חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תמונה חסרה

אכפת לך לחזור על זה?

היי,

לפעמים אנשים לא מבינים מהי המשמעות של מילה ומהי המשמעות כאשר אדם אומר משהו לאדם אחר. מישהו סיפר לי פעם שבקבלה מסתכלים על השורש א.מ.ר. כמורכב משלושה חלקים – אמונה, מחשבה, ורגש.

כאשר אדם אומר משהו שהוא מאמין, חושב ומרגיש שהוא נכון, אנשים אחרים ירגישו זאת ותהיה נטייה לקבל את דבריו. אם אדם יגיד משהו רק בכדי להגיד אותו, רוב האנשים יידעו כי דבריו הם דברי סתם שאין בהם ממשות.

מכיוון שזהו אינו ניוזלטר או בלוג העוסק בקבלה, אתם בוודאי מנחשים שלא סתם העליתי את הנושא. ואתם צודקים, לא סתם העליתי אותו.

אנחנו כ-NLPיסטים מאמינים כי לכל אדם יש את ה"מפה" שלו (כמו שבוודאי כבר קראתם בפוסטים קודמים בלוג שבאתר שלנו) ובכדי ליצור שינוי במפה של האדם שמולנו, אנחנו קודם כל צריכים להבין אותה ואז לדעת איך לבצע את השינוי הקטן ביותר בכדי ליצור את השינוי הגדול ביותר בחייו.

אם נשלב 2 עובדות, האחת אומרת ש"גוף ומחשבה משפיעים אחד על השני" והשנייה שאומרת כי "השפה שלנו מגדירה את היכולת שלנו לחוות את המציאות", נוכל לראות משהו שנשמע מדהים – כולנו מסגירים בשפה שלנו, המילולית והבלתי מילולית, את הדרך שבה אנחנו חווים את המציאות ואנחנו חווים את זה בכל רגע נתון.

את המפה של האדם שמולנו אנחנו חווים כל הזמן. למעשה, כל תנועה שהוא מבצע או משפט שהיא אומרת מרמזים על הדרך שבה הם רואים את העולם ואנו רואים את זה וקולטים את זה, רק שלפעמים אנחנו שמים את זה בצד כי אנחנו חושבים שהדרך שלנו יותר נכונה.

ואולי זה נכון, רק שאם נרצה לבצע שינוי בהצלחה, עדיין נצטרך לעשות אותו מתוך המפה של האדם השני.

ולכן, כשנרצה להתחבר ולהבין את מפתו של האדם שמולנו עלינו קודם כל להתאים את עצמנו, פיזית ומילולית לאדם שמולנו.

ולמה לעשות זאת? כי עצם ההתאמה של שפת הגוף, המילים והמחוות, נתחיל לחוות, ולו בצורה חלקית, את הדרך שבה הוא חווה את העולם. משם, כל שעלינו לעשות הוא רק לשאול, ועל זה, כבר כתבתי פה בעבר ואני אכתוב עוד המון.

הפעם, אני מעדיף שלא לכתוב עוד הרבה (בניגוד למנהגי בזמן האחרון) אלא לתת לכם את המרחב לחשוב ולהגיב: כיצד אתם תוכלו להבין יותר את המפה של האדם שמולכם?

עד כאן לבינתיים
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לעבור קורס NLP ב-200 שקלים?

אם בא לך לקבל גישה לצילומי וידאו של הכשרות NLP שלמות וקורסי אונליין שיאמנו אותך בחומר הנלמד בעלות חודשית של 200 שקלים בלבד, זה הכפתור עבורך:

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, זה רק ההתחלה!

מה אפשר לקבל מאתנו ב-200 שקלים?

המאמרים הפתוחים מעולים. הם מלאים בכלים פרקטיים שיכולים לשפר לך את החיים. רק שקורסי ה-NLP באתר המנויים שלנו הם כבר ליגה אחת למעלה – הכשרות מלאות ב-NLP וקורסי אונליין שנבנו במיוחד כדי לקחת את כישורי קריאת שפת הגוף, המיומנויות החברתיות והשליטה העצמית שלך לשלב הבא. והמחיר? רק 200 שקלים חודשיים וכל התכנים פתוחים עבורך. מסקרן אותך לדעת על מה מדובר?