חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תמונה חסרה

טקסים של הצלחה – חלק א'

היי לכולם,

בשנים האחרונות, אני מנהל סדרה של ראיונות עם אנשים שנחשבים ל"מבצעי על", אנשים שמצליחים להשיג תוצאות יוצאות דופן בתחומם כחלק מפרויקט מידול (Modeling) כאשר חלקם נחשב ככזה ש"פשוט נולד עם זה", כמו שרבים נוטים לחשוב.

אחת מהנחות היסוד של ה-NLP טוענת כי יש לכולנו את כל המשאבים הדרושים לנו בכדי להצליח.

בהנחה שלא רק שיש לנו את אותם המשאבים אלא גם כי רובנו אכן משתמש ביכולות האלה בהצלחה חלק גדול מהזמן, נוכל לראות בקלות כי ה-NLP מלמד אותנו כלים שכבר נמצאים ברשותנו אך איננו מודעים אליהם.

בגלל שאנחנו משתמשים בכלים הללו בצורה לא מודעת רוב הזמן, רק כשנלמד (בצורה מודעת) איך אנו משתמשים בהם, נוכל להשתפר בהם ולהשתמש בהם בדיוק באותם זמנים שהם לא יוצאים לנו בצורה טבעית.

בתוך סידרת הראיונות הזו, סיקרנו אותי בעיקר אותם אנשים אשר מגיעים לאותה הצלחה ולא למדו רשמית שום דבר מיוחד אלא הביאו את עצמם להצליח בצורה טבעית. בתחילת תקופת הראיונות, ניסיתי לגלות כיצד יכול להיות שהם הטמיעו צורת התנהגות מסוימת והתמקצעו בה מבלי לדעת שהם עושים כך.

מבוא לטקסים

בכדי שיצליחו להיכנס שוב אל תוך הלך הרוח או המחשבה שמביאה אותה לתוצאה, היה לכל אחד מהם מעין טקס מסוים שעשו בראשם (וחלקם גם ביצעו פיזית) בסמיכות לאותו דבר שביצעו בצורה מעולה.

לצורך הדיוק הנדרש, כשאני אומר טקס אני מתכוון לתבנית התנהגות שחוזרת על עצמה לפני בתזמון מסוים וקבוע לצורך השגת תוצאה. לפעמים הטקס עצמו היה עשוי על פניו להיתפס כמחוסר פואנטה אך הביצוע שלו מאפשר לאותו אדם להיכנס למצב מסוים שמאפשר לו לייצר את התוצאה.

בפוסט הבא, אני אסביר מעט יותר על הדרכים ליצירת טקס שיוכל לעזור לכם להטמיע הצלחה כמו כל אלו שעושים זאת בצורה טבעית, ומי יודע, אולי תפתיעו את עצמכם לגלות שגם אתם יכולים להיות "טבעיים" מתוך התמקצעות.

בינתיים אותי מסקרן לשמוע, מה אתם עושים לפני משהו שאתם עושים ממש טוב? מהם הטקסים שעובדים עבורכם?

תמשיכו ליהנות,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: