטה לפעמים. אנחנו מנסים להיות בשליטה כל הזמן. לא מניחים למוח שלנו לעבוד בשקט. וזה נדרש. השילוב הנכון בין שקט, פנאי והתנתקות מהעדכון השוטף נדרש. בצורה הזו, נאפשר לתת המודע שלנו לעשות את העבודה טוב יותר.

7. לנשום ולחייך. וזה הסעיף הכי חשוב פה. מתי בפעם האחרונה עצרת שנייה כדי לנשום באמת. לא הנשימות השטוחות הרגילות. הרבה אוויר. מלאן. ולנשוף גם. חשוב. ואז לחייך קצת. מאיר את כל היום. בצורה הזו, אנחנו מאפשרים ללחץ שלנו להשתחרר קצת.

ואותי מסקרן, אילו טיפים יש לך שהופכים את החיים שלך לקלים ונעימים יותר?

שיהיה לך יום מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

4 תגובות

  1. טיפים:

    קל לעשות דברים עם מוזיקה שאתה אוהב.

    התעסקות בפוליטיקה ב״דיונים״ על מצב האומה בפייסבוק, וקריאת חדשות בעיתונים, לא עוזרות ולא משפרות שום דבר.

    אפשר לוותר עליהם מראש, ולהשאיר את המחשבות עליהם מחוץ לראש.

  2. תודה רבה על המאמר הנפלא ! יש פה המון חכמה ונהנתי לקרוא וללמוד את התובנות האלה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: