מהו סגנון השכנוע שיעבוד עלינו בצורה הטובה ביותר? (ואיך נשתמש בו כדי לחזק את המוטיבציה שלנו)

היי,

בשבוע שעבר, הסברתי מהי הטעות שגורמת לאנשים לסיים אתנו שיחה מהר מדי. היום, אעזור לך להבין מהו סגנון השכנוע שיעבוד עליך בצורה הטובה ביותר (ואיך אפשר להשתמש במידע הזה כדי להניע את עצמך לעשות יותר)?

מה סגנון השכנוע שיעבוד עלינו בצורה הטובה ביותר?

אף אחד לא אוהב שמשכנעים אותו. אנחנו אוהבים להרגיש בשליטה. לדעת שקיבלנו את ההחלטות שלנו בעצמנו. רק שעובדתית, אנחנו משתכנעים כל הזמן. בין אם זה משמח אותנו ובין אם לא. זה לא בהכרח רע. ואפילו יכול להיות בסיס לשיפור העצמי הגדול ביותר שלנו.

איך? מאוד פשוט. אם נגלה מה גורם לנו להרגיש משוכנעים נוכל להפעיל את זה עלינו. לדעת איך להשתמש בעצמנו בצורה טובה יותר. רק שהפעם, נעשה את זה למעננו. כדי להפסיק לדחות. ויותר חשוב מזה, כדי לחזק את המוטיבציה שלנו לעשות את מה שאנחנו צריכים.

אז מבלי לבזבז עוד מילים מיותרות, זה השאלון שצריך לענות עליו כדי לגלות מה באמת משכנע אותנו:

ועכשיו, לתוצאות

אחרי שביצענו את השאלון, קיבלנו תשובה. עכשיו, נבדוק מה היא אומרת. ואפילו יותר חשוב מזה, איך אפשר להשתמש בסגנון השכנוע שלנו כדי להניע את עצמנו להפסיק לדחות ולהתחיל לעשות:

סגנון השכנוע שלך הוא "גוף" – אנשי ה"גוף" הם אנשי עשייה. לא משתכנעים רק מתוך הסברים, תמונות וסרטונים. הם חייבים לחוות משהו בעצמם כדי להשתכנע. באופן אישי. אם לא, זה אולי יהיה נחמד עבורם. רק שזה לא יניע אותם לבחור לעשות.

איך להפסיק לדחות: עליך למצוא מסגרת שבה ניתן יהיה להתנסות בדבר שעד עכשיו דחית. כמו קבוצת תרגול, קורסים ואפילו אימון אישי (במידה והמאמן מלווה אותך בעשייה). ברגע שיהיו לך תוצאות (אפילו ראשוניות) מתוך עשייה אישית, יהיה לך קל להמשיך לבד בעצמך.

סגנון השכנוע שלך הוא "מחשבה" – אנשי ה"מחשבה" הם פילוסופיים יותר. הם חייבים להבין את הסיבות שבגללן חשוב לעשות. לכן, הם חושבים המון דרך פילטר ה"למה". ועד שלא יהיה להם מספיק הסברים טובים, הם לא יצאו לדרך.

איך להפסיק לדחות: עליך לספוג כמה שיותר חומר (לא משנה אם כתוב, מוקלט או בקורס) שיסביר למה חשוב לעשות את זה. ואז, זה בדיוק כמו לטעון סוללה. ככל שיהיו יותר סיבות והצדקות לעשות והן יתאימו יותר לאופי שלך, כך גדל הסיכוי שלך לצאת לעשות את מה שצריך.

סגנון השכנוע שלך הוא "רגש" –  אנשי ה"רגש" לא יצאו לדרך עד שלא יתרגשו מאוד ממשהו. תשוקה יכולה להניע אותם. קנאה יכולה להניע אותם. כעס יכול להלהיט אותם לעשות. אצל כל אחד מאנשי ה"רגש" יש את התחושות שהכי יניעו אותו.

איך להפסיק לדחות: קודם כל, לזהות מהן התחושות שהכי מניעות אותך. כמו מה למשל גורם לך לקנות משהו. או מה למשל גורם לך לקבל החלטות. אפילו אם הן לא הגיוניות. ובעיקר אם הן מתוך היסחפות רגשית. ואז כשצריך לעשות, לחשוב דרכן.

כמו למשל, נניח שגילינו שתשוקה מניעה אותנו. אז, נחשוב מה יכול לגרום לנו ממש לרצות לעשות את זה. כמו למשל: האם אנחנו עוזרים לאנשים אחרים? האם זה מאפשר לנו להשיג משהו שאנחנו מאוד רוצים? או האם זה מאפשר לנו להתקדם בדרך למי שאנחנו רוצים להיות?

ברגע שנמצא מה באמת יכול להניע אותנו לעשות את זה, פשוט נדמיין את זה. ונשים לב איך זה מרגיש לנו כשהגענו לשם. התחושה שתיווצר אצלנו, היא בדיוק זו שאנחנו צריכים כדי לעשות. רק דבר אחד חשוב: אחרי שדמיינו, עלינו לצאת לדרך. לא מספיק לדמיין.

סגנון השכנוע שלך הוא "אפשרויות" – אנשי האפשרויות לא יצאו לדרך עד שהם לא יבינו אילו אפשרויות קיימות בפניהם. הם שונאים שמכריחים אותם. רוצים לבחור. יותר מכל סגנון אחר. ולכן, הם ירצו לראות את התמונה השלמה ולהחליט החלטה מושכלת.

איך להפסיק לדחות: לאסוף מידע שמסביר על הנושא. לגלות מהן האפשרויות שעומדות בפנינו. להבין מה באמת הדברים שחשוב לדעת. ולזהות מה באמת מבדיל בין אפשרויות הבחירה. אז, עלינו לבחור את האפשרות הטובה ביותר מתוך ההשוואה.

יש נקודה שמאוד חשוב לדעת עבור אנשי ה"אפשרויות": אסור להציף את עצמנו ביותר מדי אפשרויות. לזהות 2-3 אפשרויות טובות זה מספיק. ואז, לבחון אותן דרך הקריטריונים שהבנו ולבצע את הבחירה. אחרת, אנחנו עשויים להיות מוצפים ולהיתקע בשלב הבחירה.

זהו להיום. עכשיו, אשמח לקרוא בתגובות שפה למטה: מה דעתך על המאמר? מה יצא לך? האם זה מדויק גם עבורך?

שיהיה לך שבוע מעולה,
ליאור

שתפו את המאמר ברשתות החברתיות

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

2 תגובות

  1. היי ליאור, מה שלומך?
    השאלון מגניב ממש. יצא לי סגנון המחשבה.
    ההסבר שכתבת מאוד הגיוני ומתאים לי.
    תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לקבל פעם בשבוע עדכון למייל על מאמר חדש שעולה בבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע ופסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך? אם כן, זה המקום להשאיר בו פרטים:

רוצה שיועץ לימודים שלנו יחזור אליך ויעזור לך להחליט האם קורס ה-NLP שלנו, שילמד אותך לקרוא שפת גוף, לשכנע וליצור שינוי עמוק ויציב, הוא המתאים לך ביותר? זה המקום להשאיר בו פרטים:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: