בית > מה זה NLP? > למה NLP הוא פיסת הפאזל החסרה בלימודי אימון אישי?

למה NLP הוא פיסת הפאזל החסרה בלימודי אימון אישי?

בשנים האחרונות, תחום האימון האישי הפך לפופולארי ובצדק. היכולת שלנו להחליף מקצוע ולהתחיל ליצור שינוי של ממש, מרתקת רבים הנרתמים למלאכה. עם זאת, רבים מבוגרי קורס אימון אישי מוצאים את עצמם מחפשים משהו שהם מרגישים שחסר להם ואינם יודעים להגדירו.

חוסר זה, גורם להם בדרך כלל לחפש תחומים משלימים, בהם הם יוכלו למצוא את הגישה המשלימה לזו שלמדו במהלך לימודי אימון אישי שתאפשר להם לקחת את הכלים שלב אחד קדימה.

הפיסה החסרה בפאזל – NLP

במוקדם או במאוחר כמעט כל מאמן אישי מגיע לעבור קורס NLP וזה אינו נתון מפתיע כלל. תחום ה-NLP עוסק ביצירת שינוי עמוק בתת המודע באמצעות שימוש נכון בתקשורת שלנו. כמודל, ה-NLP מסוגל להשתלב בצורה חלקה עם שיטת העבודה שרכשנו בלימודי אימון אישי.

בסיום הקורס מאמן אישי יכול ליצור כימיה עם כל לקוח בשניות, לפרק פוביות ופחדים ולחזק משאבים פנימיים (כמו ביטחון עצמי או מוטיבציה למשל). אלו הן הנקודות שבהן NLP מספק את הפיסה החסרה בפאזל שנוצר לאחר לימודי אימון אישי:

1. לימודי אימון אישי עוסקים בתהליך

לימודי אימון אישי מלמדים אותנו תהליך עבודה, העוזר לנו ליצור תוצאה רצויה ודרך הגעה אליה מהמצב הקיים. במהלך הפגישה עצמה, נדמה כי הלקוח מעוניין להצליח ומחוייב לתוצאה. עם זאת, לפעמים קשה למתאמנים שלנו להתחייב לתוצאה הזו לאחר שיצאו מפגישת האימון עצמה.

בעוד שבלימודי אימון אישי מכינים אותנו שמצב כזה עשוי לקרות, ב-NLP אנו מוצאים לכך פיתרון מעשי. כדי לעזור למתאמן להתחייב לתוצאות שלו, אנחנו מוצאים איך הוא גורם לעצמו מוטיבציה בתחומים אחרים ו"מעתיקים" את שיטת המוטיבציה שלו כך שהוא יתייחס לתוצאות שלו כאל משהו שהוא פשוט יהנה להגיע אליו, גם ללא נוכחותנו.

לימודי אימון אישי עוסקים בתהליך
רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

מציפים את הבעיה

2. לימודי אימון אישי מציפים את הבעיה

במהלך לימודי אימון אישי אנו לומדים לשים לב לסיבות שלעתים עוצרות את המתאמן מהגעה לתוצאות הרצויות. כאשר אנחנו שמים לב לבעיה שכזו, אנו מציפים אותה עבור המתאמן שלנו כדי שיתמודד איתה. הבעיה במצב שכזה היא אחת: עצם כך שהצפנו אותה, לא בהכרח אומר שהוא ידע באמת איך להתמודד איתה.

כדי לשדרג את שלמדנו בלימודי אימון אישי, נוסיף לארגז הכלים שלנו את כלי ה-NLP המיועדים ליצור שינוי עמוק בתת המודע. כשנדע איך לפרק פחד מהצלחה למשל, נוכל לאפשר למתאמן שלנו להמנע מתסכול מיותר. אחרי הכל, אין לו בהכרח את הידע לפתור את בעיותיו בעצמו ולכן פנה אלינו.

3. לימודי אימון אישי מקנים לנו רק שיטת עבודה

בוגרי לימודי אימון אישי מסיימים את הקורס וצריכים להתמודד מול שוק רווי בתחרות. בעוד שלימודי אימון אישי מקנים לנו שיטת עבודה לאימון, לימודי NLP מקנים לנו כלי תקשורת יעילים שיוכלו לעזור לנו למכור את שירותינו ללקוחות העתידיים ולשפר תחומים נוספים בחיינו בהם אנו מתקשרים עם אחרים כמו למשל במערכת היחסים הזוגית שלנו, יחסינו עם המשפחה וכמו כן גם שיפור היכולות האישיות שלנו.

לימודי אימון אישי מקנים שיטת עבודה
רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?

רוצה לקבל מידע על קורס ההכשרה ב-NLP?