חברים יקרים, בטווח הזמן הנראה לעין, לא יפתחו קורסים פרונטאלים חדשים. עמכם הסליחה, הנהלת בית הספר.

מה היעוד שלנו בחיים? בעוד 9 שאלות ו-10 דקות נגלה את התשובה

היי,

בפעם הקודמת, הבאתי 2 טריקים העוזרים להכפיל את יכולת הריכוז ואת הזיכרון שלנו. הפעם, רציתי לחזור למסע שלנו בעקבות הכריזמה האישית שלנו ולהיזכר בעובדה אחת חשובה: הסיבה שאנשים מתמגנטים לאנשים כריזמטיים היא כי הם יודעים בדיוק לאן הם רוצים להגיע.

וזה לא מפתיע. המון אנשים מחפשים את עצמם. חלקם יוצאים לחפש את עצמם במסע חובק עולם. חלקם עושה מדיטציות ומחפש את עצמו בפנים. ועדיין, רובם הגדול לא מוצא את המהות האמתית שלו. זו, שתיתן להם סיבה אמתית לקפוץ מהמיטה בבוקר ולהתחיל לתפקד.

למנהיגים הכריזמטיים, כך נדמה לפחות, ברור מאוד לאן הם רוצים להגיע. זה כל כך ברור להם עד כדי כך שהם משולהבים להגיע לשם בכל מחיר. והשלהבת הזו, שבוערת להם בעיניים גורמת לכל אותם אנשים אשר רוצים להצטרף אליהם למסע פשוט להתחיל ללכת.

למה שיהיה לנו יעוד בחיים?

לפני שנתחיל חשוב לי להגיד דבר אחד. אני לא באמת יודע אם לכל אחד מאתנו יש יעוד שקיבלנו מכוח עליון. עם זאת (ואת זה אני בטוח יודע), אם נציב לעצמנו מטרה שתהיה חשובה עבורנו וניקח אותה כ"יעוד שלנו", יגדל הסיכוי שלנו לעשות משהו שבאמת משנה.

מצד אחד, זה אומר לעשות משהו שיבצע שינוי משמעותי בחיים שלנו. משהו שיגרום לנו להרגיש יותר. משהו שיעיר אותנו מתרדמת השגרה היום יומית שלנו. מצד שני, זה אומר לעשות משהו שבאמת ישפיע בעולם הזה. וגם אם זה יהיה שינוי קטן. לחרוץ עוד חריץ בחיים של מישהו אחר.

אין דבר יותר מדהים מהידיעה ששיפרנו משהו בחיים של מישהו אחר. משהו שאולי עבורנו היה קטן. משהו שעבורו, בנקודה שבה היה תקוע, היה השינוי הכי משמעותי בחיים. וזה בדיוק הדבר שעליו אנחנו מדברים היום – למצוא את היעוד שלנו בחיים.

כאשר אנחנו מחפשים את המהות של החיים שלנו, החשיבות תמיד תהיה טמונה בטיב השאלות שנשאל את עצמנו. הרי איך אפשר למצוא את התשובות הנכונות אם לא נדע לשאול את עצמנו את השאלות הנכונות?

9 שאלות למציאת היעוד שלנו בחיים

קצת לפני שיצאתי לדרך העסקית שלי, גם אני הייתי בפרשת דרכים. ולא סתם פרשת דרכים. ידעתי שאני טוב במכירות. ידעתי שאני לא טיפש. ידעתי שאני יכול להקים עסק ולהצליח. ועם כל זאת, לא היה לי מושג לאיזה כיוון ללכת.

בזמן שחיפשתי מאיפה להתחיל את החיפוש, מצאתי במקרה מאמר מרתק באנגלית. האמת, שקצת חבל שלא שמרתי אותו אלא רק סיכמתי אותו לעצמי. עם זאת, 9 השאלות שהובאו בו היו אלה שעזרו לי אישית להתמקד ולמצוא את היעוד שלי בחיים.

מאז ועד היום, בכל פעם שאדם שואל אותי איך למצוא את היעוד שלו בחיים, אני מפנה אותו לשאלות הבאות. אם גם לך בא למצוא את היעוד שלך בחיים, אני ממליץ לך לפנות 10 דקות, לחשוב טיפה ולענות בכנות על השאלות הבאות (יכולה להיות יותר מתשובה אחת לשאלה ולכן חשוב לכתוב הכל):

1. מה אנחנו אוהבים לעשות? יש דברים שאנחנו ממש אוהבים לעשות. דברים שאנחנו לא צריכים לגרום לעצמנו מוטיבציה כדי לעשות אותם. דברים שאנחנו כל כך אוהבים לבצע עד שזה גובל ממש בהתמכרות.

2. במה אנחנו מתמקדים? כאשר אנחנו הולכים ברחוב, נכנסים לחנות או מדברים עם אדם במה אנחנו מתמקדים? האם זה בשיער שלהם? בדרך שבה הכל מסודר? במילים שבהן הם בוחרים להשתמש? בתכונות החיוביות שלהם? בפוטנציאל הלא ממומש שלהם?

3. מה היינו עושים בחינם? אם יש דבר אחד שמשותף לכל האנשים המצליחים שאני מכיר הוא שהם היו עושים את מה שהם עושים למחייתם, גם אם לא היו מקבלים על זה כסף. לכן, חשוב להבין מה היינו עושים בחינם כדי להבין מה הדברים שבאמת מדליקים אותנו.

4. על מה אנחנו אוהבים ללמוד? למרות שיש הרבה אנשים שלא מודעים לזה, יש לפחות נושא אחד שבאמת מדליק אותם. וזה לא חייב להיות "מקצוע לימודי". זה יכול להיות כל דבר שמעניין אותך. כל דבר שמסקרן אותך לדעת עליו יותר. זה זה.

5. מהם נושאי השיחה המועדפים עלינו? אם נבחן את נושאי השיחה שלנו נשים לב למשהו מעניין: למרות שחלק מהזמן אנחנו מדברים על אקטואליה או על דברים סתמיים, יש נושאים שאליהם אנחנו תמיד ננווט את השיחה כי בהם אנחנו מבינים. על הנושאים האלה אני מדבר.

6. מה אנחנו מתחרטים שלא עשינו? כמעט לכל אדם יש משהו שהוא יודע שהיה צריך לעשות ובסוף לא הלך עליו. למרות שלא לכולם יש תשובה לשאלה הזאת, ראוי שנבחן אם יש משהו שתמיד רצינו לעשות ולא עשינו בגלל הצבא/ הלימודים/ החברה/ העבודה/ הנישואין/ הילדים.

7. מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותנו? בצורה מפתיעה, אנשים שבוחנים את הספרים שהם מחזיקים בבית מגלים כי ניתן למצוא קשר בין הנושאים שבהם עוסק רוב הספרים שיש להם. האם אלה ספרי בישול? פילוסופיה? ניהול? שיווק? או אולי ספרים עלילתיים?

8. מה מצית את היצירתיות שלנו? יש דברים, שמספקי שרק נחשוב על לעשות אותם, כדי לגרום לנו להפוך להיות יצירתיים במיוחד. יכול להיות שמדובר על להמציא פטנטים, על לכתוב, לדבר מול קהל ואולי אפילו על לשרבט משהו על דף.

9. מה קל לנו לעשות? בדרך כלל, הדברים שהכי קל לנו לעשות הם גם הדברים שהכי כיף לנו לעשות. הם יכולות שפיתחנו עם השנים, תוך ביצוע חוזר שלהם ולכן רצוי להוסיף גם אותם לתוך רשימת הדברים שעשויים להפוך להיות חלק מהיעוד שלנו.

מתוך בחינת התשובות לשאלות האלה, בדרך כלל מתחילה להיווצר המסגרת של היעוד שלנו בחיים. אם נחבר את התשובות ונבין אילו תחומי עשייה משלבים את כל מה שבאמת חשוב לנו, נוכל למצוא את התחום שבו נוכל להגשים את עצמנו בצורה טובה הרבה יותר.

נקודה חשובה לפני שמסיימים: גם אם נדמה לך שהיעוד שמצאת לעצמך הוא לא פרקטי או לא כלכלי מספיק, זה לא בהכרח נכון. אפשר ליצור הכנסה טובה כמעט בכל תחום. עובדה שיש היום תחומים שלמים שבעבר לא נחשבו כמפרנסים והיום הם כן (כמו בלוגרים, מומחי פייסבוק וכן הלאה).

נקודה נוספת לפני סיום: אם יש לך משפחה, חשוב לתכנן נכון את הצעדים הבאים שלך לפני זריקת מקום העבודה ויציאה לדרך חדשה. כמו כן, חשוב להתייעץ גם עם בני הזוג שלנו לפני שיוצאים לדרך. שינויים קיצוניים מדי עשויים לערער מסגרות שלא בהכרח נרצה לנער ולכן עלינו לעשות דברים נכון.

ועכשיו, מסקרן אותי לקרוא בתגובות מה גילית על היעוד שלך לאחר המענה על השאלות?

שיהיה לך שבוע מעולה,
ליאור

רוצה לשתף את המאמר?

אולי יעניין אותך לקרוא גם את המאמרים הבאים:

תגובות למאמר |

275 תגובות

 1. הי ליאור
  המאמר היה ממש מעניין וגרם לי לחשוב
  1. אני אוהבת לדבר ולייעץ לאנשים, לסדר ולארגן, לאפות ולעשות עבודות יצירה עם הילדים
  2. אני מתמקדת ביציבה של אנשים, בעיניים שלהם ובכפות הרגליים שלהם. זה מעניין. גם בנוף אורבני. זה מעניין איך נראים בתים מבחוץ, מה הם משדרים
  3. הייתי עוזרת לנשים להיות חזקות יותר ולגלות את הכוח שיש בתוכן וללמד אותן להיות אימהות מעצימות
  4. אני אוהבת ללמוד על נפש האדם, מה גורם לו לחלות ואיך משחררים את זה, כלכלה
  5. נושאי שיחה: על הפנימיות של האדם, קשיים והתגברות עליהם, אפיה ומיקסום היכולות של הילדים
  6. אני מתחרטת שלא הלכתי לקצונה, שלא עשיתי תואר שני ונשארתי באקדמיה
  7. הכי מעניין אותי לקרוא על יחסים בין אנשים, ספרי מדיטציות ורוחניות.
  8. מצית את היצירתיות: כשמבקשים ממני למצוא פתרונות לכל מיני בעיות אישיות, ילדים שמבקשים ליצור משהו, כשצריך לעצב את הבית
  9. קל לי לעשות מדיטציות, לסדר, לארגן, לנקות, לייעץ ולעזור לנשים אחרות.
  אני בצומת דרכים ורוצה לעשות משהו חדש ואחר ממה שעשיתי עד היום בחיים. מה דעתך? במה כדאי לי להתמקד?

   1. היי 🙂
    אני קראתי את מה שהיא רשמה ומתחברת קרוב ל 100% ממה שרשמה .
    ואני מזל קשת 🙂
    יפה שהלכת לכיוון המזל הזה .
    כנראה שאנחנו מאוד אוהבים לנתח התנהגויות, לייעץ ודבר על הפילוסופיה.

 2. שלום ליאור.
  קראתי את מה שכתבת. נחמד, מעניין,ונותן חומר למחשבה.
  אני גמלאי. רוב העתיד שלי מאחורי. עשיתי לא מעט בחיי. היום נוצר וואקום.
  האם יש לך עצות לגיל הזה??
  בברכה
  איציק

  1. היי איציק, העצה הכי טובה שיש לי היא תמיד להסתכל קדימה ולא רק על מה שעברת. אל תיתן למי שהיית להגביל אותך. הרי במהלך השנים השתדרגת, השתנית והתפתחת להיות מי שאתה היום והעתיד שלך תמיד לפניך. אתה תמיד יכול לפתח תחביבים חדשים ואפילו מקור תעסוקה שיותר מתאים למי שאתה היום ולדברים שאתה מחפש היום.

   אשמח לעזור ולהיות שם עבורך, אם תצטרך.

 3. שלום ליאור,
  אני גמלאית, אך פני אל העתיד. מנסה להתקרב כמה שיותר אל גרעין אישיותי, אך מעוניינת שהעיסוק הקרוב אליו יהווה מקור הכנסה נוסף.
  תשובותיי לתשע השאלות הן:
  אוהבת לעשות: לצפות בטלנובלות, לאכול, ללמד, לטייל בארץ, להקריא סיפורים.
  מתמקדת: אצל בני אדם: מבט עיניים, אסתטיקה של מראה כללי, סגנון דיבור, תוכן דיבור.
  מקומות: אסתטיקה, מרחב, סדר וניקיון.
  עושה בחינם: עוזרת לילדים להכין שעורי בית, מתנדבת ב- "חיבוק ראשון" (חיבוק תינוקות עזובים בבית חולים), מקריאה ספרים לעיוורים/ לקלטות לעוורים.
  נושא שיחה מועדף: יחסים שבין אדם לחברו.
  נושא קריאה מעניין: ספרים עלילתיים.
  מצית את היצירתיות: סיעור מוחין, בכל נושא, אבל עם מספר מצומצם של אנשים.
  קל לעשות: לבשל, לאפות, ללמד, להקריא סיפור, לכתוב, לשיר, לצייר, לרקוד ריקוד חופשי.

  לגבי שאלה תשע, אני מיומנת בכל הדברים שציינתי, אבל מעדיפה עשרת מונים לעשות אותם בחברותא.

  אודה לך אם תוכל לעזור לי להבחין בחוט המקשר.
  בברכה,
  דפנה.

  1. דפנה שלום,
   אני יודע שזה אולי יישמע מוזר, רק שהייתי בוחן אפשרויות שעוסקות אולי בקריינות או בהקראת תכנים. יש קהל שיישמח שיקריינו עבורו תכנים (במיוחד ארוכים או ארוכים למחצה), חלקו צעיר יותר וחלקו מבוגר יותר.

 4. כתבה מדהימה! סידרה לי המון דברים במוח המבולבל שלי כרגע. תודה רבה! תרמתם לי המון!! ה' ישלם שכרכם:)

 5. היי ליאור, תודה על הכתבה.
  מה אם אני מרגישה שאני לא אוהבת לעשות כלום? אני כל פעם בורחת מהתלהבות אחת לאחרת (כל פעם אני אומרת לעצמי, זהו. זה מה שאני אוהבת, אבל זה לא מחזיק הרבה) כל פעם אני מחפשת ללמוד תחום אחר וככה בעצם דוחה את ההחלטה שלי ובעצם אין לי מטרה, אני פשוט מנסה לחיות אבל לא מרגישה הגשמה עצמית, מרגישה בזבוז וחוסר מוטבציה להכל.
  מציינת שאני בת 27 ויש לי תואר שני (תואר שבכלל לא מושך אותי).

  1. היי רבקה,

   אני רוצה להציע לך זווית הסתכלות אחרת על כל העניין: ומה אם בשלב הנוכחי את רק מתנסה בדברים כדי לגלות מה הכי מתאים לך? הרי כמו באוכל (ובזוגיות ובעוד הרבה דברים אחרים), אנחנו לא יודעים מה אנחנו אוהבים עד שאנחנו מתנסים ומגלים לבד.

   בהנחה שהתואר שלך בתחום שלא מושך אותך וכבר ניסית מספר דברים שהתלהבת מהם וזה לא החזיק, אולי שווה לנסות עוד כמה דברים. רק שהפעם, תתמסרי לחוויה לגמרי ותשחררי את המחשבה אם זה הדבר הכי נכון עבורך. רק לעשות דבר אחד עד שתביני אם את אוהבת אותו או לא (לא נקודתית אלא מהותית).

   יציאה למסע כזה, אולי תיקח קצת זמן, רק שהיא תעזור לך לזקק לעצמך את המחשבות ואת הרצונות. ובינינו, רובנו עושים את זה גם ככה במהלך החיים.

   1. היי ליאור שאפו על המאמר אני יותר מאשמח אם תוכל לכוון אותי הגעתי לצומת דרכים ,
    מה אני אוהב לעשות? לשיר,לתקן כל דבר בפן הטכני ולהצליח בזה ,להמר על כל מיני דברים, להוביל.
    במה אני מתמקד? במילים שבהן הם בוחרים להשתמש,בתכונות חיוביות שלהם ובפוטנציאל הלא ממומש שלהם.
    מה הייתי עושה בחינם? מעשים טובים עוזר לכל מי שאפשר עם זה בפן הנפשי לרומם או במפן הגשמי בכל נושא שאני מבין בו .
    על מה אני אוהב ללמוד? על מוסר לחיים על .
    מהם נושאי שיחה מועדפים עליי?אוהב לדבר המון על כסף ביזנס עסקים תמיד איך להרוויח כסף.
    מה אני מתחרט שלא עשיתי? שיצאתי מהצבא ממש בהתחלה ולא עשיתי שירות קרבי משמעותי.אני מאוד מבולבל במקצועי אני הנדסאי חשמל אבל מאוד לא יודע מה הכיוון שלי אשמח לעזרה .

   2. לשאלותיך יש תשובות מגוונות, אולי תוכל לעזור לי למצוא כיוון,
    1. אוהבת לעשות, לעזור לאנשים לפתו בעיות, לגלות מערכת ממוחשבת גדולה ולפענח אותה.
    2. מיקוד, מתמקדת בחזות האיש והחנות, באווירה מסביב, במה שהאחר מספר.
    3. חינם, הייתי תורמת לחברה, מבשלת לילדים שאין להם, יוצרת משהו אומנותי לנפש, תופרת.
    4. מתמטיקה, מחשבים, מערכות מידע, תפירה ועיצוב אופנה.
    5. עסקים, פתרונות מדעיים וטכנולוגיים, תכנון תפעול וייצור, פתרונות פרקטיים.
    6. חרטה, שלא למדתי שפות, לא המשכתי לתואר שני, לא הלכתי לכיוון תעשייה וניהול, או מדעי המחשב.
    7. ספרים, רומנים, מיסטיקה, עלילה מעניינת שלא אוכל לחזות את סופה.
    8. זמן פנוי, ים, לכתוב, ספורט,
    9. בישול, ארגון ארון, שופינג.
    10. ירידה במשקל, שמחת חיים, הגשמה עצמית, מקום עבודה יציב ובטוח.

   3. הי ליאור אשמח לשמוע מה דעתך על התשובות שלי:
    מה אני אוהבת לעשות?
    לצייר ולעזור לחבריי.
    במה אני מתמקדת?
    באנשים בלוח מודעות ובכל דבר שיכול לעורר בי השראה.
    מה הייתי עושה בחינם?
    עוזרת לכול למי שצריך בכל תחום שאני יכולה.
    על מה אני אוהבת ללמוד?
    ציור,שפות,מיתולוגיה יוונית.
    מהם נושאי השיחה המועדפים אליי?
    אומנותוגם שיחות נפש.
    מה אני מתחרטת שלא עשיתי?
    קורס ציור בגיל צעיר יותר ובילוי רב יותר אם חבריי.
    מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותי?
    פנתזיה וקריאה על מיתולוגיות.
    מה מצית את היצירתיות שלי?
    הכול חוץ מטלפונים ומסכים בפרט.
    מה קל לנו לעשות?
    לצייר וליצור יצירות.
    תודה רבה מראש!

 6. היי , תודה על הכתבה המחכימה!! מה אני עושה אם במגזר שלי אין ככ אופציות ונתינת במה למה שאני נמשכת ודלוקה עליו ובהם אני גם רוצה לעסוק בחיי?

 7. היי ליאור יקר
  קודם כל תודה על המאמר
  אני יודעת היטב מה אני אוהבת לעשות ובמה אני טובה – אבל לצערי לא הצלחתי בתחום.
  לפני שנתיים וחצי התחלתי ללמוד תחום חדש אבל גיליתי שאני לא נהנית ממנו –
  אני יודעת שהנאה שווה הנעה שווה חיים ואני כרגע באמת חסרת חיים.
  תודה
  אביטל

  1. היי אביטל, יש כמה דברים שחשוב לשים אליהם לב, בנוגע למה שכתבת:

   א. לא כל דבר שאנחנו עושים יכול לפרנס אותנו. ולא כי הוא לא יכול, אלא כי לא למדנו לעשות אותו מספיק מהר או שלא למדנו איך לשווק אותו נכון. זה יכול להיפתר על ידי רכישת ידע נוסף או לקיחת איש מקצוע שיעשה את זה עבורך.

   ב. לא בכל דבר שממנו אנחנו נהנים, נרצה לעבוד. לפעמים, מה שהופך את הדברים האלה לכיפיים הוא חוסר הלחץ וחוסר הרשמיות שיש בכך שהם התחביבים שלנו.

   ג. לא מכל דבר שיכול לפרנס אותנו, אנחנו אמורים ליהנות. נכון שזה אמור להיות האידיאל. רק שלעתים קרובות, עלינו לעבור את השלב שבו דברים הם מאוד טכניים והוא קצת לא כיפי. רק שככל שנעשה אותו יותר, הוא יהפוך לקל יותר עבורנו וביחד עם זאת, לכיפי יותר.

   כך שלפעמים, צריך להתאים ציפיות ולהבין שאם בסך הכל, אפשר ליהנות מהדבר שאנחנו עושים ומפרנס אותנו ומאפשר לנו זמן לתחביבים שממלאים אותנו בחיים, זה יכול להיות פתרון מעולה לבינתיים. עד שתמצאי את הדבר שהכי מתאים לך.

 8. היי ליאור, אשמח אם תוכל לעזור לי למצוא כיוון.
  1. לפתור חידות, להרכיב פאזל, לפתור סודוקו, להרכיב דברים.
  2. במילים, בהתנהגות, ובאיך שהם נראים.
  3. פותרת חידות, מפרקת ומרכיבה דברים, חושבת על פתרונות לבעיה, מנהלת אנשים
  4. על הגו, מתמטיקה, דברים עם מספרים, עיצוב
  5. יחסים בין אנשים, שאנשים מספרים לי דברים.
  6. שלא למתי אנגלית כמו שצריך
  7. רומן, סיפורים עלילתיים
  8. לבנות ולפרק דברים, דברים שאני צריכה להתעסק בהם בידיים.
  9. לפתור דברים, לתת פתרונות לבעיות, לפרק ולהרכיב דברים

   1. היי ליאור
    אשמח להתייעץ בפרטי בבקשה [המייל הוסר מההודעה]
    תודה מעומק הלב
    חני

 9. היי ליאור, יכו להיות שעם התשובות שלי אני אסבך אותך ביחד איתי.
  אני בחור עוד מעט בן 25, עברתי הרבה מסלולים בחיים הקצרים שלי,
  לימודים שעזבתי שלוש פעמים, מקומות עבודה שהייתי וחכתי אחרי חודש- כמה חודשים בודדים.
  אני נורא מבולבל ומרגיש שאני לא מצילח לראות איך דברים יסתדרו בשבילי.
  הרצון לעשייה בשמים, אבל לא מצליח לממש אותו.
  אשמח לעזרה שלך עד כמה שתוכל.

  1. מה אנחנו אוהבים לעשות?
  לשחק כדורסל, לשבת עם חברים, לקרוא, לנקות

  2. במה אנחנו מתמקדים?
  ברחוב מסתכל על בנייניםֿ/בתים
  כשמדבר עם אנשים חוקר אותם תוך כדי קולט את הפרטים הקטנים

  3. מה היינו עושים בחינם?
  משחק כדורסל, בונה דברים

  4. על מה אנחנו אוהבים ללמוד?
  כלכלה, פסיכולוגיה, משמעות החיים

  5. מהם נושאי השיחה המועדפים עלינו?
  דברים סתמיים, משמעות החיים, כלכלה, כסף

  6. מה אנחנו מתחרטים שלא עשינו?
  לגור בחול, לטייל, ללמוד מקצוע מוקדם יותר בחיים

  7. מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותנו?
  כלכלה, פסיכולוגיה, משמעות החיים, עלילתיים

  8. מה מצית את היצירתיות שלנו?
  לדבר מול קהל, בניינים בבניה

  9. מה קל לנו לעשות?
  כלום, לשחק כדורסל, לקרוא, לשבת עם חברים

 10. שלום ליאור, אשמח לעצה שלך בקשר לקריירה, עשיתי תואר בפסיכולוגיה אבל אני מרגישה שזה לא הכל.
  1. מה אני אוהבת לעשות? – לראות סרטונים ביוטיוב ולקרוא תגובות ולהגיב אם יש צורך. לשמוע שירים, לראות קליפים שעושים לי טוב, לשיר, לראות סדרות או סרטים שאני אוהבת כמה פעמים, לרקוד, מבחני אישיות, לקרוא באינטרנט או בספרים כל מיני דברים.
  2. במה אני מתמקדת? – בחנות אני מתמקדת בעיצוב שלה, בסדר, צבעים. אצל אנשים בגישה של האדם איתו אני מדברת, באנרגיה, בטון הדיבור, בתרבות הדיבור, שפת הגוף, לבושו, מדבר לעניין או סחור וסחור, בשיער שלהם.
  3. מה הייתי עושה בחינם? – הייתי עוזרת לילדים בשיעורים, מתרגמת שירים מאנגלית לעברית, מבקרת סרטים וסדרות, מייעצת לאנשים לפי ניסיוני והידע שלי.
  4. על מה אני אוהבת ללמוד? – מדעים, פסיכולוגיה, ביולוגיה, מילים לשירים, תרבויות מזרח ושפותיהן, ללמוד כל דבר שמעניין אותי לידע כללי.
  5. מהם נושאי השיחה המועדפים עליי? – שירים, זמרים שחקנים, נוסטלגיה, משמעות, מזלות, אופי של אנשים, חוויות, צחוקים.
  6. מה אני מתחרטת שלא עשיתי? – טיול ארוך יותר משבוע בחו"ל, לימודי פיתוח קול, שלא המשכתי עם ריקוד, קורס דיבוב, שיעורים פרטיים של עברית ואנגלית לילדים, השתתפות בכנסים של חובבים.
  7. מה נושאי הקריאה שמעניינים אותי? – פסיכולוגיה, פנטזיה עתידיים, תרבויות, הדרכה ועיון.
  8. מה מצית את היציריות? – סרטונים של יצירות וטיפים יעילים שמקלים על החיים או מעיילים אותם, לראות אנשים בפעולה.
  9. מה קל לי לעשות? – ניפוי דברים שלא צריך או לייעל אותם וסידור, להתאפר, לאסוף דברים שעושים לי טוב, להפוך סביבה לנעימה יותר ויעילה יותר.

   1. אני פחות בכיוון של לעשות סרטונים משלי, אני עושה רק פלייליסטים של שחרים קיימים. אשמח אם יש לך עוד הצעות בשבילי?

 11. היי השאלות די עוזרות אבל כן אשמח לייעוץ שלך בעזרה לייעוד בחיים שלי אני בת 21 נשואה
  1.לרקוד,עיצוב שולחנות,טיפוח,סטיילינג,ספורט
  2.תווי פנים,יופי,שיער,בגדים, סטייל,קשירות מטפחות על אנשים,תכשיטים
  3.לעזור בקשירת מטפחות לסדר שיער מחליק וכו לאפר ולהלביש להתאים בגדים
  4.ריקוד,קשירת מטפחות,סטיילינג
  5.קשירת מטפחות,ניהול אורח חיים שילוב של חיי עבודה ומשפחה ,עבודה
  6.מתחרטת שלא למדתי את המקצוע שמתאים לי עוד בגיל הלימודים או שלפחות הייתי מחכה לזמן שאני יודעת מה הייעוד שלי ואז להשקיע את הכסף שהלך.
  7.עלילתי ,בישול,שייוק עסקי
  8.דמיון בראש
  9.לקשור מטפחות כמובן שאני קושרת ובונה ,לעשות לק גל ,לארגן ולעצב שולחנות לטפח ולעזור לאחרים בלהתקשט
  חשוב לי לציין שאני טובה במחשבים אני טובה במכירות ובמענה ושירות ללקוחות ואכן עובדת בזה אבל זה ממש לא תחום שאני רוצה להשאר בו בחיים כרגע אני באמצע לימוד צילום סטודיו אבל אין לי מוטבציה להמשיך בזה בגלל שהכל נתקע מאז הקורונה ואני חושבת לעצמי שאם הייתי אוהבת את זה באמת הייתי ממשיכה למרות הכל
  ממה שרשמתי על עצמי וגם אם הגעתי קצת לקצה חוט אני לא כ"כ בוטחת בעצמיי שאצליח אבל אני כן יודעת שאני טובה פשוט אין לי ביטחון.
  אשמח מאוד לעזרה/עצה ממך
  תודה
  *יכול להיות שלא עניתי את כל התשובות לשאלות ממש ממש מדויק ייתכן וישנם עוד אבל זה התשובות שישר עלו לי

   1. כן חשבתי יותר על עיצוב וסייטלינג אומנם אני דתייה חרדית לכן לא ממש יודעת איפה אני אמצע את עצמי בתחום הזה ואם כן מאיפה מתחילים?

    1. שווה לבדוק לפחות את הכיוון. למרות שאני לא מתמצא בתחום, שמעתי שלמכללת שנקר לעיצוב יש קורס סטיילינג מיוחד שפונה לקהל דתי/חרדי ושווה להתעניין אצלם.

 12. מה אני אוהב לעשות?
  להיות בטבע לנשום את הירוק להסתכל על פרחים  לדבר עם אנשים להסביר לתת מבט אופטימי   אהבה אמפתיה הקשבה רעיונות חדשים ת
  לראות דירות  ושיפוצים  להעצים אנשים אני יודע שעזרתי לאנשים בפרנסה ועצה
  במה מתמקדים? בנפש של אנשים מצב הרוח  לבוש יפה  רמת הזרימה שלהם
  בחינם ?  לעזור ? על השקפה ודעות ערכים מעברים נפשיים חסמים של אנשים על מה אני   לאנשים להקשיב לטייל לראות דירות
  מה אוהב ללמוד ? על פסיכולוגיה וטיפול אנ אל פי  פסיכולוגיה של עשירים כלכלה
  על מה אני מתחרט? על שלא למדתי לטפל באנשים ולעזור בצורה מקצועית שלא מצאתי עד היום את התחום שלי
  אני היום עובד בתיווך ולא כ"כ מצליח מה יש לך לומר לי תודה רבה זה אדיר מה שאתה נותן לאנשים

 13. *אני אוהבת לטייל,לבנות דברים חדשים/לשדרג פריטים,לאפות,לטעום מאכלים חדשים.
  להיות בסביבת בעלי חיים ולבנות לי מסלולי טיול.

  *אני מתמקדת בעיקר בסדר וניקיון,אסתטיקה ולבוש של האנשים, צורת הדיבור והסתכלות על הסביבה והעולם.

  *מה שהייתי עושה בחינם זה ניקוי הסביבה מזיהום של בני האדם.
  לאמץ חיות במצוקה.
  וכול דבר שאני יכולה לעשות כדי שיעזור לסובבים אותי להיות הם בגזרה הכי טובה של עצמם.

  *אני אוהבת ללמוד ולקחת השראה על אופנה,עיצוב הבית.
  וגם התנהגות בני האדם.

  *נושא שיחה מועדף עלי הוא אופנה, סיטואציות חברתיות,הסתכלות על החיים,טיולים וחוויות שונות מהחיים.

  *מה שאני מתחרטת שלא עשיתי זה שלא עבדתי מספיק לפני הגיוס כדי לחסוך כסף.ולפעמים אני לא אומרת מה שאני חושבת מחוסר ביטחון.

  *ספרי עלילות סוחפים עם מוסרי השכל טובים או עם נושאי לימוד מעניינים.

  *מה שמצית את היצירתיות שלי זה אתגרים אך גם השיעמום,הוא גורם לי להיות יצירתית ולמצוא לי תעסוקות שונות וחדשות.

  *קל לי לראות סדרות,לחלום על העתיד

  אשמח לקבל את דעתך מה הכי מתאים לי ללמוד ולעסוק בו?

 14. היי ליאור, בהחלט כתבה מעניינת ובאה לי בול במקום בתקופה לא פשוטה וצומת דרכים משמעותית בחיים.
  אני מרגישה שסוג של הםניתי את התשובות שלי לכיוון מסויים קצת במודע אבל לא הצלחתי לחשוב על דברים אחרים. לכן אלה תשובותיי:

  1.אוהבת לעשות – לצפות בסדרות מצחיקות, לקבל עיסוי, לנפוש בבתי מלון, לקום בבוקר ולהיות עסוקה, אוהבת שיש לי לוזים מסודרים, לגלות מקומות חדשים ובוטיקיים, קונדיטוריות, לאפות/להכין שוקולד, אוהבת לצרוך תכנים באינסטגרם, הליכות בשקיעה

  2. מתמקדת בנוף, באסתטיקה של איך דברים נראים – אם זה על הצלחת או עיצוב מסויים של מקום, באוירה שיש למרום מסויים אם הוא מרגיע אותי או עושה לי סטרס

  3. הייתי עושה בחינם – יושבת מול נוף יפה, אוכלת דברים טעימים, מבלה בחברת אנשים אהובים, מטיילת בעולם

  4. אוהבת ללמוד על פסיכולוגיה חיובית והעצמה אישית וטכניקות להכנת קינוחים

  5. נושאי השיחה המועדפים עליי הם: אהבה וזוגיות, אוכל, מסעדות, יעדים לטייל בהם בחו"ל, החיים הטובים, מוטיבציה, רעיונות לבילויים

  6. מתחרטת שלא עשיתי- רציתי להיות שוקולטיירית עשיתי קורס והרבה טענו שאני מוכשרת מאוד. התחלתי לעשות עם זה משהו והפסקתי כי זה לא היה כלכלי.. לא רציתי להעביר סדנאות שוקולד

  7. קריאה – פסיכולוגיה חיובית, השראה, מוטיבציה

  8. מה מצית את היצירתיות – נוך יפה, מזג אויר נעים, סרטונים באינסטה של שפים ושוקולטיירים מקצועיים עם טכניקות אפייה, שוקולד

  9. מה קל לי לעשות? רשימות, להיות במטבח, לאפות ולהכין דברים טעמים, לעמוד בלו"זים

  1. דווקא במקרה שלך אולי הייתי מכוון אותך הפוך, ליצור הזדמנויות מהתחביב. מה דעתך על ליצור דברים יוצאי דופן משוקולד וללמד מדי פעם טכניקה שקשורה לעיסוק בשוקולד בערוץ משלך באינסטגרם?

   תחשבי על זה כך, בזמן שאת עושה את מה שאת אוהבת ומפרסמת דברים שאת נהנית לפרסם בזמנך החופשי, את צוברת לאט לאט קהל עוקבים. אם תדעי לקדם נכון את הערוץ, יוכלו להגיע הזדמנויות שאפילו לא חשבת עליהן שיפתחו לך את הדלת לתחום חדש.

 15. שלום ליאור,
  אשמח לחוות דעתך:
  1. הכי אוהבת – לשמוע פודקאסטים וסרטונים מלמדים ומעניינים, בעיקר בנודאי התפתחות אישית ועבודת המידות.
  בנוסף תחביבים: רוקחות של קוסמטיקה טבעית, ניסוי של מתכונים מעניינים במטבח, קצת תפירה
  2. מתרכזת במילים ובטון שאנשים משתמשים, בהבעות הפנים, אם יש בגד מעניין אז בגזרת הבגד
  3. לעזור לאנשים בתמיכה נפשית ועידוד, לפחות מנסה…
  4. נושאי רוקחות טבעית, מתכונים מעניינים, תפירה
  5. העולם הפנימי של האדם
  6. שלא למדתי יותר מרוקאית (למרות שגדלתי במשפחה שיודעים שוטף), שלא למדתי יותר אנגלית. אולי גם שלא השקעתי יותר בלימודים באוניברסיטה וזה היה מאפשר לי להמשיך ללימודי וטרינריה
  7. ענייני בריאות טבעית
  8. מתכונים של רוקחות טבעית, תפירת בגדים (רק רעיונות ולא בפועל מפרת חוסר זמן), לכתוב ברכות אישיות בחרוזים לימי הולדת ואירועים
  9. להיות קשובה לאדם מולי

  ממש מודה לך!!

 16. היי ליאור,
  הכתבה מרתקת ועשית את זה בצורה גאונית ע"י זה ששמת תגובות של כולם זה נותן פרספקטיבה הרבה יותר רחבה ואם לא מצאתי את עצמי בשאלות הזדהיתי עם אחת התשובות [וכן שהתחלתי למלא את התשובות פתאום הן צצו אפילו שחשבתי בתחילה שאין לי תשובות.
  אני ממש מבולבל אני בן 32 ואני נשוי ואב ל-4 עברתי ילדות מאוד קשה,
  ומגיל 13 אני מחפש אחר הייעוד שלי ללא הצלחה נפגשתי עם יועצים השקעתי כספים ולא עלה לי משהו מה שכן בטוח שבמהלך השנים אני יותר ויותר מתמקד אך עדיין לא לגמרי.
  1.אני הכי אוהב לדבר עם אנשים עבדתי שנים במכירות וזה לא משנה אם זה בטלפון או פרונטלי ועקפתי את כל שאר העובדים כי אני נכנס ללב של האדם ושוכח מהמכירה ופשוט שוכח את עצמי עם האדם, וכך הייתי מוכר וכן לכתוב כל מיני תובנות על החיים אני יכול פשוט לשכוח מעצמי את תוך הלילה בניתוח ההתנהגות של עצמי.
  2.אני מאוד אוהב נופים ואנשים אני ממוקד באישיות אנשים מאוד נפתחים אליי ומספרים לי את סיפור חייהם וגם אני לא נותר חייב.
  3.אוהב לעזור לאנשים מרים סלים לזקנים/ות מתקן לשכנים וגם לעצמי מכונות כביסה וכיוצא ב"ה יש לי חוש טכני מטורף וסיפוק עצום אח"כ, מתקשרים אליי המון גיסים מהמשפחה לבקש תמיכה נפשית וטוענים שאני נותן להם המון כח.
  4. אני מאוד אוהב ללמוד תורה, גמרא ומוסר. ובערבים לקרוא ספרים של התפתחות אישית כמו טוני רובינס אלון אולמן וכו, סגנון פסיכולוגיה ומנסה ע"י זה להבין את התנהגותי ולשפרה כמו כן אני קורא על חינוך כדי להיות אבא טוב יותר.
  5. אם זה לא בלימוד תורה וסתם בשיחת חולין אני כל הזמן מדבר על החיים או שלי או של זה שעומד ליידי כל הזמן אני מנווט את השיחה לשם.
  6. אין לי משהו שאני מתחרט עליו.
  7. יש לי ליד המיטה ערימה של ספרים כמו חוכמת המנהיגות והמון ספרים של התפתחות אישית אלון אולמן וטוני רובינס וכן כלכלי אבא עני אבא עשיר רוברט שמין וכיוצא, אין לי זמן פנוי אבל אם כן הייתי קורא ספרי מתח ועלילה.
  8. אולי לדבר מול קהל קצת תופס אותי ועשיתי זאת בעבר וקיבלתי פידבקים מטורפים וגם הרגשתי סיפוק, כמו כן היכולת הסברה שלי מטורפת ברמות הזויות וגם זה נותן לי סיפוק הזוי. ולכן הייתי מנהל מכירות במספר חברות כולל הכשרת סוכנים. [כיום אני עצמאי גם בתחום התיווך וכרגע כמעט ללא עבודה]
  9. קל לי מאוד להיות קשוב לאדם שממולי וגם לספר על עצמי, וכן יש דברים שאנשים מסתבכים איתם ואני עושה את זה בקלות למצוא מסמכים במשרדים ממשלתיים ולהשיג תקציבים, כמו לתייק מסמכים אני מאוד טוב ומסודר בלשלם חשבונות בזמן ולנהל תקציב. וגם לתת עצות. וכן במסגרת העבודה אני צריך לאתר כל מיני דיירים ואני מרגל ומאתר אותם תוך דקות גם אם הם בחו"ל.
  גם אני והמון אנשים כולל רופאים ואנשים מהדרגים הגבוהים שהם חברים טובים שלי הם אומרים בפה מלא שהם מרגישים שאני רמה אחת או כמה רמות מעל כולם [אני חושב בגלל הקשיים שעברתי] ולא בכדי להתגאות אלא כדי לעזור אבל זה עוד יותר מתסכל אותי שאני לא יודע איך לגרום לזה לבוא לידיי ביטוי ועל מה להתמקד.
  תודה על הכל.

  בנוסף, יש לי תכונות נוספת:שאני אוהב שירי ילדים קטנים וזה מאוד מרגש אותי,וכן אני משוגע על ילדים קטנים ואני טוב בלספר להם סיפורים.וכן יש לי חוש הומור מטורף שמפיל אנשים על הריצפה וכולם אומרים לי לעשות מזה מקצוע.ואני כל הזמן מחפש ספרים חדשים שקשורים לברסלב ואני מחפש את עצמי בתוך הספרים/עלונים.ולפעמים אני גם מוצא שם תובנות מאוד מעניינות.והנפש שלי מתפעלת מאוד [מכל תובנה מכל נוף או ילד חמוד או בעל חי] ומעצימה כל דבר למימדי ענק.

  1. היי מיקי,
   אני לא לגמרי בטוח מה עשוי להיות תחום העיסוק המתאים ביותר עבורך (שכן יכולות כמו שלך יכולות להתאים להמון דברים), רק שיש לי הצעה קצת מוזרה ומאוד מעניינת: חשבת ליצור פודקאסט או בלוג?

   לפעמים, תוך כדי תהליך יצירה ושיתוף אחרים במחשבות שלך, תוכל לגלות בצורה ברורה יותר מה אתה רוצה לעשות וכמובן – ייווצרו הזדמנויות מעניינות שלא חשבת עליהן תוך כדי העשייה.

   1. היי ליאור,
    אני לגמרי מסכים עם מה שאתה אומר ובגלל שכתבתי לך בשבוע שעבר את כל מה שכתבתי ועניתי לכל השאלות בשבת בבוקר צץ רעיון במוחי שהשליחות שלי היא כנראה להיות מרצה ואוליי אפילו בתחום המימוש או משהו בסגנון כי זה מה שאני כל הזמן מתעניין. ודווקא בגלל שהייתי בסרט הזה אני יוכל לעזור גם לאחרים, אבל אני עדיין נותן למחשבות להתבשל ועצם זה שזה במודעות זה כבר דבר ענק.
    אגב לא הבנתי מה זה פודקאסט או בלוג? ומה אני יעלה שם?
    ושוב תודה על הכל.

    1. פודקאסט (podcast) הוא כמו בלוג או תכנית רדיו על בסיס שמע שבה בכל פעם אתה נוגע בנושא אחר בתוך תחום מוגדר. בתוך אחד כזו (או בלוג, אם לא בא לך להקליט את עצמך), אתה יכול להסביר, להביע דעה ואפילו לתעד את ההתקדמות שלך בדרך למי שאתה רוצה להיות.

     1. היי ליאור,
      קראתי על הרעיון של בלוג והבנתי פחות או יותר,
      השאלה מאיזה נושא להתחיל?

      1. כדי להחליט מאיזה נושא להתחיל, תתחיל מבחירת סוג הבלוג שלך. אם זה בלוג שמתאר תובנות מהמסע שלך, תתחיל מלתאר את המסע שלך. אם זה בלוג שאמור לתת מידע לקהל יעד מסוים, תגדיר את קהל היעד, תבין איפה הוא נמצא ומה הוא מחפש ותתחיל משם. במילים אחרות, זה תלוי במהות של הבלוג.

 17. 1.אוהב לעשן ירוק (בעל רישיון ). אוהב ללמוד תורה . אוהב לעזור . לשחק במחשב . לשבת עם חברים לדבר על החיים .
  2.בסובבים . בסביבה . בעיינים. באמינות
  3.לעזור לאנשים . לעשן ירוק . לשחק במחשב
  4.הכול מעניין אותי .אם תכנס ליוטיוב שלי תראה מה הוא ממליץ לי אז זה פשוט מטורף רואה הכול. אוהב לדעת כמה שיותר ובכל הנושאים . בעיקר רוב הזמן אוהב ללמוד איך לעשות כסף
  5.כסף . חופש כלכלי . דברי תורה . דברים חדשים שלמדתי ראיתי
  6.לא מתחרט על כלום הכול לטובה אבל אם חייב אז שלא למדתי QA במקום זה קורס אחר
  7.ספרים ביוגרפים , תורנים ,
  8.כסף .לעשן ירוק .שמחה.לעזור .
  9. לעזור לאנשים . לעשן ירוק . לשחק במחשב

  הירוק הוזכר כאן לא מעט חחח.
  בן 25 . יצא לי לעבוד בלא מעט עבודות . יודע שלדברים פיזים אני לא מתקרב בגלל זה עשיתי קורס במחשבים עדיין מרגיש שזה לא זה השכר לא מספק אותי בעיקר .
  תודה לך.

  1. היי,

   על פי המידע שכתבת, עושה רושם ששווה לך ללמוד את נושא ההשקעות (בין אם נדל"ן, שוק ההון, קריפטו או כל דבר אחר) ולבדוק אם מעניין אותך לעסוק בנושא.

   1. עשית לי צמרמורת אתה אקסטרסנס בטירוף חחח 🙂
    משקיע בקריפטו דרך BInanace לא משהו רציני כמה אלפי שקלים התחלתי לפני חודש .
    נקשרתי לעולם הזה אבל זה מרגיש לי לא מספיק זה אחלה תוספת.
    אם תוכל לכוון אותי עוד יותר בקשה.
    אם אני יעשה קורס בנדלן סתם דוגמה זה לא שיש לי כסף עכשיו להשקיע על איזה שהוא נכס שמצאתי באמצעות הידע שצברתי .
    שוק ההון גם אותו עיקרון מלמדים אותך בקורס קצר איך לסחור ואתה בסופו של יום צריך להביא איזה 3000 אלף דולר להתחיל לשחק …
    צריך כסף בשביל לעשות כסף

    תודה רבה על המענה !

 18. אוהב לעשות- צלילה, דיג, טיולים בעולם
  במה מתמקד- בעיקר מראה חיצוני, למי האדם שמולי דומה
  מה הייתי עושה בחינם- מטפל בגינה, מסכם הרצאה, מנחה שיח ד
  על מה אני אוהב ללמוד- נושאים מחשבתיים, פילוסופיה, ביטחון מקום המדינה
  נושאי שיחה מועדפים עליי- סרטים וסדרות מהילדות, אקטואליה/ פוליטיקה, טיולים וחוויות
  מה אני מתחרט שלא עשיתי- שלא למדתי לנגן מקצועי יותר על כלי נגינה, לא עשיתי טיול גדול אחרי צבא, הייתי מתעקש יותר שיהיה לי כלב בילדות, לא למדתי עוד שפות
  מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותי- שואה, עיוני, מאמרי דעה
  מה מצית את היצירתיות שלי- כשאומרים לי להעביר איזושהי פעילות, להכין אוכל או לקשט מתחם
  מה קל לי לעשות- כושר, לארגן ולהניע מפגשים, לזהות שירים, לספר אנשים(תספורת), לתדלק שיחה בנושאים מעניינים

 19. היי ליאור, כתבה מעניינת מאוד.
  אני אחרי תואר ראשון במשאבי אנוש והבנתי שזה לא התחום שלי. כרגע נמצאת בצומת דרכים. לא מצליחה לדייק את תחום העיסוק שהכי מעניין אותי ומרגישה שאני לא מממשת את עצמי.
  עניתי על השאלות:
  1. אני אוהבת להיות בחברת אנשים, להכיר אנשים חדשים, לייעץ, לדבר, להקשיב. אני אוהבת ללמוד דברים חדשים, לגלות דברים חדשות, לרקוד, לעשות ספורט, לטייל ולקנות בגדים.
  לאכול במסעדות, לבלות, להנות, לשמוע מוזיקה, לאפות ולבשל.
  אני אוהבת לארח אנשים, להביא דעה על נושאים שמעניינים אותי, "להשמיע את הקול שלי".

  2. אצל אנשים אני מתמקדת בעיקר בשפת גוף, אסתטיקה, נראות, "בפרטים הקטנים".
  אני שמה לב לפוטנציאל לא ממומש של אנשים, ווייב של בן אדם וטונציה.
  מבחינת מקום- אני שמה לב לנראות, סדר וארגון, "פרטים קטנים".

  3. הייתי עושה בחינם- תרומה לזולת, לנזקקים, חולי סרטן. ייעוץ לאנשים בכל תחום אפשרי, סיוע.
  אם היה לי כסף בלתי מוגבל הייתי פותחת אומנה, בית יתומים או כל דבר בסגנון ללא מטרת רווח.

  4. אני אוהבת ללמוד על דתות שונות, תרבויות שונות, זרמים שונים בחברה. אני אוהבת ללמוד על תחומי פוליטיקה מדינה. מקרים לא שגרתיים שקרו, סיפורים מעניינים.

  5. נושאי שיחה מועדפים- פוליטיקה ומדינה, סיטואציות מעניינות בחיים, סוגיות בחיים, משמעות החיים, קריירה, אקטואליה.

  6. בעיקר מתחרטת שלא פרצתי גבולות הנוחות, שלא טסתי לחו"ל לתקופה ארוכה לאחר הצבא, לטייל או לעבוד. מתחרטת שלא חקרתי את עצמי לעומק ואת שוק העבודה לפני שהתחלתי ללמוד.
  מתחרטת שלא המשכתי לרקוד מגיל קטן.

  7. ספרים – דוקו, סיפורים עלילתיים אבל אמיתיים, עלילתיים אבל קרובים לאמיתיים שעשויים לקרות או עולם מוגזם, לא אוהבת דמיוני.

  8. מה שמצית את היצירתיות שלי זה בעיקר אתגרים. אני אוהבת אתגר אינטלקטואלי ושהמוח שלי עובד. מצבי לחץ מוציאים ממני יצירתיות.
  אבל אני גם יצירתית בעניין של עיצוב (חללי בית או בגדים).

  9. קל לי להתחבר לאנשים, כמעט לכל סוגי האנשים אפילו, קל לי לדבר וליצור חברויות, לארגן מפגשים וליזום דברים.
  אשמח לתגובתך 🙂

   1. הממ יצא לי לחשוב לכמה רגעים ודפדפתי את זה הלאה.. אני לא חושבת שזה הדבר שמתאים לי

 20. היי ליאור
  בת 25 , כרגע בלי עבודה ולא מוצאת כיוון מקצועי או עבודה שארצה לעבוד בה
  לאורך השנים תמיד בחיפוש אחרי מה אוכל לעשות ותמיד בהתלבטויות
  אשמח לתשובתך

  1. מה אני אוהבת לעשות ?
  לצלם, לשמוע מוזיקה, לקרוא, להיות עם ילדים, אמנות

  2.במה אני מתמקדת?
  באיך שהבן אדם מדבר, מתלבש, באנרגיה שלהם

  3.מה הייתי עושה בחינם?
  מייעצת, עוזרת בכל דרך, מצלמת, בייביסיטינג

  4.על מה אני אוהבת ללמוד?
  רוחניות

  5.מהם נושאי השיחה המועדפים עלי?
  שיחות עמוקות, מה מציק לבנאדם, הבעיות שלו, רוחניות, שיחות מוטיבציה

  6.מה אני מתחרטת שלא עשיתי?
  אין משהו מסויים אבל באופן כללי- מצטערת שדאגתי סתם יותר מדי לאורך השנים

  7.מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותי?
  רוחניות

  8.מה מצית את היצירתיות שלי?
  צילומים של אחרים, אמנות, משפטים שמדברים אלי

  9.מה קל לי לעשות?
  להתחבר לילדים , לעזור לאנשים

   1. היי, עבדתי בגנים בעבר כסייעת- בסופו של דבר העבודה היא גם להיות סוג של מנקה ופחות להיות עם הילדים אז חיפשתי כיוון אחר, פחות גם בקטע של לעשות תואר כי כבר למדתי סוג של תואר בצילום.
    חשבתי גם על חינוך מיוחד (אבל בשביל זה צריך תואר וגם אני לא בטוחה שזה מתאים לי)
    חשבתי על לנסות להכנס לעמותה מסויימת שעובדים בה עם ילדים או מבוגרים שצריכים עזרה, וגם חשבתי על לעסוק איכשהו ברוחניות אבל אין לי מושג איך להתחיל ואיזה סוגי עבודה יש.
    מקווה שתוכל לעזור
    תודה!

 21. היי ליאור,אני כרגע נמצאת בנקודה בחיים שמנסה להבין מה אני רוצה לעשות בחיים ומה הם הרצונות שלי מהחיים האלה,אשמח אם תוכל לעזור לי,תודה.

  1.לטייל,לצחוק,לנהוג,לשמוע שירים,לראות סדרות/דוקו
  2.על המילים שהבן אדם משתמש,על טון דיבור,מבט עיניים
  3.מטיילת בעולם,מוקפת בגורי כלבים,להיות עם ילדים
  4.עוד לא הבנתי מה זה
  5.על חיי יום יום,אקטואליה,סדרות,טלויזיה
  6.לא הלכתי לשחק כדור יד בצורה מקוצעית
  7.מתח,קומדיה
  8.לקרוא משפטים עם מוטיבציה,תמונות יפות
  9.לשמוע שירים,לטייל

 22. היי ליאור,
  הכתבה שלך נתנה המון מקום למחשבה אך לצערי גם אחרי השאלות לא הצלחתי להבין מה הייעוד שלי בחיים, שאלה שאני שואלת את עצמי כבר המון זמן
  אשמח לייעוץ שלך 🙂
  1.אני מאוד אוהבת לרקוד,לאפר,לשמוע מוסיקה, לתקן והלרכיב דברים, לקרוא ספרים, להנות מהשקט של הגלים, לעזור לאנשים ולייעץ להם.
  2.אני מתמקדת בלבוש של האנשים, על הניקיון של בן האדם מולי או של מקום שאני מגיעה אליו,עד כמה הכל מסודר, מתמקדת בסגנון דיבור שלהם.
  3.הייתי מנסה עוזרת לאנשים ולגרום להם להיות מסופקים ושמחים, עוזרת לאנשים לסדר
  4. אוהבת לשמוע על איך התת מודע עובד, ממה אנחנו לומדים\מעתיקים התנהגויות, ללמוד על מוסיקה, חיפוש של שלווה ורוגע והמקום השקט.
  5. מדעי ההתנהגות, מוסיקה, על מקומות בחול, דברים סתמיים, רוחניות.
  6.מתחרטת על לימודי עתודה בתקשורת,לא למדתי ריקוד מקצועי.
  7. מתח, רומנטיקה, קומדיה, מדע בדיוני לייט.
  8.אירגון של דברים ואירועים, שיח מול אדם שזקוק לייעוץ, מוסיקה
  9. לשמוע מוסיקה, לקרוא ספרים, לסדר,לייעץ לאנשים

  תודה רבה על הכתבה 🙂

 23. הי ליאור אשמח לעזרתך אני בת 25, נורא מבולבלת עם רצון עז להצליח בחיים
  חיה את זה נושמת את זה 24/7 מה לעשות עם עצמי?
  יש לי גב כלכלי תומך, אבא שרק מחכה שאחליט אם רוצה ללמוד לפתוח עסק ולהתקדם בחיים
  ואני אבודה, לא יודעת לאיזה תחום ללכת ניסיתי להירשם ללימודים פעמיים ולצערי לא צלח יכולה להתלהב על משהו ולהאמין שזהו זה זה ומצאתי ומהר מאוד לרדת מזה ולא להבין איך הגעתי לתחום מלכתחילה. הראש שלי מבולגן ולא מצליח להסגר על מקצוע או משהו שמתאים לי
  אשמח לעזרתך אלו התשובות שלי
  1. דברים שאוהבת לעשות:
  לקנות בגדים, להצחיק אנשים הומור שנינות וחברותיות תכונות בולטות אצלי, בילויים לאכול ולרבוץ תשומת לב, שיחות נפש עמוקות, לנתח דברים לעומק ולהבין כל דבר למה ואיך הוא קורה, נוסטלגיה לשמוע שירים שסוחפים אותי לסיטואציות ורגעים שחוויתי או שהייתי רוצה לחוות בעתיד או אחרת, לדמיין, יצירתיות
  2. תכונות אופי של אנשים הקול הסגנון דיבור הביטחון העצמי , הייחודיות שספציפית אני מזהה בבן מולי, הלבוש, השאיפות והשקפות.
  3. מה הייתי עושה בחינם? האמת שאני לא יודעת, אולי מבקרת מסעדות.
  4.אני אוהבת ללמוד על פיתוחים ופטנטים שאנשים ממציאים, על נושאי הצלחה של אדם אחר, על המוח האנושי פירוש חלומות ואיך בעצם הילדות שלנו ודברים שחווינו בחיים הם בעצם מה שבונה אותנו ואצל כל אדם זה שונה ומעניין לשמוע, רוחניות.
  5.נושאי שיחה מועדפים – זוגיות, רגשות , חלומות, נפש האדם,על העבר
  6.מתחרטת שלא עשיתי- למדתי לרקוד, הוצאתי מקצוע בצבא, ניסיתי לדגמן, לא הלכתי לקוצ'רית בגיל מוקדם יותר לפתח לעצמי יותר בטחון עצמי, שלא אמרתי את דעתי במקרים שהיה לי.
  7. נושא קריאה מעניין – דרכים להצלחה, מיניות וזוגיות בין בני זוג.
  8.מצית את היצירתיות שלי- פרסומות,קליפים, סיפורי הצלחה של אנשים.
  9. קל לי לעשות- לייעץ לאנשים.

  תודה 🙂

 24. היי ליאור, אני מקווה שאתה עדיין עונה כאן
  אולי תוכל לעזור לי, אני אבודה לגמרי, יש לי תואר במדעי ההתנהגות שלא נותן לי הרבה, ואני נשואה עם 2 ילדים קטנים, לכן דברים שאני מתחרטת שלא עשיתי כמו ללמוד רפואה או תואר ראשון בביולוגיה לא רלוונטיים לי, אני מרגישה שאני ממש לא יודעת מה אני רוצה לעשות אך אני כבר בת 33 ומרגישה שהזמן דוחק בי ושאני מבזבזת אותו, אם הייתי מחליטה על כיוון חד משמעי אין לי ספק שהייתי מצליחה בו, אך אני לא מצליחה להחליט ובנוסף אין לי משאבים רבים של כסף וזמן כדי להשקיע בתחום חדש
  הנה הרשימה שלי:
  ייעוד
  1. מה אני אוהבת לעשות? לרקוד, לעשות מוזיקה למרות שאני לא טובה בזה, לצייר, לדבר עם אנשים, ללמוד ולחקור, לנסות דברים חדשים
  2. במה אני מתמקדת? באיך שהדברים נאמרים ובתוכן שלהם,באופן כללי בהרבה פרטים קטנים ופחות במכלול
  3. מה הייתי עושה בחינם? רוקדת, עושה מוזיקה, מציירת, מדברת עם אנשים שיחות נפש, עוזרת לנזקקים/ יתומים
  4. על מה אני אוהבת ללמוד? הכל! היסטוריה, אנשים, כלכלה, פוליטיקה, חברה, פסיכולוגיה, אסטרופיזיקה, ביולוגיה
  5. מה נושאי השיחה המועדפים עלי? שיחות נפש פסיכולוגיה, התפתחות העולם, מחקרים חדשים בכל מיני תחומים
  6. מה אני מתחרטת שלא עשיתי? לא המשכתי עם הריקוד, לא המשכתי עם המוזיקה, לא עשיתי קורס יוגה, לא למדתי ביולוגיה/רפואה/ חקר המוח
  7. איזה ספרים אני אוהבת לקרוא? פילוסופיה, פסיכולוגיה, היסטוריה, התפתחות העולם
  8. מה מצית את היצירתיות שלי? מוזיקה, פטנטים, ציור/שרבוט
  9. מה קל לי לעשות? לכתוב, לרקוד, לדבר

 25. היי הייתי רוצה עזרה בלהבין מה אני רוצה לעשות בחיים…
  אם אפשר…
  כתבת את זה ממש מזמן…
  1.לנקות, לאפות, לשיר, לרקוד, להציג, להוביל, לחייך ולשמוח, לשמוע שעזרתי למישהו.
  2. בעניים של האנשים, במה שהם אומרים, במה שהם יכולים להיות, בשוני בין התגובות של בני האדם,.
  3דברים שיגרמו לאחרים להעריך אותי, עוזרת, מקשיבה, עובדת עם אנשים,
  4.על עצמי, על התנהגויות, על מערכות יחסים, על תקשורת ומהות החיים.
  5.פילוסופיה, דרך לחיות טוב יותר, על סאב טקסט, בעיות ופתרונות, נפש.
  6. שלא התמקדתי על החברה יותר שהייתי בתיכון, שאני לא מספיק מתמקדת בטוב.
  7. ספרים מתוחכמים, מרגשים, מותחים או ספרי פסיכולוגיה.
  8כתיבה, אמנויות במה, דיבור מול קהל, תחרותיות, הפעלת קבוצה.
  9.לשיר, לרקוד, לאפות, לרוץ, לדבר, להקשיב, לגרום לקבוצה לעשות הכי טוב שהפשר ובחיוך.
  תודה רבה!
  נהנתי מאוד! היה כיף לחשוב על תשובות…

 26. היי ליאור,
  תודה על הכתבה ועל התגובות,
  שמי ק., בגילאי ה-30, אמא למספר ילדים ובצומת דרכים, בעשור האחרון אני מורה ומחנכת ולא רוצה עוד להמשיך בבית הספר (למעשה מעולם לא רציתי).
  התשובות,
  1. אוהבת לטייל, לדבר עם אנשים, ים, רוחניות, עיסוי, להיות בטבע.
  2. מתמקדת בבגדים, בפרטי הלבוש, מנסה להבין איך האחרים רואים את החיים, האם הם מאושרים, בהרגלי האכילה שלהם, במדד שביעות הרצון שלהם מעבודתם, בבתים שלהם.
  3. בחינם הייתי עושה קניות, עיסוי, מקשיבה לבעיות, מחבקת ומשחקת עם ילדים קטנים,מתחברת לצד האומנותי שבי (שלצערי בכלל לא מפותח).
  4. אוהבת ללמוד על חינוך ילדים, רוחניות, תרבויות שונות, בעלי חיים.
  5. נושאי השיחה רגשות, שאיפות, חינוך, משמעות.
  6. מתחרטת שלא עשיתי קורס קצינים, שנת שירות, גרה בצפון היפיפה, שלא הלכתי למגמת תאטרון, שלא המשכתי בכדורעף.
  7. נושא הקריאה, חינוך ילדים, פסיכו' חיובית.
  8. מצית את הדמיון, עיצוב הבית, לכתוב, בתים בבנייה.
  אודה מאוד לתגובתך🙏

 27. היי ליאור, תודה על תגובתך, האמת שלא חשבתי על הכיוון הזה בכלל.. מהכרותי (עם עצמי) אני צריכה מסגרת מסודרת ושגרה ופחות מתאים לי להיות עצמאית. יש לך אולי רעיון איך זה או משהו אחר יכול להתאים?

  1. היי ק,
   בעיקרון, כעצמאית מגוון האפשרויות שלך גדל ואפשר גם להיות יצירתיים יותר ולשלב בין תחומי עניין. עם זאת, אולי נלך לכיוון אחר: חשבת פעם על הדרכת מבוגרים (העברת הכשרות או סדנאות)?

 28. שלום לך, מאוד שמחתי לקרוא את המאמר הזה, ובכללי, אני נהנת לעיין באתר המושקע.
  שמי מרים ואני צעירה מרוב הקוראים כאן. את הגיל המדויק לא אכתוב, אבל אני עדיין לא בתיכון.
  אני שונה מרוב חברותי, כפי שבוודאי הבנת, ויש לי עולמות שמאוד סותרים אחד את השני.
  בכל אופן, אשמח לקבל כיוון לבחירת מסלול לימודים , בחירה שמבלבלת אותי מאוד.
  1. אני אוהבת לכתוב, ויש לי אין ספור מחברות מלפני שנים שהעלתי על הכתב את כל הרעיונות, הדעות, החוויות והמחשבות , אני בעיקר אוהבת לכתוב מאמרים פובליציסטיים. (כמובן שהם נשארים במגירה, ואף אחד לא קורא אותם:) אני אוהבת לקרוא. ללמוד, והרבה. בטח ניחשתם שאני תלמידה די טובה. ליתר דיוק- אני מחוננת, וברוך ה' מצטיינת בלימודים.
  2. אני מסתכלת על הביגוד, אם הוא תואם ומה אני הייתי מוסיפה או משנה. גם על תנועות גוף, סוג דיבור, ודרך זה אני ממציאה לעצמי מיהו הבן אדם, מה הסגנון שלו וכן הלאה. לעיתים קרובות ה'אבחון' שלי נכון ולפעמים גם מדויק.
  באתרים ובפרסומות אני מסתכלת על הקופירייטינג והעיצוב .
  3. הייתי כותבת בחינם, לומדת בחינם, רואה סרטים בחינם, מתווכחת בענייני פוליטיקה בחינם. בעצם את כל אלה לא הייתי עושה בחינם, אני עושה כמעט כל יום, בחינם.
  4. אני אוהבת ללמוד nlp , פלא למה אני כאן:) ללמוד הסטוריה, על נפש האדם, ללמוד על סטיילינג ועיצוב, ועוד המון. כפי שציינתי, אני אוהבת ללמוד, ככה שאחסוך מכם את כל התחומים האחרים.
  5. נושאי השיחה המועדפים עלי הם סלבס, הדרכים להגשמה עצמית, לדון על ספרים ואיך לא- פוליטיקה.
  6. אני מתחרטת שלא הייתי אדיבה יותר למשפחתי, שלא האמנתי בעצמי ולא העזתי לחלום בעבר. שלא הצעתי את עצמי לתחרויות כתיבה ושהסתרתי את הכריזמה שלי במקומות מסויימים.
  7. הכי מעניין אותי לקרוא סיפורת, בעיקר בשילוב רומן או סיפור הסטורי.
  8. מה שמצית את היצירתיות שלי זה על מה לכתוב, להמציא סיפורים (הוו אני אלופה בזה!) לפתור בעיות של אחרים.
  9. מה קל לי? כל מה שיש לי בחיים חוץ מהשאלה הזאת 😉 ובגדול- למשוך אחרי אנשים, לכתוב.
  אשמח שתכוון אותי מה מתאים לי ללמוד ולעסוק בעתיד.
  תודה רבה! ממש מחכה לתשובה….

  1. שלום מרים,
   כל הכבוד על התעוזה והרצינות. מתוך הדברים שכתבת עולה שאת מאוד אוהבת לכתוב. בהחלט הייתי מכוון ללימודי תקשורת שיכולים לפתוח עבורך הבנה יותר גדולה של עולם התקשורת על סוגי התפקידים השונים שאפשר למלא בו.

   רק נקודה אחת חשובה למחשבה: את עדיין צעירה. במהלך השנים, ה"טעם" שלך עשוי להשתנות תוך כדי ההתקדמות והלמידה. זה בסדר. זה לא שאמור להיות לך כיוון אחד שלא אמור להשתנות בכל החיים. אז כרגע, תסתערי בכיוון הזה. כל עוד הוא טוב ומתאים לך, אני מאחל לך המון הצלחה בו. ואם לא, יהיה בסדר. את תמצאי משהו שאולי יתאים לך יותר. את זה, רק הזמן והניסיון יגידו.

 29. היי ליאור, אשמח גם לעזרתך לדייק את עצמי ואת הייעוד שלי.. אני שנים מחפשת את היעוד ומרגישה שאני לא יכולה להמשיך לחיות בתחושת החוסר הזה , מאמינה שזה קרוב מתמיד ומחפשת את הדרך למצוא… שנים שעסקתי בתחום הרכש ממקום של פרנסה, לא מרגישה שהייתי מספיק טובה בה אבל למען האמת אני לא מרגשיה שאני מספיק טובה בשום תחום… יש לי תואר בפסיכולוגיה רק כי זה תחום שעניין אותי…

  1. מה אני אוהבת לעשות? – לראות סרטונים ביוטיוב על ספורט, התפתחות אישית, פסיכולוגיה, מדעי המוח וההתנהגות, אוהבת לאפות, ספורט, מפגשים חברתיים, מפגשים משפחתיים, קולנוע, חובבת מחקרים בעיקר מתחום הפסיכולוגיה.
  2. במה אני מתמקדת? – שלום ליאור, אשמח לעצה שלך בקשר לקריירה, עשיתי תואר בפסיכולוגיה אבל אני מרגישה שזה לא הכל.
  1. מה אני אוהבת לעשות? – לראות סרטונים ביוטיוב ולקרוא תגובות ולהגיב אם יש צורך. לשמוע שירים, לראות קליפים שעושים לי טוב, לשיר, לראות סדרות או סרטים שאני אוהבת כמה פעמים, לרקוד, מבחני אישיות, לקרוא באינטרנט או בספרים כל מיני דברים.
  2. במה אני מתמקדת? – בחנות אני מתמקדת בעיקר בתוכן, וקצת בעיצוב. אצל אנשים אני מתמקדת בלבוש, בתנועות גוף, בטון הדיבור, רגישה למילים ספציפיות, לפתיחות של אנשים ולאנרגיה.
  3. מה הייתי עושה בחינם? – הייתי עוזרת לנשים ללמוד לאהוב את עצמן, למצוא את הפוטנציאל שלהן, לייעץ בכל תחום שיש לי בו ידע…
  4. על מה אני אוהבת ללמוד? – פסיכולוגיה, ספורט, אפייה, שפה, כל מידע שהוא חדש לי, אפקליקציות, תוכנות ידידותיות , חידושים באינטרנט.
  5. מהם נושאי השיחה המועדפים עליי? – זוגיות, נפש, חיי היום יום, ספורט, בריאות ועוד…
  6. מה אני מתחרטת שלא עשיתי? – מסלול של לימודי אוניברסיטה קונבנציונאלית (למדתי בפתוחה), טיול אחרי צבא, מגורים בחול.
  7. מה נושאי הקריאה שמעניינים אותי? – פסיכולוגיה, ידע כללי, ספורט.
  8. מה מצית את היציריות? – מתקשה לענות על זה..
  9. מה קל לי לעשות? – אדמינסטרציה, תפעול הבית, כושר, שיחות מוטיבציה עם חברים, תחזוקה התקנה ותפעול של טכנולוגיות לשימוש ביתי, אינטרנט.

 30. אשמח ממש לעזרה וכיוון כי אין לי מושג מה ללמוד מה לעשות עם החיים שלי אשמח להכוונה איפה ממולץ וכו..
  אני בת 25 כרגע עובדת בעבודות זמניות עבדתי עד לא מזמן בחנות גלידות והחלטתי לקחת שקט כדי למצוא לי כיוון..
  1.אני אדם זורם שאוהב לחיות לטייל להנות לבלות להנות מכל מה שאפשר ללמוד לשמוע מוזיקה לצחוק ולרקוד אוהבת להיות בחברת אנשים אוהבת לצפות בטלוויזיה בקיצור אני אדם דיי רגיל אין לי משהו מיוחד שאני עושה או אוהבת..
  2.אני מתמקדת בטוב של אנשים בפוטנציל שהם לא ממשים בוייב שלהם ובמה שהם אומרים.
  3.כל מה שרשמתי הייתי עושה בחינם אני בנאדם שאוהב רק לחיות ללכת מפה לשם לא אוהבת להישאר במקום..גם בלצאת אני אוהבת לגוון גם באוכל מה שאכלתי אשתדל לא לאכול שוב ובמקומות שלא ראיתי או לא ניסיתי.
  4.אני לא יודעת מה מעניין אותי מבחינת לימודים כי לא היה משהו שהרגשתי זה שלי.
  6.אני מתחרטת שלא טסתי יותר ושלא הספקתי יותר בגלל התקופה הזאת לא יכולתי לגלות מקומות שרציתי לחוות.
  7.אני אוהבת לקרוא על דברים פסיכולוגים ,דרמה ,רומנטיקה,טיולים וחוויות.
  9.אני אדם שקל לו לזרום קל לי להנות אני אדם שמח וחיובי.
  אני מרגישה תקועה כי לא הרגשתי משהו שמתאים לי לעשות אני בת 25 ומרגישה תקועה אני לא חושבת שרק עם תואר מצליחים אין לי פשוט כיוון של משהו שאמרתי לעצמי שזה שלי אין לי תחום או תחביב מיוחד …

 31. הי אם אתה עדין כאן
  אני אביבה בת 25 למדתי קורס גרפיקה בתיכון אחרי התיכון למדתי עיצוב פנים עבדתי לזמן מה ולא התחברתי עשיתי קורס ux וגם לא כלכך התחברתי סוג של תקועה באיזה תחום יתאים לי להכנס אליו
  מה אנחנו אוהבים לעשות?
  לקרוא ,לצייר ,מוזיקה, להרכיב דברים ,ליצור ,לאפות
  במה אנחנו מתמקדים?
  אמ …. בדברים יפים איך לשלב אותם נהנית מאנרגיה חיובית
  מה היינו עושים בחינם?
  מציירים ,מטיילים ,קוראים ,מבלים
  על מה אנחנו אוהבים ללמוד?
  לא יכולה לחשוב על משהו ספציפי -הרבה דברים
  מהם נושאי השיחה המועדפים עלינו?
  זוגיות היום היום ……
  מה אנחנו מתחרטים שלא עשינו?
  מתחרטת שבתחילת דרכי רק חיפשתי משהו בלי חשבון ולא התעמקתי בלבדוק מידי
  מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותנו?
  ספרים עם עלילה טובה
  מה מצית את היצירתיות שלנו?
  דברים שאני רואה שצצים או סרטונים מיוטויב הם השראות לבנות דברים מאיקאה
  מה קל לנו לעשות?
  לסדר ולארגן את הבית לבשל לצייר לקרוא
  מרגישה שקשה לי לכוון למשהו ספציפי תמיד היה לי משיכה לעיצוב ודברים יפים
  לפתוח עסק עם דברים שלי אבל לא יודעת מה

 32. הי ליאור.
  אני עוקבת חדשה שהתמכרה לפוסטים המטורפים שלך!
  אשמח אם תעזור גם לי.
  1. אוהבת לעשות- לסדר- בית, ארון, וכ'ו [גם דעות ומחשבות…]
  לקרוא ידע בעיקר מכול סוג ומכול כיוון כול עוד הוא חדש.[ הרבה פעמיים גם לנסות אותו] ספורט וטבע. וגם קניות- לא לבד.
  2. מתמקדת- ברחוב- בכללי- סדר. אה וגם עננים. אנשים- עיינים בעיקר, כול מה שקשור אליהם, צבע, מבט, צורה ואמינות. אחר כך חיצוני. ואז מה הידע שלי לגבי אותם אנשים. וגם מבטא.
  3. עושה בחינם- לעזור לאנשים במה שאני יכולה לעזור. לסדר ולארגן. ולתת חיוך.
  קצת קשה לתת משהו שעובדים עליו.
  4.אוהבת ללמוד- להבין איך דברים עובדים, למה. גם איך בנוי, ופתרון. חוכמת הפנים [גם מזלות], וNLP.
  5. נושאי שיחה- קשרים בין אישיים, למה אנשים פעלו כך וכ'ו. עזרה בפתרון בעיות. דברים חדשים ומשונים שקורים או לא. ובדרך כלל זה לא משהו מיוחד, זה הכול.
  6. מתחרטת- לא השקעתי בלימודי בלט ונגינה. לא הלכתי למדריך אישי ב-NLP. לא השקעתי בלימודי שפה מגיל קטן יותר.
  7. קריאה- קריאה מתוך ספר. דרמה. פנטזיה. וכן גם כאלו עם ערך מסוים שעובר ומודגש בצורה חזקה בספר. עלילה שאין אפשרות לחזות את סופה.
  8. 1. חקירה על הנושא ואז עם עצמי. 2. חוות דעת של אנשים אחרים. 3. הכול מתוך שמחה, ורוגע- בדר"כ.
  9. כייף לי לא קל- כיף לי לצחוק. כיף לי לדעת יותר על עצמי ועל העולם.[ נראה לי יותר תשוקה]
  כיף לי לנסות דברים חדשים.
  אני למדתי ולומדת אנימציה, ולמדתי ממש קצת נגינה. אוהבת אותם, מפחדת שלא יהיה עבודה. שווה לי להמשיך או לשנות כיוון? אולי יש לך עוד רעיונות בשבילי?
  תודה רבה, אתה יותר ממלאך!

 33. היי ליאור מה שלומך?
  אני מרגישה שיש לא מעט תחומים שמעניינים אותי או מתאימים לי ואני לא מצליחה לדייק את עצמי
  אשמח לשמוע את דעתך
  1. מה אני אוהבת לעשות? לייעץ, לעזור לאחרים לפתור בעיות, למצוא טעויות ולהצליב מידע כדי לקבל את התמונה המלאה
  2. במה אני מתמקדת? באופן כללי אני חושבת שבעיקר בדיבור, בשפה, בחירת המילים, הטונציה
  3. מה הייתי עושה בחינם? מייעצת ועוזרת לפתור בעיות בתחומים שאני מרגישה שיש לי איך לעזור
  4. על מה אני אוהבת ללמוד? כלכלה, פיננסים
  5. נושאי שיחה מועדפים? חיי היום יום, קשיים התפתחויות דברים טובים, אוהבת לייעץ ולעזור לחברים (גם בנושאים אישיים וגם בעיסקיים)
  6. מה אני מתחרטת שלא עשיתי? לא סיימתי את התואר ומצד שני לא עצרתי רגע והתמקדתי כדי להבין מה באמת מעניין אותי
  7. מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותי? התפתחות אישית, עולם העסקים
  8. מה מצית את היצירתיות שלי? פתרון בעיות, כשיש בעיה בכל תחום ואני צריכה למצוא לה פתרון
  9. מה קל לי לעשות? לייעץ, לעזור לאנשים לראות דברים מנקודת מבט אחרת

 34. היי, קודם כל תודה רבה רבה על המענה!!

  אכן חשבתי, כרגע הבעיה היא בעיקר שדרוש תואר ואחר כך גם קורס ייעודי (אני אמא ל2 קטנים ובנתיים לא מצליחה לסיים את התואר ..)

  יש עוד מקצוע או תחום שנראה לך מתאים? ברור לי שאני צריכה לעסוק בתחום הפיננסי, עסקים כלכלה, ניהול ולשלב עבודה עם אנשים

 35. 1. בדיקת חשבונות לניהול תקין, חיים בטבע, שירי ילדים.
  2. אוהב דברים יפים, אנשים יפים וחסונים, נוף יפה, תפאורה יפה, פנימיות הדברים שלעיל.
  3. דבר שיש בו פונטציאל להצלחה להביאו לידי הצלחה.
  4. דברים חדשים למעשה פטנטים, דברים שמביאים להתעוררות רוחנית.
  5. רעיונות יצירתיים, ניהול תקין, יחס ושיויון זכויות.
  6. ניהול פיננסי במוסד ובמסחר, תרשימים ועיצוב פנים.
  7. דברים רגשיים והתעוררות רוחנית, סיפורי צדיקים וסיפורי התמודדות אנשים בקשיים בחיים.
  8. דבר שלא מנוהל כראוי או מתנהל כראוי לתקנו ולנהלו כראוי.
  9. תוכניות ויצירתיות.

 36. היי לאור
  אני ממש מבולבלת לא יודעת כבר שנה לאיזה תחום לפנות אשמח לעזרה..
  אציין שלמדתי הנדסת תכנה אך אין לי מוטבציה לעבוד בזה…
  1.אוהבת לשמוע שירים ,לטייל בנוף יפה ,לייעץ ולעזור לאחרים אוהבת לעשות דברים טכניים עם הרבה תנועה לדוג ללכת.אוהבת לרכב על סוסים
  2.אני מתמקדת האם הבן אדם טוב ,ערכי והאם אפשר להאמין לו.
  3. עושה דברים שנותנים לי משמעות.
  4.אוהבת ללמוד על נפש האדם.מזלות. חכמת הפנים.יחסיים בין אנשים כל הסגנון הזה..
  5.יותר אוהבת לדבר על החיים. או רוחניות.
  6.מתחרטת שויתרתי לעצמי בכללי, שלא למדתי דברים סתם כדי שיעשו לי טוב ויעלו לי את הביטחון העצמי שממש חסר לי…
  7.אוהבת לקרוא על התמודדיות החיים.רומנים.מזלות.משפטי מוטבצייה.אמונה.
  8.כשאני שומעת שירים זה מצית בי את היצרתיות וכן להרגיש בעלת משמעות.
  9.קל לי להקשיב לאנשים.קל לי לזכור ולהחזיק ראש לחשוב בגדול.
  אני לא רוצה להיות עצמאית והבעיה הכי גדולה שלי שאין לי אומץ וביטחון בכלל..
  אם תוכל לעזור לי
  תודה!!

  1. היי ליאור, אני במשבר אמצע תואר בהנדסה כי מרגיש חוסר תשוקה ומימוש עצמי, ומצד שני חשוב לי שיהיה עניין סיפוק ותרומה בעבודה לכן לא רוצה לעבוד בתחביבים שלי(וגם אני לא מקצועי בהם) חוץ מהם אין לי עבודה שמדליקה אותי.
   מה שטוב בי-כח רצון חזק ויצירתיות.

   1. לגלוש, להתאמן, לטייל, לקרוא, לכתוב, לבשל.
   2. במילים שאומרים. ויחס והתנהגות אפילו בדברים קטנים
   3.את התחביבים שלי
   4. נפש האדם, מדע, וספרי עיון מפתחים
   5. שיחות עומק על מגוון נושאים אפילו לא מעניינים במיוחד, ולדבר בלי צנזורה.
   6. שלא לקחתי יותר סיכונים וקפצתי מספיק למים.
   7. תודעה,פסיכולוגיה,פיתוח אישי,וספרי עיון שלומדים מהם
   8. כשיש לי בעיה שאני צריך לפתור,בעיקר למצוא פתרון יצירתי ופשוט.
   9. להקשיב,לעזור לחברים,ואת התחביבים.

   תודה!!

 37. היי ליאור,
  אני בת 26 בוגרת הנדסת תעשייה וניהול. אני עובדת כיום כמנהלת פרויקטים בחברת הייטק כשנה וחצי וחסרת מוטיבציה, כבל לא נהנית בכלל ממה שאני עושה, לא מאתגר ולא מעניין אבל גם לא יודעת מה יכול לעניין אותי, מרגישה אבודה.
  1. מה אני אוהבת לעשות? לטייל, לבלות עם משפחה וחברים, ספורט, לראות סדרות
  2. במה אני מתמקדת? בכל מצב אני מאוד מתמקדת בנראות, ניקיון והסדר. מול בן אדם אתמקד בנוסף לזה גם מאוד על נושאי שיחה, חיוביות או שליליות של אדם, תכונות של האדם, איך הוא מתייחס לאנשים סביבו ולעיניים שלו.
  3. מה הייתי עושה בחינם? לא ממש בטוחה. אולי לייעץ לאנשים בתחומים שאני יכולה
  4. על מה אני אוהבת ללמוד? (לראות סרטונים?) אפייה, כל מיני סרטוני DIY, כלכלה ופיננסים, עיצוב בתים, אישיות והתנהגות האדם
  5. נושאי שיחה מועדפים? שיחות עמוקות על החיים התנהלות בחיים, עקרונות, חוויות שקרו.
  6. מה אני מתחרטת שלא עשיתי? שאולי הייתי צריכה להבין מה אני אוהבת ורוצה לפני שהלכתי ללמוד
  7. מה נושא הקריאה שהכי מעניין אותי? פסיכולוגיה, אסטרולוגיה, פיננסית, מחקרי התנהגות
  8. מה מצית את היצירתיות שלי? פתרון בעיות, שקט לעצמי
  9. מה קל לי לעשות? מאוד טובה בסדר וארגון, בניהול זמנים, ייעול של דברים

  בזמן האחרון חושבת מאוד שאולי מתאים לי להיות עצמאית ומאוד הייתי רוצה לנהל איזה בית קפה משלי אולי, אבל זה רק מחשבות… בעבר הייתי בריסטה ואולי זה יישמע מצחיק אבל בהחלט מתגעגעת לזה.

 38. שלום ליאור
  שמי אמיר בן 42
  כל חיי עבדתי בתחום האכול מסעדות שירות
  היה לי עסק 12 שנה מצליח שעדין קיים ניהלתי מספר מסעדות בשנים האחרונות
  אין לי שום השכלה אקדמאית ועל זה אני מצר למרות שעדין לא הבנתי מה באמת מעניין אותי ללמוד אני גם יודע שאף פעם לא מאוחר מידיי
  כרגע אני מובטל מנסה לשנות תחום בחיי הרבה שאלות ללא תשובות
  אני אוהב אנשים כמה שהם יכולים לעצבן לפעמים אני עדין אוהב
  אני אוהב לנהל אנשים להוביל ולהשפיע
  אני אוהב שאנשים מקשיבים למה שאני אומר ואף מישמיים
  אני מסתכל על אנשים דבר ראשון על שפת גוף ועניים זה אומר הרבה אחכ גם על שפת הדיבור
  אוהב נקיון וסדר לתקן דברים טכניים
  מאד לא טכנולוגי
  בשלוש שנים האחרונות התנדבתי בעלם עם נוער בסיכון פעם בשבוע קבוע מספר שעות
  אחד הדברים הכי מדהמים שעשיתי לעצמי בחיים למדתי כל כך הרבה על הכל שם .
  קצת אבוד עכשיו מחפש תשוקה שוב למשהו
  מרגיש שהקורונה קצת כיבתה אותי ולא מצליח להדליק את עצמי מחדש מאד זר לי אני בן אדם מאד תשוקתי
  אשמח אם תוכל לענות לי אולי לכוון קצת
  תודה רבה

 39. 1. אימוני כושר, כדורסל, גלישת קייט וגלים, לקרוא, לצפות ביוטיוב, לשמוע פודקאסטים, לטייל בארץ ובעולם, לתכנת (במידה מסוימת)
  2. מראה חיצוני, כשאני מדבר עם בן אדם בדרך כלל אני מנתח את מה שהוא אומר בין השורות, לאו דווקא המילים וגם מיישם דברים שקראתי עליהם כדי להבין אותו לעומק.
  3. מטייל וגולש, פעילות ספורטיבית כלשהי
  4. פיתוח אישי, פסיכולוגיה, האדם הקדמון, פילוסופיה עם יישומים פרקטיים, רוחניות, חוכמת הקבלה.
  5. פיתוח אישי, נושאים שקראתי עליהם לאחרונה, אקטואלית ספורט.
  6. אין
  7. פיתוח אישי, לפעמים בנושאים רוחניים ולפעמים פרקטיים יותר.
  8. לכתוב, סיעור מוחין עם אדם אחר.
  9. לקרוא או לשמוע ספרים, משמעת ספורטיבית, להקשיב לאנשים.

 40. היי ליאור אשמח לשמוע את חוות דעתך לגבי מקצוע עתידי:
  1. לשמוע שירים, לדבר, לייעץ, לארגן, לנהל, ליזום.
  2. אני מתמקדת בדיבור ובהבעות הפנים של האנשים סביבי ומסיקה מסקנות בהתאם לכך, בזמני צפיה בסרטים אני מתמקדת ביוצר- במאי ומתפעלת ממנו, כך גם בשמיעת שירים אני מתעכבת על התוכן ועל היוצר.
  3. בחינם הייתי מקשיבה ומייעצת לאחרים, מארגנת פרויקטים, מקימה קבוצות תמיכה ומרצה, מקימה מסגרת לנוער בסיכון.
  4. מסקרן אותי נדל"ן, כלכלה ומנהל עסקים, יחסים בינאישיים, NLP, ולפעמים משפטים.
  5. הנושאים המועדפים עליי הם: משמעות החיים, חיפוש אחר האמת והצדק, דיבור על הנפש והדברים שמספקים אותה, כלכלה, פילוסופיה והתעמקות בהרבה נושאים.
  6. אני מתחרטת על זה שלא למדתי אנגלית אחרי ששלמתי על זה כסף רב.
  7. ספרי עלילה, פילוסופיה, ספרים על הנפש, פוליטיקה, כלכלה, דעת קהל, מחקרים וסקרים.
  8. להמציא פטנטים, לדבר מול קהל, ארגון והפקת ארועים ופתרון בעיות אישיות.
  9. קל לי לייעץ, להקשיב, לדבר ולארגן.
  אשמח אם תוכל לכתוב כמה אופציות ולא בתחום החינוך כי אני לומדת חינוך מיוחד וזה לא נראה לי משהו שארצה לעסוק בו, אני מעוניינת בעסק עצמאי ,רווחי ומספק.
  תודה רבה זה עוזר לי מאוד!!! אני מאוד מבולבלת ואני אשמח לסדר בדברים.

 41. שולחת שוב – אחרי תיקון טעויות הקלדה :
  ליאור שלום, אשמח גם לתשובה שלך- להלן התשובות שלי 1. אופניים, ריצה, שיחות עומק עם חברים, מיסטיקה, ניתוח אופי/עתיד, ניתוח תת מודע, להסתובב אקראית ולראות לאן אלך ספונטנית ואת מי אכיר … 2. מתמקדת במסרים שלא נאמרו, בתחושות שלי לגבי אותו אדם, מתוך מה הוא מדבר/מגיב.., הבנה מעבר 3. יושבת ומבלה עם אנשים, מחברת בינהם, הזדמנויות שעולות ונותנות לי השראה/רעיונות, מכוונת אנשים אחרים אך לא מוצאת את הכיוון של עצמי….. 4. מיסטיקה, תת מודע, הדברים הלא ידועים, הדברים שמעבר…. 5. שביעות רצון מהחיים, תכניות לעתיד, עיסוק, האם האדם נמצא במימוש עצמי 6. התקבלתי למוסד – מתחרטת שלא ניסיתי 7. מהות, מודעות , ניתוח האדם וכו' 8. לחלום, לפנטז, דימיון 9.לנתח מצבים של אנשים , לפשט ולהביר, לכוון – יוציא אוטומטי ואנשים תמיד בהלם מהניתוח . לי זה נראה ברור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תפריט נגישות

רוצה לקבל עדכון שבועי?

במשך 15 שנים אנחנו מעלים בכל שבוע מאמר חדש לבלוג על NLP, שפת גוף, שכנוע, פסיכולוגיה שימושית והשימוש שלהם בחיים שלך. היית רוצה שאעדכן אותך ביום שני כשיעלה המאמר הבא?

* העדכון הוא ללא תשלום והפרטים שלך מוגנים אצלנו מספאם

איך אפשר ללמוד איתנו?

מכיוון שאין לנו כבר קורסי NLP פרונטליים ויכול להיות שפספסת את האפשרות ללמוד אצלנו, עדיין יש אפשרות ליהנות מקורס שלנו. 

באתר מיוחד שיצרנו ריכזנו צילומי הכשרות שלנו וקורסי NLP מקוונים שבנינו במיוחד עבורך. אם מעניין אותך ליהנות מקורס כזה זה הקישור עבורך:

אם המאמר הזה מעניין אותך, בשבוע הבא נפתיע אותך!

זה הזמן להירשם לרשימת התפוצה שלנו

בכל שבוע, אנחנו מעלים מאמר חדש על שפת הגוף, תת המודע, NLP והשימוש בפסיכולוגיה יישומית כדי לשפר את החיים שלנו. אם בא לך שנעדכן אותך כשעולה מאמר חדש, כל מה שצריך לעשות הוא להזין את כתובת האימייל שלך בשדה הבא וללחוץ על הכפתור: