למה שפת גוף היא לא מה שאתם חושבים?

כמעט כל מומחה שפת גוף כיום מצטט את מחקרו של פרופ' אלברט מחרביאן, שחשף כי 7% ממשמעות התקשורת שלנו נובעת מהמילים שבהן אנו בוחרים להשתמש ושאר 93 האחוזים מתפצלים בין שימוש בשפת גוף לשימוש בקול שלנו.

מסיבה זו בדיוק, רבים החליטו כי עליהם לשדרג את יכולתם לקרוא שפת גוף ובמקביל, להשתמש נכון בזו שלהם. אם גם אותך מסקרן ללמוד על הנושא והתחלת לגשש בנושא, בוודאי הגעת לשתי מסקנות עיקריות: הראשונה, היא כי התחום הוא מרתק ויש עוד המון ללמוד עליו.

המסקנה השנייה והחשובה יותר היא כי קיימות די הרבה תיאוריות סותרות שיותר מבלבלות אותנו מאשר נותנות לנו מידע חד משמעי בנוגע לכוונותיהם הנסתרות של האנשים סביבנו. בשל כך, השאלה שעולה היא: מה חשוב לדעת על מנת לקרוא אדם כמו ספר פתוח?

קריאת שפת גוף

איך לא לקרוא שפת גוף?

כאשר אנו בוחנים את נושא קריאת שפת הגוף (בין אם מתוך קריאת ספר, סדנה בנושא או מתוך סרטים וסדרות) נגלה כי רוב תורות שפת הגוף מסבירות מה עובר בראשו של אדם בזמן ביצוע מחוות התנהגותיות דרך אנלוגיות (השוואות) התנהגותיות.

לדוגמה, נניח ואנו בוחנים בעת ראיון עבודה את שפת הגוף של שני הצדדים. כאשר נבחן את המראיין, נשים לב כי הוא נשען קלות אחורנית על מושב כסאו כשידיו שלובות. מומחי שפת גוף יאבחנו מצב זה כ"שפת גוף סגורה" מתוך אנלוגיה בין ידיו השלובות לשער סגור היוצר חוצץ בינו לבין המרואיין.

אותם מומחי שפת גוף עשויים להסיק גם כי עצם הרעידה ברגלו של המרואיין והעברת ידו על עורפו בוודאי מעידים על כך שהוא לחוץ, מתוח ומנסה להתחמק מלומר אמת. בשני המקרים, מומחי שפת הגוף עשויים לצדוק בדיוק באותה מידה שהם עשויים לטעות בפרשנותם.

יכולות להיות לכך מספר סיבות: במידה והמזגן מקרר יתר על המידה, המנהל עשוי להישען על המשענת (על מנת לחמם את גבו) ולשלב את ידיו (על מנת לחמם את חזהו). כמו כן, קור המזגן עשוי לגרום לרגלו של המרואיין לרעוד ולצווארו להיתפס (ולכן הוא מעסה אותו).

בנוסף (וכפי שאנו מגלים בקורסים העוסקים בנושא כמו קורס ה-NLP), איננו יכולים להסיק ממחוות שפת גוף אחת על מחשבותיו של אדם יותר. בעולם שפת הגוף, מחווה אחת אינה מספקת לנו מספיק מידע באותה מידה שאיננו מסוגלים להסיק ממילה בודדת, את משמעות דבריו של האדם שאמר אותה.

במידה ואותם מומחי שפת גוף שהסיקו את שפת הגוף הסגורה של המראיין ואת לחצו של המרואיין מהווים חלק מתהליך הקבלה לאותו הארגון, הארגון עשוי לפספס מועמד מתאים בשל פרשנות שגויה המתבססת על מידע חלקי שאספו.

לכן, בתחומים כמו NLP אנו מצליבים מידע המתקבל מכל החושים: אנו בוחנים את בחירת המילים, שבהן אדם משתמש; את השינוי ביציבה, בהבעות הפנים ובמחוות החוזרות על עצמן בעת הבעת כוונות מסוימות; ואת השימוש בטון קולו המסגיר את כוונותיו ורמת התלהבותו.