בית > מאמרים על NLP > להפוך למגנט אנושי: 3 דרכים מבריקות להקפיץ את הכריזמה שלך פי 2

להפוך למגנט אנושי: 3 דרכים מבריקות להקפיץ את הכריזמה שלך פי 2

27 ינואר 2013

היי,

בשבוע שעבר נגענו ב-7 דרכים לא מוכרות לשתילת מחשבות בתת מודע. לפני כמעט שנה פרסמתי מאמר בשם "למה הוא כריזמטי ואני לא? 10 היכולות שעליך לפתח כדי למגנט יותר מעריצים מיאיר לפיד" שעורר המון בקשות להרחיב עוד על הנושא ואפילו לתת עוד טיפ או 2.

אמנם עברה כבר כמעט שנה, אבל לא יכולנו להסתכן במנת יתר של פוליטיקאים כריזמאטיים חדשים לפני הבחירות. עכשיו, כשהסכנה חלפה, רציתי לתת לך 3 שיטות להכפלת הכריזמה שטמונה בך החל מהיום.

3 דרכים להכפלת הכריזמה החל מהיום

מכיוון שכבר נתתי הקדמה רצינית במאמר שמקושר למעלה, ברשותך, אגיע לעיקר מהר מהרגיל. אלו הן 3 דרכים שיעזרו לך להכפיל את הכריזמה עוד היום:

1. להתחיל להתנהג נכון – ישנן הרבה תיאוריות על מה הופך אדם לכריזמטי אבל האמת היא הרבה יותר פשוטה. אם אנחנו רוצים לפגוש באנשים כריזמטיים שכיף לדבר איתם, מאוד קל לנו לשרטט מהן התכונות שמאפיינות אותם.

הם מצחיקים במידה, מעניינים במידה, מחייכים, מפרגנים, מעוניינים במה שיש לנו להגיד, לא הופכים כל נושא שיחה לדיון וויכוח כבד והרשימה יכולה להמשיך להתארך. כשאנשים שואלים אותי איך להפוך ליותר כריזמטיים וחברותיים, זה תמיד מצחיק אותי.

אם אנחנו יודעים איך להגדיר אדם שנרצה להיות במחיצתו ויהיה לנו ממש כיף איתו, כל מה שנשאר לנו לעשות הוא להתנהג באותה צורה. אחרי הכל אדם מצוברח, מופנם, שמחכה שאחרים יזמו את השיחה ונכנס להתנצחויות לא יכול לצפות להפוך למסמר הערב.

איך נתחיל להתנהג נכון? קודם כל נכין רשימה של כל התכונות שיש לאדם שלדעתנו הוא חברותי. מותר גם להשוות עם הרשימה במאמר הקודם על הכריזמה. ברגע שנכין כזו רשימה נדע אילו תכונות עלינו לפתח אצל עצמנו.

יש ספרים על כמעט כל נושא שנרצה להשתפר בו. שלא לדבר על קורסים, מאמרים (כמו בבלוג הזה) ויוטיוב שמכיל מאגר מידע אינסופי וכל מה שצריך לרשום בו הוא רק "איך לעשות X?" כדי למצוא תשובה מיידית. אם נחפש באנגלית יהיו אפילו יותר תוצאות.

מפה זה עניין של תרגול, תרגול ועוד קצת תרגול כדי לשפר את היכולות החברתיות שלנו כל הזמן. מעבר לזה, ניתן…

2. להעלות חשיבות – במהלך שיחה רגילה, רוב האנשים מנסים להביע את עצמם בתוכה. זה טוב, זה רצוי ולכל אחד אמור להיות חלק פעיל בשיחה. עם זאת, לעתים קרובות אנחנו נוטים לעשות זאת על ידי הבלטה שלנו על פני אחרים.

אדם אחד מתחיל לספר משהו שעבר עליו והוא רלבנטי ומיד אחר חייב לספר את הסיפור שלו שהוא בהכרח יותר רלבנטי. זה קורה מסיבה מסוימת. רוב האנשים מסתובבים עם תחושה פנימית שלא מקשיבים להם. והתובנה הזו עומדת לשרת אותנו.

כדי להשתמש בתובנה הזו, עלינו לפתח תכונה שתכפיל את הכריזמה שלנו בצורה כמעט מיידית. במקום לעסוק ב"דחיפת" דיעות, סיפורים ורעיונות לתוך השיחה, אפשר להפוך למרכז השיחה ולנהל אותה. כך, אנשים רבים יותר ירגישו חשובים יותר בזכותנו.

איך עושים את זה? מאוד פשוט. במקום להתפרץ ולהגיד "חושב שזה קשור? שמע סיפור…" אפשר להתפרץ ולהגיד "מעניין אותי מה X חושב על הנושא" או "מסקרן אותי לדעת אם ל-Y יש גם סיפור שאולי יסגור איזו פינה בנושא".

בעוד שהניסוח ניתן לשינוי (לכל אחד יש את צורת הביטוי שלו), על הרעיון להשאר זהה. אם נאפשר לאנשים בשיחה להפוך למעניינים יותר ונאפשר להם לדבר מבלי שיסתרו אותם, נעלה את חשיבותם ובצורה עקיפה ונעימה, גם את חשיבותנו. עוד דרך לעשות את זה היא…

3. לתת להם להרגיש שאנחנו רק איתם – היכולת המדהימה המדהימה ביותר שיש לאנשים כריזמטים היא היכולת לגרום לכל אדם להרגיש שאנחנו מדברים רק איתו. תחושת היחס הזו היא הרבה מעבר לתחושה של חשיבות. היא קשר אמון מיידי שנוצר בשניות.

יש משהו בשהיה עם אנשים כאלה שעובר את רמת ה"פגישה עם חבר טוב". הם יוצרים תחושה עמוקה כל כך של נוחות, חברות ושיתוף פעולה עד כדי כך שאנחנו עשויים להתבלבל ולחשוב שהפכנו לחברים מאוד טובים למרות שאנחנו מכירים יחסית מעט זמן.

כאשר אנחנו פוגשים אדם חדש, אנחנו בדרך כלל מעט ספקניים כלפיו ובוחנים אותו לפני שאנחנו נותנים בו אמון. שפת הגוף שלנו נוטה להיות מהירה וזה משדר חוסר עניין ברמה מסוימת. אנשים כריזמטיים משתמשים בשפת הגוף שלהם אחרת.

איך לשנות את שפת הגוף? רובנו מתנהלים בקצב מסוים שתואם למדי את זה של שאר האנשים שסביבנו. כדי לשדר יותר כריזמה, עלינו להתרגל להאיט את הקצב שבו אנחנו עושים דברים בחצי.

כאשר אנחנו מהנהנים בשליש פחות מהרגיל, אנחנו נותנים לאדם שמולנו תחושה שאנחנו מקשיבים לו יותר ובוחנים את דבריו. הורדת כוס, הרמת עט, העלאת החיוך, כל דבר שאנחנו עושים מעט יותר לאט גורמת לתחושה שאנחנו עושים דברים מתוך ביטחון.

הסיבה לכך היא פשוטה – אנשים בטוחים הם יותר נינוחים וקשובים מטבעם ולא מרגישים צורך לעשות הכל נורא מהר. מעבר לכך, לתחושת ה-slow motion יש אפקט אחד נוסף. אף על פי שלא נאהב להודות בזה, אנחנו לומדים להבין תופעות מתוך סרטים וסדרות.

כשמשתמשים באפקט התנועה האיטית בסרטים ובסדרות, זה מיועד לגרום למשהו שקורה להיראות יותר חשוב ולכן אנחנו יותר מרוכזים. אם נגיב בצורה מעט יותר איטית מהרגיל, זה יגרום למה שאנחנו עושים להתפש כחשוב יותר.

אם אנחנו עושים את זה בזמן הקשבה להם – זה גורם לשיחה עצמה להתפש כחשובה יותר ואוטומטית זה גם מעלה את הערך שלנו בתוכה בצורה עקיפה.

* חשוב לשים לב לנקודה אחת שעשויה להיות בעייתית בסעיף הזה. כשאני אומר להאיט בשליש, אני מתכוון להאטה מורגשת אבל לא מוגזמת. אחרי הכל, המטרה היא לא להצטייר כאילו שאנחנו סובלים מזעזוע מוח קל אלא כיותר כריזמטיים.

זהו להיום. מסקרן אותי לשמוע בתגובות פה למטה, מה דעתך על המאמר?

שבוע מעולה,
ליאור

תגובות למאמר

| 18 תגובות

נשמח לשמוע מה דעתך:

    רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

      רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?