Site icon הפורטל הישראלי ל-NLP

כשהשבוע שוב מתמוסס לך בין האצבעות: איך לחזור לשלוט בזמן שלך?

היי,

בשבוע שעבר הבאתי שיטה מהירה שתגרום לכל אדם לזכור אותך ולהמליץ עליך בקלות. היום חשוב לי לדבר על נושא שרבים נתקעים אתו: יש להם רק 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע להספיק הכול. איך אפשר להספיק יותר בפחות זמן?

כמו ערפל בין האצבעות

השבוע התחיל כמו כל שבוע רגיל. עובדים מסביב לשעון. הוא בדיוק הוריד את הטלפון אחרי שיחה קלה עם הבוס. המשלחת תגיע בעוד שבוע ויש לו עוד הרבה מה להספיק. המון נתונים שצריך לעבור עליהם ולהכין מצגות שמרכזות את המידע.

אחרי שלקח קצת עבודה אתו הביתה, הוא הניע את הרכב והחל לנסוע. לאסוף את הילד. זו המטלה הבאה שלו. אחר כך להוריד את הילד אצל ההורים וללכת לקנות בסופר השלמות לקניה האחרונה. ואז לחזור לאסוף את הילד והביתה.

איך שהוא, הוא מצא את עצמו בערב מול כוס קפה. הילד כבר ישן. אחרי סיפור ומקלחת. שוב ערב. שוב המחשבות מתחילות לצוץ. היו לו כל כך הרבה תכנונים. ופתאום שוב יום ראשון בערב. איך הזמן רץ. ולאן נעלם סוף השבוע?

כך עברו החודשים ומשהו בו הרגיש שהוא פשוט לא מספיק. הוא לא מספיק לבלות כמו שצריך עם אשתו. הוא לא מספיק להיות מספיק עם הילדים. הוא לא מספיק לעבוד כמו שצריך. כל הזמן נכנס משהו חדש. דחוף. והוא ניסה להיות בסדר עם כולם.

זה לא עזר. מרוב שרץ בין מטלה אחת לאחרת, הוא פספס דברים פה ושם. ואז, כאילו שלא היה חסר לו מה לעשות, הוא הרגיש ששוב כועסים עליו. לא רק שלא היה לו זמן להספיק הכל, הוא גם איך שהוא היה אשם בכל דבר שהשתבש.

משהו חייב להשתנות. הוא חייב לקחת את החיים שלו בידיים. אחרת שום דבר לא ישתנה.

המציאות VS ניהול תוצאות

אני מאמין (באמונה מלאה) כי הקהילה שקוראת את המאמרים בבלוג הזה מעוניינת להצליח יותר. במילים אחרות, אני מאמין כי אם הגעת לכאן, בוודאי חיפשת כלים שיעזרו לך להגיע אל התוצאות שהצבת לעצמך מראש.

אולי לא ידעת איך בדיוק המאמרים ייקחו אותך לשם, אבל בזמן הקריאה התחלת למצוא עוד ועוד כלים שיעזרו לך להגיע לשם. עם זאת, רבים מוצאים את היציאה לדרך השיפור העצמי כמופשטת או מבלבלת מדי והזמן כל הזמן חומק מבין אצבעותיהם.

לפני שאגלה לך איך לשפר את המצב, אני רוצה לעשות אתך תרגיל שעזר לי בעבר:

כל מה שנצטרך עבורו הוא דף נייר, עט ו-2 עטים בצבעים שונים (עדיף ירוק ואדום). על הדף נצייר טבלה בת 5 שורות ו-2 טורים. בטור הימני נכין רשימה של 5 הפעילויות שאנחנו עושים הכי הרבה ביום. בטור השמאלי נכין רשימה של 5 הדברים הכי חשובים לנו בחיים.

זה אמור להיראות כך:

בשלב הזה, נבדוק אילו דברים קשורים לתוצאות שאנחנו מעוניינים להשיג (נסמן בירוק) ואילו דברים מבזבזים לי זמן ומונעים ממני לעשות דברים בצורה נכונה (נסמן באדום). דוגמה לדרך שבה זה אמור להיראות:

כאשר רוב האנשים בוחן את צד ימין ואת צד שמאל של הטבלה שהכינו הם מגלים כי הבעיה היא בכלל לא בכמות הזמן שיש להם. הבעיה היא שרובנו משקיע (אם בכלל) בתוצאה אחת יותר מהתוצאות האחרות ולכן לא "מספיק" להשיג אותן בזמן.

השיטה הפשוטה להגעה לניהול התוצאות שלנו

כדי לפתור את המצב ולהספיק יותר ביום יום שלנו עלינו להיצמד אל התהליך הפשוט הבא:

1. להגדיר בצורה מדויקת את התוצאות שברצוננו להשיג (קטנות, אפשריות, ממוקדות, מתוזמנות קרוב וניתנות למדידה)

2. להגדיר מולן את הפעולות שיש לבצע כדי להשיג אותן (אם אנחנו יודעים אז לקבוע את הפעולות הנדרשות ואם לא, אז הפעולה תהיה ללמוד את היכולת שנדרשת כדי להשיג אותן)

3. לפתוח יומן ולקבוע מתי נבצע את הפעולות (אם אין לך יומן פיזי, יש לך יומן בטלפון הסלולרי ואם אין לך סלולרי, אפשר לחרוט את זה על קיר המערה שלשמאלך)

4. לשבץ את שאר פעילויות השבוע מסביב לפעולות האלה (וכן, אפשר ורצוי לתזמן את כמות הזמן שרובצים מול הפייסבוק או הטלוויזיה)

5. לעשות את מה שהיומן שלך אומר לך לעשות (הוא יודע מה טוב בשבילך ולכן רצוי להקשיב לו)

6. להפסיק להתבכיין (משפטים כמו "אבל אני לא מצליח" או "זה נורא קשה לי להתחייב" רק עיכבו אותך בחיים עד עכשיו, לא הגיע הזמן להפסיק להשתמש בהם?)

7. לצ'פר את עצמך על השגת מטרות (מגיע לך, הגעת לשם. רק חשוב להימנע מצ'ופרים שפוגעים בתוצאות אחרות כמו "שוקולד" למשל אם תוצאה אחרת הייתה "לרדת במשקל")

8. לקבוע תאריך לקביעת תוצאות חדשות (קצת לפני השגת התוצאה, נציב אחת אחרת קדימה שיהיה לנו למה לשאוף ושנמשיך להשתפר כל הזמן).

היצמדות לתהליך פשוט זה יגרום לנו גם למודעות גדולה יותר לפיזור הזמן שלנו במהלך היום יום וגם יחסוך לנו שעות מבוזבזות (די בטוח שיש אחת או 2) שאותן ניתן להשקיע במשהו שבאמת יכול לקדם אותנו בכל תחום שנבחר.

זהו להיום. עכשיו, מסקרן אותי לשמוע בתגובות פה למטה מה דעתך על המאמר?

שבוע מעולה,
ליאור

Exit mobile version