חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
justworking.png

איך לשלוט בעצמנו ולהשפיע על אחרים הרבה יותר?

היי,

היום אני רוצה להציג משהו חדש. רק עדיף לפני זה שנתחיל מההתחלה:

להתמודד עם מפלצת הכעס

מרוב זעם, היא לא הצליחה לשלוח הודעה בלי שגיאת כתיב. וזו לא הייתה הפעם הראשונה. הבת שלה פשוט הטריפה אותה. אוקיי… מתבגרת. זה נכון. והיה צפוי שתהיה מרדנית. בדיוק כמוה בגילה. רק שעם כל ההבנה, היה לה קשה להכיל שזה המצב. ושזה מכוון כלפיה.

בכל יום היא אמרה לעצמה שזה עומד להיות אחרת. היום היא תגיב בצורה שונה. תנטרל את הכעס. תעמוד על שלה. ותדע לעשות את זה מתוך מקום חם ומכיל. רק שבאיזו שהיא דרך, המפלצת שהייתה בתוך מי שפעם הייתה הילדה הקטנה שלה, מצאה דרך להוציא אותה מאיפוס.

כל "שלום" שאמרה הפך למלחמה. דלתות נטרקות. מצבי רוח. לפעמים הייתה לה התחושה ש'כעס' הפך לשם החדש של הבת שלה. ו'את לא מבינה'. ו'אוף'. וכל דבר מרושע שאפשר להגיד. רק כי מפלצת ההורמונים לוקחת כל דבר ומנפחת אותו. מנפחת עד שמתפוצץ. וזה התפוצץ עליה. שוב ושוב.

הרגע שהכל השתנה

זה מה שהיא סיפרה לי. והיא לא הגיעה בכלל לקורס ה-NLP כדי לטפל בבת שלה. היא בכלל רצתה כלים שיכולים לשרת אותה עסקית. אחרי הכל, מעבר לאמא היא הייתה עוד דברים. מנהלת מוערכת. אישה מבריקה. מהסוג שמוצא פתרון לכל דבר. טוב, כמעט לכל דבר מסתבר.

רק שפתאום עברה לה מחשבה בראש. מחשבה גאונית. מהסוג שהיה נדמה לה שהיא יכולה להוציא רק בעבודה. לקחת את העוגנים, כלי שלמדה בקורס ה-NLP ולהשתמש בו עם הבת שלה. כי אם רכשה כבר כלי שיכול לעזור לבת שלה ולה לחזור לנהל שיחות אוהבות כמו פעם… מבחינתה זה זהב.

באמצע פגישה עסקית, קיבלתי הודעה. אני בדרך כלל לא עונה להודעות האלה. לכל דבר יש את הזמן שלו. רק שהאדם שמולי ביקש לצאת להפסקונת סיגריה וזו הייתה אחלה של הזדמנות. "דיברנו", היא כתבה לי. "אוקיי… דיברנו ומה", שלחתי. "לא. אתה לא מבין. לא רבנו. דיברנו".

להרוויח האחת את השנייה

צמרמורת עברה לי בגוף. אין שום דבר שחשוב לי יותר מאשר לשמוע שדברים מסתדרים. הרי בינינו, אם יחסי האנוש של כולנו היו זורמים, כל השאר היה פשוט יותר. חיים נעימים יותר. עם פחות דרמות. ויותר תוצאות בכל דבר שאנחנו עושים. רק שהייתה לי תחושה שיש פה יותר משהיא מספרת.

"דיברתן על מה?", כתבתי לה. לא רוצה סתם להניח. "אתה מפספס את הנקודה. עשיתי עוגן של רגיעה. פשוט. כמו שלימדת. ואז השתמשתי בו. ופתאום, עוצמת הצעקות דעכה. חיוכים. שיחה. היא אפילו סיפרה לי מה עובר עליה. מה חדש אצלה. מרגישה שהרווחתי מחדש את המקום שלי בחיים שלה".

אז למה נזכרתי בסיפור הזה פתאום?

למה נזכרתי פתאום בסיפור הזה? קודם כל, כי זה היה בחול המועד סוכות. לפני 5 שנים. מעבר לכך, כי בשיחות שאני עורך בשנים האחרונות עם המון בוגרי הכשרות NLP מתבררת לי תמונה עגומה. הם לא מרגישים מספיק טובים בשימוש בכלי הזה. ולא כי מי שלימד אותם לא היה טוב.

הם פשוט לא מקבלים תמיד תוצאות חד משמעיות עם העוגנים. וזה מרפה קצת את הידיים. כי מי רוצה לעשות משהו שמרגיש לו קשה. לא לקבל תוצאות. מובן לחלוטין. אז יצאנו למסע (חן ואני) ליצור דרך שתעזור לאנשים להשתפר ביצירת עוגנים בסביבה מבוקרת – מהמחשב או מהטלפון האישי.

התוצר של כל העבודה הזו היא קורס וידאו אינטרנטי מיוחד. כזה שמלמד אותנו איך לבצע עוגנים בצורה פשוטה ושיחתית. אפילו מבלי שיידע שעשינו את זה, אם נבחר. ויותר מכך, שמנו דגש בקורס הזה על הנקודה שבה רוב האנשים שלמדו NLP נופלים בהן. ועבורה, פיתחנו צורת תרגול מיוחדת.

אז אם מסקרן אותך לעבור קורס שכזה מנוחות המחשב או הטלפון, הקישור הבא הוא בשבילך. ורק כדי להמתיק את החג הזה טיפה, יש קופון מיוחד למי שיבחר להתחיל אותו עד סוף סוכות ויחסוך לכם 500 שקלים מהמחיר (שליש).

אז מי שרוצה לנצל את ההזדמנות, קוד הקופון הוא OGENLESUKOT ואת הקורס ניתן למצוא בקישור הבא: https://www.nlptools.co.il/course/anchoring/

נתראה בפנים.

שיהיה לך שבוע מעולה וחג סוכות שמח,
ליאור

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לעבור קורס NLP ב-200 שקלים?

אם בא לך לקבל גישה לצילומי וידאו של הכשרות NLP שלמות וקורסי אונליין שיאמנו אותך בחומר הנלמד בעלות חודשית של 200 שקלים בלבד, זה הכפתור עבורך:

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, זה רק ההתחלה!

מה אפשר לקבל מאתנו ב-200 שקלים?

המאמרים הפתוחים מעולים. הם מלאים בכלים פרקטיים שיכולים לשפר לך את החיים. רק שקורסי ה-NLP באתר המנויים שלנו הם כבר ליגה אחת למעלה – הכשרות מלאות ב-NLP וקורסי אונליין שנבנו במיוחד כדי לקחת את כישורי קריאת שפת הגוף, המיומנויות החברתיות והשליטה העצמית שלך לשלב הבא. והמחיר? רק 200 שקלים חודשיים וכל התכנים פתוחים עבורך. מסקרן אותך לדעת על מה מדובר?