חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מסקרן אותך להבין מה זה NLP ?

ראשי התיבות NLP מקצרות בתוכן את הביטוי Neuro Linguistic Programming או בעברית 'שפת תכנות עצבית'. בפשטות, נוכל להגדיר מה זה NLP כשיטה המאפשרת לנו ליצור שינוי בתוכנות החשיבה האוטומטיות של אדם באמצעות שימוש בשפה (מילולית ובלתי מילולית).

ה-NLP פותח בתחילת שנות השבעים על ידי צוות חוקרים שבראשם עמדו ד"ר ריצ'ארד בנדלר ופרופ' ג'ון גרינדר. בתחילת הדרך, חקר צוות החוקרים את הגורמים להצלחה יוצאת הדופן של אנשי מקצוע מצטיינים מתחום הטיפול כמו מילטון אריקסון, וירג'יניה סאטיר ופרידריך פרלס.

מאז ועד היום, נחקרו מצטיינים מתחומים רבים נוספים (כגון מכירות, עמידה מול קהל, אימון אישי וכו'). מתוך מחקרים אלה, התפתחו בתוך ה- NLP מגוון כלים יישומיים ושיטת עבודה יעילה המאפשרים לכל אדם ליצור שינוי בתבניות החשיבה שלו או של אדם אחר על ידי שימוש נכון בתקשורת שלו.

כיום, אנחנו כממשיכי דרכם בישראל לקחנו את הידע שנצבר, הוספנו אליו כלים ושיטות אותם פיתחנו מניסיוננו והתאמנו אותם לשימוש בשוק הישראלי ובשפה העברית. צורת הלימוד המיוחדת שפיתחנו מאפשרת לכל אדם בישראל להשתמש בכלי ה-NLP ולהגיע לאותן תוצאות שתמיד רצה להשיג.

תלמיד מרוצה בקורס

מה הופך את ה-NLP לכל כך עוצמתי?

הסיבה לעוצמתם של כלי ה-NLP אינה שאובה מכוחו של כלי אחד או אחר אלא מצורת העבודה הגמישה שנלמדת בקורס ה-NLP.

על מנת שיוכלו ליצור את הגמישות הזו, משלבים בוגרי הכשרות ה-NLP בין שלוש היכולות הבאות שלמדו:

להשפיע בעזרת מילים

היכולת להשתמש נכון במילים ובשפה הבלתי מילולית שלנו מאפשרת לנו לשלוט בצורה מדויקת יותר במסר שלנו ולדאוג שיהיה מסונכרן עם שפת הגוף וטון הקול שלנו. כמו כן, מסגלים בוגרי הקורסים את היכולת להשפיע על תת המודע שלהם ושל האדם שמולם ליצירת השינוי הרצוי.

לקלוט את המידע

היכולת לקרוא את הסימנים העדינים ביותר בשפת גופו של האדם שמולנו מאפשרת לנו לחשוף סודות שאינו מעוניין שנגלה. מידע זה מאפשר לנו לקרוא ולהבין את מלוא כוונתו – החל משפת הגוף הכללית וכלה בסימן הקטן ביותר, שגם מרצים לשפת גוף אינם מסוגלים להסתיר.

לקלוט את המידע

היכולת להתאים את התקשורת שלנו לתגובות האדם שמולנו מאפשרת לנו להבין בזמן אמת אם אנחנו מצליחים להעביר את המסר שלנו בצורה מדויקת. במידה שאינו מועבר באופן מדויק, נוכל לתקן את הדרך שבה המסר מועבר בזמן אמת ועל ידי כך, לשפר את יעילות העברת המסרים שלנו.

איך שיטת NLP עוזרת לנו?

בין שאר הדברים שכלי ה-NLP וצורת העבודה שבו מאפשרים לנו לעשות, ניתן למצוא כיצד:

  • ליצור קשר אישי ועמוק גם עם אנשים זרים תוך מספר שניות בכל מצב
  • לקרוא אדם כאילו היה ספר פתוח ולדעת להגיב נכון גם אם לא אמר מילה
  • לדעת לשאול את השאלות הנכונות על מנת שלא יצליחו "לעבוד" עלינו לעולם
  • להביע את עצמנו בצורה מדויקת כך שאנשים אחרים יבינו תמיד למה התכוונו
  • להניע אנשים לפעולה בצורה טבעית, מרצונם החופשי וללא כל התנגדות מיותרת
  • להעביר תכנים מול קהל בקלות ולרתק אותו בעזרת שימוש נכון בסיפורים מרתקים
  • להיפטר מחרדות ותחושות שליליות שמונעות מאתנו להגיע להישגים שמגיעים לנו
  • לנטרל את ההרגל לדחות את הדברים החשובים ולהתחיל לעשות דברים בזמן
  • לחדד את החושים שלך כדי לגרום לאינטואיציה שלך להיות יותר יעילה

אם אחד מהדברים הללו או יותר הנו דבר שחשוב לך, NLP הוא התחום שיגרום לך להתעורר מהשגרה, להתנער מאלה שאמרו לך שההצלחה שמורה לאנשים מסוג אחר ולהגיע לתוצאות שלא ידעת שמותר לך להגיע אליהם.

קורס NLP

תפריט נגישות