חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
תמונה חסרה

כיצד לשלוט במוחו של מישהו אחר? חלק ב'

היי לכולם,

בפוסט הקודם בסידרה על הדרכים שבהם ניתן לשלוט במוחו של אדם אחר בעזרת NLP, דיברנו על השלב הראשון והמאוד קריטי – כיצד לשלוט במוח שלנו קודם. בפוסט הנוכחי, נתחיל להכנס לעובי הקורה כדי לדעת כיצד ניקח את השליטה שלנו בעצמנו צעד אחד קדימה ונלמד איך להשפיע על אנשים אחרים.

לאחר שכבר השתלטנו על המוח שלנו ולקחנו אחריות על התוצאות שלנו, הגיע הזמן לעבור ולהבין איך אנשים משפיעים על אחרים בצורה מאוד עמוקה תוך שניות?

לצאת לסרט

דמיינו לעצמכם מצב שבו אתם נמצאים בקניון (מסוג הדברים שלרובנו אין דחיינות כלפיהם), יש לכם בבנק 4 מיליון דולרים (בפלוס כמובן), יש לכם זמן פנוי ומתחשק לכם אפילו לראות סרט. בזמן שאתם מטיילים ונהנים מהאווירה, ניגש אליכם חבר רחוק שלא ראיתם המון זמן. עכשיו, קחו לכם את הזמן הדרוש לכם לדמיין את מהלך השיחה:

הוא שואל "מה שלומך?", איך היית עונה לו, באיזה טון?
לאחר מכן הוא שואל אותך "בא לך לראות ביחד סרט?", איך היית עונה לו?
ולאחר מכן הוא מוסיף ואומר "אני מאוד מצטער, שכחתי את הארנק במכונית, אכפת לך לשלם עליי?", מה היית עונה?

עכשיו עיצרו לשנייה והכנסו למצב דומה ומעט שונה – אתם שוב בקניון, יש לכם 4 מיליון דולר (עדיין בפלוס), יש לכם זמן  פנוי ומתחשק לכם אפילו לראות סרט. בזמן שאתם מטיילים ונהנים מהאווירה, ניגש אליכם אדם זר לחלוטין, קחו את הזמן הדרוש לכם לדמיין את מהלך השיחה:

הוא שואל "מה שלומך?", איך היית עונה לו, באיזה טון?
לאחר מכן הוא שואל אותך "בא לך לראות ביחד סרט?", איך היית עונה לו?
ולאחר מכן הוא מוסיף ואומר "אני מאוד מצטער, שכחתי את הארנק במכונית, אכפת לך לשלם עליי?", מה היית עונה?

עכשיו אני מזמין אתכם לעצור שניה ולהרהר בנושא – איך יכול להיות שבגדול היו בדיוק אותם מרכיבים בשני הסיפורים שהרי ישנם 2 אנשים, אותה כמות של זמן חופשי, אותה כמות של כסף, אותה כמות של רצון לראות סרט, אחד מהם עשיר והשני שכח את הארנק במכונית ומבקש שהעשיר יותר ישלם עליו), והתוצאה שונה בתכלית בין שתיהן.

בסיס השליטה

אחרי שחשבתם קצת על הנושא, תוכלו להבחין בוודאי כי ההבדל המהותי בין שני המקרים הוא הרמה שבה אתם מכירים את האדם השני וסומכים עליו, שהיא תוצר ישיר של הכימיה שביניכם.

למרות שכבר כתבתי מספר פוסטים על כימיה מאוד חשוב לי שוב להדגיש כי כימיה היא המידה שבה יש לכם תקשורת זורמת והתאמה לאדם שאיתו אתם מתקשרים. ככל שהכימיה ביניכם יותר עמוקה, כך הוא יסמוך עליכם יותר ויאפשר לכם להגיע איתו לשלב הבא – הובלה.

כדי ליצור כימיה מאוד חשוב שתבינו דבר אחד – ככל שתהיו יותר דומים לאדם השני, כך הסיכוי שאדם אחר יראה בכם כפוטנציאל טוב יותר לאדם שהוא ירצה לתקשר איתו, כשתתחילו לדבר איתו ותתנהגו בצורה דומה (מספיק דומה ולא חייבת להיות זהה), ההתנגדות שלו כלפיכם תרד בצורה משמעותית וככל שתתחזקו אותה ותמשיכו להתנהג כמוהו כך היא תתחזק.

השלב הבא, אחרי שיצרתם את הכימיה הבסיסית, עליכם לעבור במהירות האפשרית להוביל את האדם השני, שהרי רק כך, תוכלו להגיע ביחד למטרות שלכם איתו. בכדי לעשות זאת, חשוב מאוד להבין כי הובלה אמיתית היא כזו שנובעת מהיכולת שלנו לתת לאחרים את התחושה שלעשות את מה שאנחנו רוצים שיעשה היא הדבר הנכון עבורו.

כפי שבוודאי כבר הבנתם לבד, אחרי שהתחלתם לקחת אחריות על עצמכם ולשלוט בעצמכם, יצרתם כימיה עם אדם והתחלתם להוביל אותו, אתם תוכלו לנתב אותו יותר בקלות להסכים להצטרף אליכם בדרך למטרות שלכם. בפוסט הבא, נכנס יותר בפירוט לשאלה – איך נוכל לקחת את ההובלה על השיחה בכדי לגרום לו לעשות כרצונך?

ליאור ברקן

ליאור ברקן הוא בעלים שותף במשרד הפרסום AntiMarketing ומייסד הפורטל הישראלי ל-NLP ובית הספר הישראלי ל-NLP. בעברו, מילא ליאור מספר תפקידי ניהול בכירים בחברות תוכנה ופרסום והנחה פינה קבועה בתכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10. במאמריו, ליאור מביא טיפים מתוך ניסיונו בן 2 העשורים ביישום כלי ה-NLP וכלים נוספים מעולם הפסיכולוגיה בעולמות העסקים, העברת ההכשרות והייעוץ.

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: