חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תמונה חסרה

הכינו את מוחכם לחורף

היי לכולם,

החורף הגיע ובגדול – יש אנשים שאוהבים אותו, יש אנשים שפחות, ויש אנשים שכבר מתגעגעים לקיץ. השמיים מתכסים עננים, הרוח מתחזקת, גשם יורד וברדיו כבר ניתן לשמוע פרסומות המעודדות אנשים להכין את רכבם לחורף.

כשאנחנו עומדים להכין את רכבנו לחורף, אנחנו בדרך כלל דואגים לתקינות הבלמים הצמיגים וההגה שיעזרו לנו לנהוג בצורה יותר יציבה על הכביש, לאורות, לצופר, למפשיר אדים ולמגבים שיאפשרו לך לראות להיראות ולהשמע יותר טוב על הכביש, ולמערכות בטיחותיות אחרות שישמרו עליך מתאונות ככל האפשר.

ועם כל ההכנות הללו, יש משהו שרוב האנשים שוכחים להכין – את עצמם. קצת מוזר שאנחנו משקיעים כסף וזמן בלהכין את המכונית, כשאנחנו לא מכינים את המוח שלנו, שמחובר אלינו ומנהל בעצם את כל התגובות שלנו. אותן תגובות אגב, שבזמן חירום, יצילו אותנו בדיוק באותה מידה כמו התפקוד היעיל של מערכות המכונית השונות.

אז מה אפשר לעשות?

  1. שחררו את העיניים שלכם – כשאתם מסתכלים על האדם שלידכם בזמן שיחה, זה מנומס. כשאתם מדברים עם אדם שיושב לידכם בזמן נהיגה, שמרו את המבט על הכביש – הוא יסלח לכם הפעם על כך שאתם לא שומרים על קשר עין וכן שומרים עליו בחיים.
  2. שחררו את האוזניים שלכם – כשאתם מדברים בטלפון הסלולארי בזמן נהיגה או שומעים רדיו בעוצמה חזקה בזמן נהיגה, אתם מסתכנים בכך שלא תחיו מספיק בכדי לסיים את השיחה או בכדי לשמוע את סופם של השיר והתוכנית.שמרו על עירנות שמיעתית, על ריכוז בכביש והמנעו מלהשתמש באוזניות שמכסות את אוזניכם. שימרו על שיחות קצרות וענייניות. עדיף ככה, אחרת על מה תדברו בפגישה הבאה שתערכו אחרי שתשארו בחיים?
  3. שחררו את הריכוז שלכם – כשאתם נוהגים ומהרהרים באירוע שקרה או שעומד לקרות, אתם מרוכזים כלפי פנימה ולכן לא מודעים לגמרי לכל מה שקורה על הכביש שמולכם.להרהור ולתכנון יש את הזמן ואת המקום המתאים להם – אם תבצעו אותם בזמן נהיגה ומשהו בטעות יקרה, לא תגיעו לאותו זמן ולאותו המקום המתאים לכם, אלא למקומות שתעדיפו לא לבקר בהם. הפנו את החושים שלכם החוצה, למעין מצב קליטה מורחב – תסתכלו בצורה יותר מפורטת, תקשיבו טוב ותרגישו את השינויים שקורים מולכם על הכביש.
  4. שחררו את הפוזה שלכם – לעיתים קורה שמישהו על הכביש מעצבן אותנו – הוא "חתך" אותנו לתוך הנתיב שלנו, "מתחרה" איתנו בנתיב שלידנו ולפעמים אפילו עושה סימנים כאלה ואחרים עם ידיו, פרצופו ומגוון איברים אחרים. כשהכביש רטוב או אפילו סתם חלק, אין טעם להתחרות איתו.רוב הסיכויים שגם אם תשיגו אותו ותתחילו לצעוק עליו, זה לא יגרום לו להסכים ולהתחיל לנהוג אחרת. מה שחשוב הוא שתשמרו על עצמכם, על בריאותכם ועל תגובתכם הרגועה וכך תוכלו להגיע בחיים לכל מקום שתרצו להגיע אליו.

כשאתם מחדדים את השימוש בחושים שלכם, ועוברים למצב של קליטה חיצונית, אתם מתחילים להגיב בצורה הרבה יותר מהירה ואיכותית לכל דבר שעשוי לקרות בזמן הנהיגה. מתוך שילוב של רכב ומוח שכווננו להתמודד נכון עם החורף, אתם תשמרו את עצמכם בחיים, לפחות עד הפוסט שלאחר הפוסט הבא של הבלוג שלנו.

תהנו מהחורף ככל האפשר

ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לעבור קורס NLP ב-200 שקלים?

אם בא לך לקבל גישה לצילומי וידאו של הכשרות NLP שלמות וקורסי אונליין שיאמנו אותך בחומר הנלמד בעלות חודשית של 200 שקלים בלבד, זה הכפתור עבורך:

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, זה רק ההתחלה!

מה אפשר לקבל מאתנו ב-200 שקלים?

המאמרים הפתוחים מעולים. הם מלאים בכלים פרקטיים שיכולים לשפר לך את החיים. רק שקורסי ה-NLP באתר המנויים שלנו הם כבר ליגה אחת למעלה – הכשרות מלאות ב-NLP וקורסי אונליין שנבנו במיוחד כדי לקחת את כישורי קריאת שפת הגוף, המיומנויות החברתיות והשליטה העצמית שלך לשלב הבא. והמחיר? רק 200 שקלים חודשיים וכל התכנים פתוחים עבורך. מסקרן אותך לדעת על מה מדובר?